5p
Az OTP 11 ezer forintot érhet, a Mol, a Richter és a Telekom fair értéke is magasabban van a mostaninál. A részvénypiacok azonban viszonylag magasan állnak, akkora hozamot nem várnak tőlük, mint az utóbbi tíz évben – monda a KBC Equitas vezető elemzője. A kötvények hozama várhatóan nem tart majd lépést az inflációval, az állam érdeke az adósságok elinflálása.

Újra eljön a magyar részvények ideje? – tette fel a kérdést webináriumán a KBC Equitas vezető elemzője, Cinkotai Norbert. A brókercég tavalyi hasonló előadásának címe még “BUX 40 000 pont: határ a csillagos ég?” volt, ám már nem sokkal ment tovább az index. (A maximum januárban 41 500 pont körül volt.)

Decemberben jöttek az intő jelek, mint a Richter Esmya termékével kapcsolatos problémák. Tavasszal, a választások után az látszott, hogy a magyar tőzsde kissé lemaradt, a Fed kamatemelése került előtérbe. A Mol sem remekelt, a Magyar Telekom is inkább lefelé csorgott az utóbbi hónapokban.

Összességében nincs túl rossz éve a magyar részvényeknek, az idei mínusz csak alig ötszázalékos, de a 2015-től 2017-ig tartó stagnáláshoz hasonló állapot látszik a magyar tőzsdén.

Mindig csak Amerika

A nemzetközi színtéren eközben szinte csak az amerikai tőzsdék erősödnek, a német DAX teljesítménye nagyon hasonló a BUX-éhoz. Eközben erős inflációs tendenciák figyelhetők meg. A reáleszközökben látszik nagyobb erő, a részvény– és kötvénypiacon nem. A részvények a következő tíz évben valószínűleg nem fognak olyan magas hozamot adni, mint az előző mintegy tíz évben, amikor egyes tőzsdeindexek  mintegy hatszorosukra emelkedtek – véli a szakember.

A magyar gazdasági növekedésre vonatkozó várakozások viszont javulnak, optimistábbak lettek a piaci szereplők. Ebből a részvények is profitálhatnak. A magyar tíz éves kötvények kötvények hozama pedig stabilizálódott. Ez az osztalékrészvények hozamát, árfolyamát is befolyásolhatja.

Megszűnt egy anomália

A magyar tíz éves kötvények hozama a német tíz éves hozam felett ismét nagyjából stabil, három százalékpont körüli. Az az anomália pedig megszűnt, hogy a magyar hozam alacsonyabb volt, mint az amerikai.

Ami az OTP-t és a hitelezést illeti, a magyar háztartások és vállalatok eladósodottsága nem igazán magas, a magyarok nagyon sok hitelt visszafizettek vissza a korábbi években. “Abszolút nincsenek nagyon eladósodva” – mondta az elemző. “A hitelezés a percepció szintjén magas, a valóság nem ezt mutatja” – írta a táblára. (Percepció=észlelés – a szerk.)

Jó idők az OTP-nek

Erős bérnyomás tapasztalható, ami segíti a növekedést, és magas infláció várható nálunk is. A magyar államnak is az az érdeke, hogy az adósságot el tudja inflálni. “Pénzügyi elnyomás várható”, a kötvényhozamok ugyanis várhatóan nem lesznek olyan magasak a következő években, mint a pénzromlás mértéke – tartja az elemző. (Itt az intézményeknek kibocsátott állampapírokról van szó, a lakossági inflációkövető kötvényekre ez nem vonatkozik – a szerk.)

Kockázati oldalról az OTP helyzete erős, versenyhelyzete szilárd, jó beruházásokat csinált más országokban, akvizíciós képessége továbbra is erős. Várhatóan emelkednek a következő években a bevételei és a költségei egyaránt, de eközben az egy részvényre jutó eredménye és az osztaléka is.

A brókercég a múlt héten 11 ezer forintos fundamentális értéket határozott meg a bankrészvényre. (Másnap, pénteken a papír 4,7 százalékkal ugrott meg 10 320-ra, de ma már csak 10 180 – a szerk.)

Friss árfolyamok itt láthatók

Felülvizsgálják a Molt

A Mol helyzete jó, a dollár segíti, az idei célok tarthatónak tűnnek. A magas olajár kedvez a downstream üzletágnak (a kitermelésnek), de nem annyira jó az upstream-nek (finomítás – a szerk.). Az INA eladása persze nagyon pozitív lenne, ha végre megvalósulna.

Az olajpapírra adott korábbi becslésük 3550 forint volt, ezt most éppen felülvizsgálják, de alapvetően optimisták. “Azért nem lenne rossz, ha 3000 fölé kerülne a papír” – mondta Cinkotai Norbert.

Itt fair a Richter

Mondjuk ki, hogy a Richternél az Esmya-sztori kettétört – mondta az elemző. Európában már várhatóan nem lesz pozitív hatása, Amerikában pedig még nem vezették be a gyógyszert. Ezzel az anyaggal már nem is kalkulálnak az árfolyambecslésükben.

Romániában volt a nagykereskedelmi tevékenységgel probléma, az is rosszul jött. Azóta ez megoldódott, de a céggel kapcsolatos megítélésen már sokat nem javított. A rubel sem túl erős, a marginok nyomás alatt vannak – hangzott el.

A Richter fair értéke szerintük 6000 forintnál van, hosszabb távon többet ér a mostani szinteknél, de csak óvatosan optimisták. Jó lenne az is, ha jobb lenne a gyógyszerszektor nemzetközi megítélése. Nemsokára jön a vállalat gyorsjelentése.

Nem ördögtől való gondolat

A Telekom-szektor megítélése az egész régióban kedvezőtlen, nálunk is átalakulóban van a mezőny a Digi és a Telenor, valamint a mobiladatok térnyerése miatt. Miközben a hang alapú szolgáltatások háttérbe szorulnak. Kérdés, hogyan reagál a Magyar Telekom a változásokra, bár az elemző azt mondja, nincs rossz előérzete ezzel kapcsolatban.

A Telekom árfolyama beragadt 400 forintnál, miközben az osztalékhozam évi 6,5 százalék körül van. “Nem egy ördögtől való gondolat itt vásárolni” – mondta az előadó. A fair érték 465 forintnál lehet DCF-alapon, vagy 475-nél kombinált értékelési módszerrel.

Kockázat van bőven

Összességében a brókercég optimista a magyar piacra, szerintük ma is van létjogosultsága annak, hogy valaki magyar részvényeket tartson. Kockázatot jelent, hogy a részvények egyébként is világszerte magasan állnak.

“A kockázatvállalási hajlandóság nőtt, a félelemérzet csökkent”, ami nem jó jel, de nem jelenti azt, hogy feltétlenül küszöbön áll egy nagyobb esés – mondja az elemző.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42200 41500 42260 +3,23% 42190 42200 6 074 932 030 HUF 2026-06-12 12:08:36
MOL 3840 3830 3960 -2,29% 3840 3848 639 752 260 HUF 2026-06-12 12:08:29
MTELEKOM 2736 2702 2740 +1,71% 2730 2736 743 935 616 HUF 2026-06-12 12:08:31
RICHTER 11920 11790 11950 +2,32% 11890 11920 417 858 670 HUF 2026-06-12 12:05:44
OPUS 337 333 374 -8,67% 338 344 61 198 832 HUF 2026-06-12 12:04:27
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Valami bűzlik? Ha Putyinék ezt tényleg meglépték, beleremeghet az aranypiac
Czwick Dávid | 2026. június 12. 11:58
Vlagyimir Putyin Oroszországa egyetlen mozdulattal gallyra vágja az arany piacát? Az orosz elnök egyik tárcavezetője nemrég brutális „manőverrel” sokkolta még a tapasztalt profikat is. Az elmúlt időszakban az iráni konfliktus miatt már így is sanyargatott arany árfolyamának akár a kegyelemdöfést is jelentheti, ha helytálló az orosz elnök emberének közlése. Mindenki dobja előbb az aranyat, majd a maradék nemesfémet? Mutatjuk, hogy mit érdemes tudni a részletekről!
Részvény / Deviza / Áru Félidőben is jó formában a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe dél előtt nem sokkal, 135 305 ponton állt, 1,3 százalékos pluszban. A részvénypiac forgalma délelőtt 7,3 milliárd forint volt. 
Részvény / Deviza / Áru Emelkedő pályára állt a hazai értéktőzsde is
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 09:36
Az általános nemzetközi hangulatot meglovagolva, erősödéssel indította a hét utolsó kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde is. A főbb részvények egyaránt emelkednek az „iráni hangulatra.” 
Részvény / Deviza / Áru Európa reménykedik az iráni békében
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 09:26
Követve a tegnap esti amerikai zárást, és a ma hajnali ázsiai eufóriát, az európai tőzsdék is erősödéssel nyitottak.
Részvény / Deviza / Áru Ha Tump épp nem bombáz, a forint erősödik
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 07:01
Jót tett a forintnak, hogy eljöhet az iráni béke.
Részvény / Deviza / Áru Amerika izmosodik, ha Trump épp nem bombáz
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 06:30
Elmaradt az újabb amerikai támadás Irán ellen.
Részvény / Deviza / Áru Már megint olyan erős lett a forint, hogy alig merünk odanézni
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 18:31
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyon hasított a Mol csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 18:05
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 1297,68 pontos, 0,98 százalékos emelkedéssel 133 528,69 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Szépen kezdték a napot az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. június 11. 16:16
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,54 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,56 százalék, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,68 százalék erősödést jelzett.
Részvény / Deviza / Áru Már 600 ezer magyar érintett? Óriási kő esik le a kriptósok szívéről
Eidenpenz József | 2026. június 11. 14:21
A kormány eltörli az előző kormányzat alatt hozott extrém szigorú kriptovaluta-szabályozást, amely magánemberek százezreit is börtönnel fenyegette, bizonytalanságba taszította. Sokan százezreket, milliókat veszítettek, mert a szabályozás egyik napról a másikra ellehetetlenné tette a jogszerű működést. Társadalmi vita kezdődik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG