Ritkán látunk ilyet, de egyúttal ismét komoly figyelmeztetés azoknak, akik elhiszik a reklámoknak, hogy könnyen meg lehet élni a devizakereskedésből. Ma egy olyan eset volt, amikor hiába van stop megbízása a befektetőnek, szénné ég, ahogy szokták mondani, számlája leürül, esetleg mínuszba megy, ha olyan pozíciója volt. Ma az angol fontra fogadók jártak így, akár az euróval, akár a dollárral szemben vették fel a pozíciót.
Angol font/euró |
A brit valuta a balul sikerült népszavazás óta szakadatlanul esik, ilyenkor meg is szokott érni a helyzet egy pánikreakcióra, vagy egy jókora manipulációra. Elég sokan lehetnek, akik ebben a szakaszban feladják a reményt, és zárni akarják pozícióikat, de olyanok is vannak, akik csak erre várnak, hogy leverjék az árat, és a kényszer-likvidálandó pozíciókat olcsón megvegyék.
Mindenesetre az euróhoz képest 1,13-on álldogáló font az éj közepén, az amerikai zárás után és az ázsiai nyitás előtt, tehát amikor a legkisebb a forgalom, szinte egy kötésben leszaladt 1,06-ig, amint ez a grafikonon is látszik. Utána 1,11-en folytatódott a kereskedés, és azóta 1,12-re mászott fel az árfolyam. A devizapiac bizony időnként egy aknamező.
Egész más a helyzet a forintunkkal, ott nincsenek mostanában drámák, sőt nagyon szépen erősödik a hazai valuta: 304,20 az euróhoz képest, de 303-on is járt.
Az olaj tovább emelkedett, immár a WTI is 50 dollár fölött van, 50,60-on, a Brent pedig 52,60. Az arany ugyanakkor tovább esett, 1257 dollárig.
Brent olaj |
A részvénytőzsdéken szinte megállt az élet, úgy tűnik, mindenkit a font, az olaj és az arany köt le. Ázsiában fél százalékkal estek a piacok, Európában viszont meg sem mozdulnak, és itthon sem. Nem baj, addig is örülünk a forint erejének.