A lengyelek választottak vasárnap, a győztes párt kiléte nem okozott meglepetést, de a szavazati aránya nagyobb lett a vártnál. Ennek nyomán a lengyel zloty közel fél százalékkal esett az euróval szemben, a lengyel tőzsdeindex viszont kis mértékben emelkedett.
Európában két napnyi meredek emelkedés után – amit főleg Mario Draghi EKB-elnök csütörtöki biztató szavai váltottak ki – hétfőn kis pihenő látszott, az EuroStoxx 50 index 0,3 százalékkal esett. A DAX index 0,2 százalékos emelkedést produkált és 10 800 pont fölött tudott zárni, amiben segíthetett egy kedvező Ifo-konjunktúraindex. A brit és a francia mutatók fél százalék körüli mértékben estek.
OTP, a húzópapír
Az USA tőzsdéi alig mozogtak, hat órakor az S&P 500 0,1 százalékos mínuszban, a Nasdaq ugyanakkora pluszban járt. Az Apple jelentése előtt egy nappal komolyan, három százalékkal esett. A Microsoft folytatta a múlt heti gyorsjelentés utáni száguldását, a Google is szépen drágult. A Ferrari viszont 55 dollárra esett vissza.
További árfolyamok>>>>>>> |
Budapesten a nap nagy részében egy százalék körüli pluszban volt az index, a pénteki 2-4 százalékos európai emelkedésnek tehát csak egy részét pótolta be a visszafogottabb hangulatban. Az OTP volt a húzópapír, 1,6 százalékkal drágult 5740-ig.
Megtorpant a dollárrali
A Mol magasabbról indult, de végül csak 0,2 százalékkal lett drágább. A Richter fordítva, a zárásban lett drágább, végül 1,5 százalékkal 4770-ig ment fel. A Magyar Telekom hol pluszban, hol mínuszban járt, végül egy forinttal emelkedett.
A dollár csütörtökön és pénteken hatalmas hajrát mutatott be, mintegy három százalékkal erősödött az euróval szemben, 1,10 közelébe süllyedt az árfolyam. Hétfőn viszont ettől nem nagyon távolodott el, lényegében stagnált. A nyersanyagok eléggé vegyesen teljesítettek, réz, arany, ezüst fel, olaj, gáz lefelé tartott.
További árfolyamok>>>>>>> |
Ritka jelenség a dollárnál
„Érdekes dollárerősödés” – hangzott ma az Aegon Alapkezelő Total Return blogjának cikkcíme. Korábban a szokásos menetrend az volt, hogy ha erősödött a dollár, az komolyan rányomta a bélyegét a sérülékenyebb, magasabb kamatozású feltörekvő piaci devizákra – írták. Most abszolút nem ez a kép, például a brazil reál vagy a török líra jól teljesítettek a dollárral szemben, de az elmúlt időben gyengülő ázsiai devizák sem mozogtak sokat. Ritka jelenség – írják.
Jól szerepelt az előző héten a Mol árfolyama, legalábbis sikerült megtartania a 13 000 forintos szinteket, ahonnan lehetősége nyílik most a felpattanásra a papírnak – írja a KBC Equitas. Az ellenállások viszont erősnek tűnnek, 13 420 forintnál a 200 napos mozgóátlag található, és 13 400 pontnál a korábbi lokális csúcs is akadályt jelenthet. Így korlátozott emelkedés tűnik most csak valószínűnek.
Sávtető 316 forintos eurónál
Rövidtávon gyengülhet a forint – írja az Erste Befektetési Zrt. technikai elemzése. A devizapár másfél héttel ezelőtt érte el mélypontját, ekkor az árfolyam visszapattant a 200 napos mozgóátlagról. Pénteken gyengült a forint, 312-ig kapaszkodott az euróárfolyam. Bár ma korrekció volt, a rövidtávú trend azonban továbbra is felfelé mutat. Ellenállást a sávtető jelent 316 forintnál.