4p
A Mol-csoport 29,5 milliárd forint mérleg szerinti eredményt könyvelt el 2014 harmadik negyedévében, szemben az egy évvel korábbi 30 milliárd forint veszteséggel - közölte a társaság.

Az olajipari társaság működési eredményei szintén növekedtek, amely elsősorban a feldolgozás és kereskedelem (downstream) üzletág kimagasló eredményjavulásának köszönhető, ugyanakkor a kutatás és kitermelés (upstream) üzlet hozzájárulása szintén növekedett. A csoport "tiszta", újrabeszerzési árakkal becsült kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 164 milliárd forint volt, 18 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Az év kilenc hónapjában az újrabeszerzési árakkal becsült EBITDA 363,5 milliárd forint volt, 8 százalékkal alacsonyabb a tavalyinál. 

A tisztított üzleti eredmény 105 százalékkal nőtt, 97,6 milliárd forintot tett ki.

A konszolidált, nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készült pénzügyi gyorsjelentés szerint az év első kilenc hónapjában 74,5 milliárd forint volt a nettó eredmény, ami közel hatszorosa az előző év azonos időszak 12,7 milliárd forintos nyereségének. A társaság az első kilenc hónapban 3694,9 milliárd forint nettó árbevételt ért el, ez 9 százalékkal kisebb a tavalyinál. A harmadik negyedév árbevétele 1341,9 milliárd forint volt, amely 6 százalékos csökkenés a tavalyi harmadik negyedévihez képest.

Mit szól ehhez Hernádi?

A jelentés idézi a Mol elnök-vezérigazgatóját, aki elmondta: erős negyedévet zárt a Mol, amely nemcsak a szezonálisan jobb külső környezetnek köszönhető. Az upstream termelés növekvő pályára állt és a downstream üzletág minden idők egyik legjobb negyedéves eredményét érte el.

A Mol részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a papír szerdai záróára 11 640 forint volt, míg az elmúlt egy évben 11 150 és 15 045 forint között mozgott.

A harmadik negyedév adatai alapján a kutatás-kitermelés (upstream) üzletágban megfordult a csökkenő kitermelési tendencia, összességében a kelet-közép-európai hozzájárulás kismértékben emelkedett, és fokozódott a kurdisztáni kitermelés is. A Brent árfolyamesése a realizált szénhidrogénárak csökkenését okozta, melyet ellensúlyozott a forint árfolyamának jelentős gyengülése. Ugyanakkor az upstream üzletnek az első kilenc hónapban realizálódott speciális tételek nélküli EBITDA 23 százalékkal alacsonyabb a bázisidőszakhoz képest, amit a vállalat elsősorban az érett mezők természetes termeléscsökkenésével, valamint a kelet-közép-európai régióban életbe lépett kedvezőtlen szabályozói változásokkal magyaráz.

Így zárták a második negyedévet

Akkor a csoport 24 milliárd forint nettó nyereséget ért, ez a szám 27 százalékkal volt magasabb, mint az előző év azonos időszakában. Részletek >>>

A feldolgozás-kereskedelem üzletág (downstream) tiszta, újrabeszerzési árakkal becsült EBITDA a tavalyi harmadik negyedévhez képest 67 százalékkal több volt, 81 milliárd forintot tett ki, köszönhetően a javuló makrogazdasági környezetnek és a társaság hatékonyságjavító intézkedéseinek. 

A pénzügyi műveletek nettó vesztesége 72 milliárd forint volt az első három negyedévben, amelyet elsősorban a gyengülő forint okozott.

A beruházások és befektetések értéke az év első kilenc hónapjában 353 milliárd forint volt, melyből 98 milliárd forintot tettek ki az akvizíciós költések. A beruházások értéke 67 százalékkal haladta meg az előző évi szintet, a társaság stratégiájával összhangban az organikus költések legnagyobb része, 140 milliárd forint az upstream üzletágban valósult meg.

A csoport működő tőke változás előtti működési cash-flowja 358 milliárd forint volt 2014 első kilenc hónapjában, ez 10 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól. A működő tőkén belül, a szállító állomány jelentős csökkenése miatti pénzkiáramlás az üzleti tevékenységből származó nettó cash-flowt 282 milliárd forintra csökkentette.

A nettó eladósodottsági mutató 17,2 százalékon állt 2014 harmadik negyedévének végén, közel 3 százalékponttal alacsonyabban, mint egy évvel korábban. 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40880 40250 41200 +1,82% 0 0 11 155 484 560 HUF 2026-06-11 17:05:32
MOL 3930 3900 3990 +3,42% 0 0 3 191 843 102 HUF 2026-06-11 17:07:49
MTELEKOM 2690 2672 2702 -0,66% 0 0 996 265 998 HUF 2026-06-11 17:05:21
RICHTER 11650 11600 11850 -1,44% 0 0 1 872 381 310 HUF 2026-06-11 17:12:05
OPUS 369 357 400 -7,29% 0 0 68 190 379 HUF 2026-06-11 17:05:14
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már megint olyan erős lett a forint, hogy alig merünk odanézni
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 18:31
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyon hasított a Mol csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 18:05
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1297,68 pontos, 0,98 százalékos emelkedéssel 133 528,69 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Szépen kezdték a napot az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 16:16
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,54 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,56 százalék, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,68 százalék erősödést jelzett.
Részvény / Deviza / Áru Már 600 ezer magyar érintett? Óriási kő esik le a kriptósok szívéről
Eidenpenz József | 2026. június 11. 14:21
A kormány eltörli az előző kormányzat alatt hozott extrém szigorú kriptovaluta-szabályozást, amely magánemberek százezreit is börtönnel fenyegette, bizonytalanságba taszította. Sokan százezreket, milliókat veszítettek, mert a szabályozás egyik napról a másikra ellehetetlenné tette a jogszerű működést. Társadalmi vita kezdődik.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és az OTP is visszapattant a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 11:56
A Mol-árfolyam többet erősödött délelőtt, mint amennyit szerdán egész nap veszített az értékéből.
Részvény / Deviza / Áru SpaceX és társai: bedöntik a piacokat, vagy még nagyobb mánia következik?
Eidenpenz József | 2026. június 11. 10:24
A mesterségesintelligencia-részvények olyan tempóban száguldottak, ami egy hatalmas, kipukkadni készülő lufi körvonalait sejtetik, de a hívek szerint ez csupán egy hosszú, strukturális AI-forradalom első felvonása. Hogyan lehet ennek vége? A SpaceX és a többi gigakibocsátás elszívhatja a tőkét, mégis okozhat újabb orbitális szakaszt.
Részvény / Deviza / Áru Korrigálhat a Mol a tőzsdén a szerdai esés után
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 10:01
Az OTP és a Mol részvényeinek értéke egyaránt csökkent szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Több forintot kaphat az eurójáért csütörtök reggel
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 08:07
Mindhárom fő devizával szemben gyengült a forint, az euró már 356 felett jár.
Részvény / Deviza / Áru Beestek az amerikai részvényindexek szerdán
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 06:31
Legnagyobb mértékben a techrészvények értéke csökkent, közel 2 százalékkal.
Részvény / Deviza / Áru Nem volt kedve elmozdulni ma a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. június 10. 18:31
Vegyesen alakult, alig változott szerdán a magyar fizetőeszköz árfolyama a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG