5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A tőzsdék hangulata végre javult, amiben az Amazonnak és az amerikai GDP-nek fontos szerepe lehetett. A BUX-ot a Richter húzza, a forintot egy jegybanki nyilatkozat nyugtathatta meg. Az olaj lehet, hogy nem sokáig lesz nyugton, több tényező változatlanul az emelkedés felé mutat. Kiszámolták, mennyit ér az Opus.

Sokat javult mára a tőkepiacok hangulata, az európai részvényindexek többsége szerény pluszban van, kivéve Párizst, ahol 0,4 százalékos esést látni. Az amerikai határidős tőzsdeindexek is emelkednek, a Nasdaq-é épp kerek százalékkal. Ma az USA-ban a PCE-re (személyes fogyasztási kiadások árindexe), egy fontos inflációs adatra figyelnek.

Az USA-ból és Nyugat-Európából változatlanul vegyes gyorsjelentések érkeztek, de kiemelkedő volt az Amazoné, amely sokat javított a befektetők kedvén. Az amerikai gazdaság pedig a várakozásoknál sokkal jobban nőtt a tegnapi, egyesek szerint “brutálisan erős” GDP-adat szerint. Az EKB pedig nem emelt tovább a kamaton, és az idén már várhatóan nem is fog.

Itthon a BUX index mintegy fél százalékkal megy fel, a Richter drágul legjobban, 0,6 százalékkal. A Mol 0,4, az OTP 0,3 százalékkal javít, az Opus viszont egy pozitív elemzés ellenére egy százalékkal esik (erre még visszatérünk).

Erősödget a forint

Pénteken 383 forint környékén van az euró ára, ami lényegében megegyezik a csütörtök estivel. Az olaj kettő százalékkal drágul, az európai földgáz ára alig változik, a dollár pedig stagnál.

Árfolyamok és grafikonok

Mitől javult a devizánk helyzete?

A Bloomberg szerint Virág Barnabás MNB-alelnök egy konferencián tegnap jelezte, hogy az egy számjegyű infláció elérését követően is fenn kell tartani a monetáris szigorítást. Amíg csak az árstabilitást el nem érik – írta a KBC Equitas.

Így az EURHUF számára a 200 napos mozgóátlag képezhet támaszszintet, legutóbb is itt akadt meg a forinterősödés.

A forinterősödésben “lehetett szerepe Virág Barnabás tegnapi, ismét héjább tónusú üzenetének, miszerint az infláció elleni harcot az egy számjegyű tartományban is folytatni kell” – fogalmazott az Erste Befektetési Zrt. is.

A következő egy hétben nem érkezik igazán fontos hazai adat, így leginkább a nemzetközi események, valamint az uniós pénzekkel kapcsolatos fejlemények dominálhatják a piacot.

Olaj terén kint vagyunk a vízből?

Sokat esett az olaj az utóbbi napokban, de nem biztos, hogy ez tartós lesz. A Standard Chartered árupiaci elemzői azt jósolják, hogy a piac az év hátralévő részében is feszes marad – írta az Oilprice.com. A globális készletek további 120 millió hordós (mb) csökkenését jósolják a negyedik negyedévre, a harmadik negyedévi 172 mb-os csökkenésen felül.

A közel-keleti feszültség egyelőre nem eszkalálódott, ez vezethetett az alacsonyabb árakhoz. De ez csak elterelte a piac figyelmét a csökkenő készletekről, valamint az olajtermelők azon törekvéseiről, amelynek célja a magasabb árszintek elérése. Az amerikai nyersolajtermelés a nyáron 2019 novembere óta nem látott szintre nőtt, ám a cég szerint a globális olajkereslet is magas, meghaladta a 2019 augusztusi, Covid előtti szintet.

A Brent típusú kőolaj ára öt év alatt. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A Brent típusú kőolaj ára öt év alatt. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A Standard Chartered szerint a geopolitikai helyzet legvalószínűbb következménye az iráni olajexport középtávú csökkenése lehet. Erre utal, hogy a múlt héten a Biden-kormányzat új vámokat vetett ki Iránra (annak ballisztikusrakéta- és drónprogramjai miatt.) Egy másik cikkben pedig azt részletezik, mennyire megnőttek a közel-keleti konfliktus miatt a szállítási költségek, ami visszavetheti egyes országok exportját.

Mennyit ér az Opus?

Az Opus Global első féléves eredményeinek közzététele után a “frissített modelljük alapján” a korábbi, részvényenkénti 232 forintos 12 hónapos célárat 423 forintra emelte részvényenként az Equilor Befektetési Zrt. (Pénteken 382 forint.)

Mivel az október 26-i záróár 389 forint volt, ez tartás ajánlást jelent a részvényre.

A társaság mind a négy szegmensében frissítették a modellben a tőkeköltséget (a kamatszintet – a szerk.) Emellett az erős első féléves eredmények hatására felülvizsgálták mind a négy fő szegmenssel kapcsolatos pénzügyi várakozásaikat.

A négy szegmens:

  • Ipari termelés
  • Élelmiszeripar és mezőgazdaság
  • Turizmus
  • Energia

Aukcióra spekulálnak a részvényesek

Az Opus részvények árfolyama jelentős emelkedésen van túl június óta, amiben komoly hatása lehetett a vállalat által megindított sajátrészvény-vásárlási programnak – írta a brókercég. Miután a program egymilliárd forintos kerete kimerült, a cég saját részvények vásárlására vonatkozó aukciót hirdetett jövő év február 29-re. Ez is pozitívan hathatott az árfolyamra.

Nem akárki ijesztgeti a hatóságot

Hogy mennyire erős a bitcoin jelenléte már a hagyományos pénzügyi rendszerben is, annak újabb jele, hogy csütörtökön a JPMorgan befektetési bankház elemzői óva intették miatta az amerikai tőzsdefelügyeletet. Eszerint, ha SEC újra elutasítja az azonnali (spot) bitcoint tartalmazó ETF-ek engedélyezését, az perek sorozatához vezethet a kérelmezők részéről.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A múlt hónapban a SEC már vesztett a Grayscale Investments által ellene indított hasonló perben. Így egy ilyen elutasítás a befektetési bank szerint már nem valószínű, de még lehetséges. A JPMorgan arra számít, hogy hónapokon belül több spot bitcoin ETF jóváhagyása érkezik meg. Az alapkezelők a jelek szerint haladnak a SEC-vel a technikai előkészületek terén.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21700 21440 21750 +0,46% 21680 21700 4 499 565 450 HUF 2024-11-22 13:45:53
MOL 2672 2654 2690 -0,15% 2672 2678 442 783 780 HUF 2024-11-22 13:45:38
MTELEKOM 1236 1234 1254 +0,65% 1236 1238 938 252 602 HUF 2024-11-22 13:46:19
RICHTER 10710 10670 10900 -0,93% 10710 10740 1 113 849 340 HUF 2024-11-22 13:46:09
OPUS 509 507 513 -0,20% 508 509 28 347 452 HUF 2024-11-22 13:35:25
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Még mélyebbre süllyedhet a forint, 99 ezer dollár felett a bitcoin
Eidenpenz József | 2024. november 22. 12:46
A tőzsdék vegyes képet mutatnak, de heti szinten nem rossz a helyzet. Itthon kijöttek a különadókról szóló rendeletek, ám nem okoztak nagy ármozgásokat. A forint gyengécske, és elemzők szerint ez még fokozódhat is. A bitcoin mindössze fél százalékra járt a százezer dolláros álomhatártól, miközben újabb dollármilliárdok érkezhetnek belé. Szakadnak viszont a kínai részvények.
Részvény / Deviza / Áru Itt a forint árfolyama — csak dörzsölgesse a szemét!
Privátbankár.hu | 2024. november 22. 07:55
A forint árfolyama csak kevéssé változott péntek reggelre az előző estéhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Szívhatja a fogát, ha a pénzváltónál jár
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 18:47
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Volt valami közös az OTP-ben és a Magyar Telekomban
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 132,42 pontos, 0,17 százalékos emelkedéssel, 79 229,24 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot villantott az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1131,04 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel, 79 096,82 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jövőre olcsó lehet az üzemanyag, újabb bitcoin-rekordot mértek
Eidenpenz József | 2024. november 20. 12:16
Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG