Az európai tőzsdék esős hangulatban voltak csütörtökön, a német DAX index 1,1, a farcia mutató 0,5, a brit párja 0,9 százalékkal esett. A görög részvények ismét szépen drágultak, miután a hitelezők által követelt reformok úgy tűnik, előrehaladtak.
A BUX index lényegében stagnált, csak öt ponttal ment fel, de ez is sokkal jobb a nemzetközi átlagnál. A Magyar Telekom már osztalékszelvény nélkül forgott, így valójában a 12 forintos esése három forintot emelkedéssel egyenértékű, hiszen 15 forintot ér a szelvény. Az OTP 0,4 százalékkal 7155 forintra ment fel, a Mol 0,6 százalékkal 16 400-ra esett, a Richter 0,25 százalékkal 5570-re süllyedt le. Holnap, pénteken reggel teszi közzé gyorsjelentését az OTP.
Az euró nap közben 315 és 316 forint között ingadozott, este azonban e sáv felső részén, 315,90 forinton jegyezték. A dollár kissé erősödött az euróval és a jennel szemben.
A kőolaj ára a nap elején még emelkedett, délután azonban esésre váltott, a WTI fél százalékkal lejjebb 46,0, a Brent egy százalékkal olcsóbban, 47,10 dolláron forog. Ismét esik az arany és az ezüst is.
Rossz a hangulat az amerikai tőzsdéken is, az S&P 500 fél, a Nasdaq egy százalékos mínuszban van. Több technológiai részvénnyel alaposan elbántak: az Apple beesett 90 dollár alá, négy százalékkal esett a Netflix, majdnem hattal a Micron csipgyártó. Az Apple egyébként május 12-ével 57 cent osztalékot fizetett (negyed évre).
Kilenc százalékos pluszban mozog a Monsanto agrárholding, amelynek felvásárlásáról szóló hír jött, de öt százalékos mínuszban zárt a vevőjelölt Bayer részvénye. A Mitsubishi részvénye 16 százalékkal drágult, miután kiderült, hogy a Nissan megveszi a cég harmadát. A papír árfolyama nemrég körülbelül felére zuhant pár nap alatt, amikor kiderült, hogy károsanyag-kibocsátási botrányba keveredett. A mélypontról viszont ma estig 44 százalékkal ment fel.