A tőkepiacokon bekövetkezett koronavírus-krach a hazai befektetési alapok többségének hozamát is a mélybe lökte – hangzott el a Trend FM Rádió Eidenpenz Józseffel, a Privátbankár.hu és az MFor.hu főmunkatársával készített beszélgetésében. Ebből nem feltétlenül következik az, hogy ki kell szállni. A korábbi nagy süllyedések többsége után pár év alatt magukhoz tértek az árak. Igaz, volt kivétel is. Aki a mélyben ad el, az azonban végleg realizálja a veszteséget.
A kőolaj árfolyama 18-19 éve nem látott mélységekben jár, de az inflációt is figyelembe véve a kilencvenes évek végének szintjén mozognak az árak. Brókerek szerint sok kisbefektető érdeklődik most olajvásárlás iránt. Nekik vigyázniuk kell, mert a határidős olaj hosszabb távú vásárlása nagy veszteségeket okozhat.
Az arany és az ezüst viszont profitálhat a jegybankok által meghirdetett, szinte korlátlan mennyiségi könnyítést (pénznyomtatást) jelentő programokból. A 2008-as válságban is estek kezdetben a nemesfémek, majd többszörösükre emelkedtek a meginduló jegybanki könnyítések, kamatcsökkentések hatására.
Kapcsolódó cikkek:
Őrült contango-t jár az olaj, az OTP húzta le a BUX-ot
Mekkora rendet vágott a koronavírus-krach a magyar alapok hozamában?
A teljes adás itt hallgatható meg: