A svájci SMI részvényindex 47, a német DAX 169, a svéd OMX pedig 129 százalékkal növekedett az elmúlt tíz évben, mindhárom jelenleg is jelentős mértékben meghaladja a válság előtti szinteket. A CIB Alapkezelő továbbra is bízik ezen három ország tőzsdéjének jó teljesítményében.
Az elmúlt években a gazdaság gyakorlatilag minden területére begyűrűző válság komoly visszaesést hozott mind Európa, mind pedig az Eurózóna számára. Ennek ellenére vannak olyan gazdaságok, amelyek dacolnak a válsággal és a krízis ellenére képesek voltak növekedni, mely kedvező hatással volt részvénypiacaikra is.
A CIB Befektetési Alapkezelő szerint Európában a német, svájci és svéd gazdaság stabilitása kiemelkedő, mindhárom az uniós átlagnál lényegesen jobb eredményeket tudott felmutatni 2012-ben: a növekedés üteme nagyobb volt az uniós átlagnál a tavalyi évben. A svédeknél rendkívül alacsony az államadósság, Svájcban az előrejelzések szerint a munkanélküliség mindössze 3 százalékos, a német infláció az előzetes adatok alapján pedig 2,2 százalék.
E stabil makrogazdasági helyzetű országok tőzsdéin forgó cégek részvényeinek árfolyamán jól látszik, van forrásuk arra, hogy olyan gazdaságpolitikát folytassanak, amely ösztönözni tudja a vállalkozások növekedését, elősegítve ezáltal a gazdasági növekedést is. A német DAX, a svájci SMI és a svéd OMX tőzsdeindexek a fejlett európai gazdaságok 80 topvállalatának részvényeit foglalják magukba, amelyek között számos közismert, stabil háttérrel rendelkező multinacionális nagyvállalat is megtalálható.
Az alapkezelő szakemberei szerint a gazdasági folyamatok alapján továbbra is ígéretes ezen három ország tőzsdéinek részvényindexébe fektetni. A három részvényindex egyforma súllyal szerepel a CIB új tőkevédett alapjában. A CIB 2012-ben hat tőkevédett alapot indított, ezekkel 30 százalékos piaci részesedést hasított ki magának ebben a szegmensben. Idén öt tőkevédett alapot terveznek.
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A nagy amerikai technológiai cégek tőzsdei gyorsjelentéseiben is makroadatokban bővelkedő hét kezdődött április 28-án, a befektetők kezét továbbra is az üzleti környezet bizonytalansága köti meg.
Iránykereséssel indulhat a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint. A BUX 1817,01 pontos, 1,99 százalékos emelkedéssel 92 964,32 pontos történelmi csúcson zárt pénteken.
A lengyel tőzsde WIG indexe olyan számot produkált húsvét után, amely ihletet adott az ország vezető politikusainak Lengyelország fényezésére. Ami azt illeti sok nulla van a matek végén. Egyébként a magyar tőzsdemutatóra sem lehet panasz.
Nemcsak a társaság vezetésében történik változás, a saját részvények vásárlását is engedélyezték az OTP-nél, így joggal ez a nap vezető papírja Budapesten. A forintnak is volt egy jó reggele, de visszatért a korábban jellemző sávba. Megvan a Mol-osztalék, nagyra törő terveket dédelget a Revolut, az Apple Indiába költözhet.
Az OTP történetének legjobb évét követően Csányi Sándor bizonyos szempontból egyet hátralép: bár ő marad a bankcsoport első embere, a vezérigazgatói feladatokat májustól fia, Csányi Péter látja el.
Jól sikerült az Alphabet első negyedéve, a keresőhirdetések és a cloud is szépen hozott a konyhára. A most 20 éves Youtube-ot a podcastek kirobbanó népszerűsége is tolja. Hasít „egy magáncégbe történt befektetés”.