Nemrég elemeztük a közösségi média részvényeket, és megállapítottuk, hogy akadt köztük remek befektetés, de volt, amelyiket kerülni kellett, és volt egy, amiből időben ki kellett szállni. Ez utóbbi a LinkedIn, és aki nem szállt ki időben, de négy hónapot sikerült kihúznia csendes reménykedésben, azt most megjutalmazta a Microsoft, aki tokkal-vonóval megveszi a céget. Igen ritka szerencse a börzén.
Amint a grafikonon is látszik, a papír februárban egy gyenge negyedéves jelentés után egyik napról a másikra iszonyatosat zuhant: 190 dolláros zárás után másnap 126 körül nyitott, onnan tovább esett egész 100 dollárig, és azóta sem tudott érdemben 130 dollár fölé emelkedni. Nos, tegnap jött a Microsoft 196 dolláros ajánlatával, így persze az árfolyam egyből visszakerült oda, ahonnan februárban leszakadt. Ez aztán a menekülés.
Az amerikai indexek amúgy estek, de ez a napok óta tartó gyászos európai hangulat fényében érthető. Az S&P 500 gyengülése 0,8 százalék volt, 2078 ponton zárt, épp megérintette az 50 napos mozgóátlagot. A Nasdaq hasonló mértékben esett 4850 pontig, így azért látszik, hogy az amerikai esés jóval szerényebb az európainál, melyet most mintha a Brexit-félelmek fűtenének.
S&P 500 |
Az elmúlt két tőzsdenapon igen nagy volt az európai indexek zuhanása, és egyelőre még ma is egy százalékos mínuszban vannak, bár nem kizárható, hogy ma már napközben kissé megnyugszanak a kedélyek. A DAX 9560 pontig esett vissza, a német index ezzel egy meglehetősen meredek 4 napos zuhanást tud maga mögött.
DAX, 10 nap |
A BUX is esik másfél százalékot, leginkább az OTP húzza lefelé. A bankpapír 2 százalékos mínuszban van, 6360 forinton. A három másik nagypapír csak 0,5-0,8 százalékos gyengülés mutat, az FHB pedig ma is folytatja a tegnap megkezdődött stabilizációt 520 forint környékén.
A forint is tovább gyengült, immár 313,50 az euróhoz képest. Az olaj kevéssel 50 dollár alá került: a WTI 48,20 dollár, míg a Brent 49,70.