A KBC Equitas várakozása szerint a Magyar Telekom 11,7 milliárd forintos nettó profitról számolhat be az első negyedévben, ami egy részvényre vetítve 11,22 forintnak felel meg, és éves alapon a profit 22,9 százalékos csökkenését jelenti. Ezzel pesszimistább a cég prognózisa, mint az elemzői konszenzusban szereplő 13,2 milliárd forint. Két és fél százalékkal, 103,7 milliárd forintra növekedhetett a T-Hungary árbevétele az első negyedében, amiből a vezetékes szegmens 48,7 milliárd forintot tehet ki, ami 7,8 százalékos növekedés - írják. (A T-Hungary a társaságnak a T-Systemen és a két leányvállalaton kívüli része – a szerk.)
Utóbbi növekedését az energia-kiskereskedelem (4,5 milliárd forint) és a Hoppá csomag is támogatja ügyfélmegtartó hatásán keresztül. Az Equitas szerint tovább folytatódott a vezetékestelefon- bevétel csökkenése (-9,4 százalék) a vezetékes előfizetők mobilra történő migrációja miatt. Az internet- és a TV-szegmensek továbbra is jól teljesíthetnek, 1,5 illetve 6,9 százalékos bővülés mellett.
A mobil-szegmensben 54,9 milliárd forintos (-1,7 százalékos) bevételre számítanak a mobil hangalapú bevételek 3,1 százalékos csökkenése mellett, utóbbira nagy nyomást helyez a január 1-jén 20,2 százalékkal csökkentett mobil végződtetési díj. A KBC Equitas szerint 2,5 százalékkal 2170 forintra csökkent az egy előfizetőre jutó átlagos bevétel (ARPU). Várakozásuk szerint 28,1 milliárd forint (+0,3 százalék) lehetett a T-Systems árbevétele. Kedvezőtlen, hogy sem a vállalati, sem a közszféra nem képes fokozni infrastrukturális kiadásait a recessziós környezetben, az árverseny pedig további nyomást helyez a mobil és vezetékes szegmensek árbevételére. Ennek következtében nem számítanak arra, hogy 2011 harmadik és negyedik negyedéve után újra erősebb eredménnyel áll elő az IT/rendszerintegrációs szegmens.
Mindkét külföldi leányvállalatra negatív hatást fejthetnek ki a következendő negyedévekben a szabályozói intézkedések, mint a mobil végződtetési díjak és a vezetékes nemzetközi végződtetési díjak csökkentése. Ennek tudható be, hogy a macedón leány miatt 31,4 milliárd forintos goodwill-leírásra kényszerült a negyedik negyedévben. Az év első három hónapjában Macedóniában 5,2 százalékos bevételcsökkenésre, míg Montenegróban 2,2 százalékos növekedésre számítanak éves alapon.
A jövőt illetően lényeges információkkal szolgálhat a gyorsjelentést követő elemzői telefonkonferencia, amelyen a KBC elemzője szerint újdonságok láthatnak napvilágot a bevezetendő telefonadóról, illetve a negyedik piaci szereplőről. Ezen kívül szó eshet az osztalékpolitikáról, az energia-kereskedelmi szegmensről, valamint a versenyképes macedón és montenegrói piac szabályozói intézkedéseiről.
A KBC Securities információink szerint intézményi befektető ügyfeleinek 475 forintos fair value-értékkel eladásra javasolja a részvényt.