Az európai tőzsdeindexek többsége fél és egy százalék közötti emelkedést mutat pénteken délelőtt. Az amerikai határidős részvényindexek közül a hagyományos szektorok – az S&P 500 és a Dow Jones ipari átlag – emelkednek, a technológiai papírok Nasdaq indexe viszont süllyed.
A csütörtök vegyes kereskedést hozott az Egyesült Államokban, a befektetőket főleg a kereskedelmi háború további fordulatai érdeklik, valamint az óriási mennyiségű beérkező gyorsjelentés. Az Egyesült Államok és Kína közelmúltbeli megállapodása nyomán a Barclays visszavonta az amerikai recessziót valószínűsítő korábbi figyelmeztetését. Jön egy fogyasztói hangulati felmérés eredménye is Amerikában, ami mostanában a vámok okozta aggodalmak miatt rosszul alakult.
A BUX index nap mint nap új rekordot ér el, csütörtökön súrolta a 96 ezer pontos szintet is, pénteken pedig már 96 600 is volt. Így újra 0,9 százalékkal nőtt, és láthatóan közeleg a százezer pontos álomhatár. (A mutató a kilencvenes évek elején 1000 pontról indul.) Az OTP 1,3, a Richter 1,7, a Telekom 0,9 százalékkal megy fel, a Mol viszont stagnál.
Az euró ára 403,0, mintegy hatvan fillérrel van a csütörtök esti felett, de kissé lejjebb, mint ahol csütörtökön napközben volt. Lefelé csorog az arany és az ezüst árfolyama a viszonylag stabil tőkepiaci környezetben, egy százalék körül drágul a földgáz és stagnál az olaj.
Merre tovább, forint?
Minimális erősödést könyvelhetett el a forint az euró ellenében csütörtökön – írja az Erste Befektetési Zrt. A Bloombergen pénteken frissül az elemzői előrejelzések sora, ami
különösen érdekesnek ígérkezik a kesze-kusza inflációs kép és főként a növekedési kilátások érdemi romlása fényében.
Ezen kívül hazai történetet nem látunk, a régióban a hétvégén Lengyelországban és Romániában is elnökválasztást tartanak. Mindenekelőtt ezek az események lesznek a középpontban – véli a brókercég.
Az euróval szemben egyelőre letörte a fontos mozgóátlagokat is a forint árfolyama, így 400 közelébe indult el az árfolyam – írta reggel a K&H Értékpapír.
Osztalékfizetés és ajánlásrontás az OTP-nél
Közzétette osztalékfizetési rendjét az OTP, amely törzsrészvényeire 964,29 forintos osztalékot fizet, ez nagyjából 3,6 százalékos osztalékhozamnak felel meg – foglalta össze a K&H Értékpapír. Az osztalékszelvény május 23-án esik le, vagyis ezt megelőzően, 22-én lehet utoljára megvenni a még a 2024-es osztalékot is tartalmazó részvényt.
Geopolitikai sakkjátszmák és ingadozó tőkepiacok – Hogyan pozícionáljuk befektetéseinket?
A témában a Klasszis Média május 27-én 17 órától geopolitikai szakértők, gazdasági elemzők, befektetési szakemberek részvételével tart rendezvényt.Vegyen részt Ön is! Klasszis Befektetői Klub - részletek és jelentkezés >>
Eközben a Citi elemzője vételről tartásra rontotta le a bankpapírra vonatkozó ajánlását, de a célárát 28 440 forintra emelte.
Nagy változtatásokat lépett meg a guru
Warren Buffett tőkepiaci guru Berkshire Hathaway nevű cége 2025 első negyedévében jelentős változtatásokat hajtott végre a portfóliójában. Teljesen megszabadult Citigroup-részvényeitől, mintegy 14,6 millió darabot értékesítve, és csökkentette részesedését a Bank of America-ban és a Capital One-ban is – foglalta össze az Equilor Befektetési Zrt.
Ezzel szemben jelentősen növelte részesedését a Constellation Brands-ben, a Corona és a Modelo sörök gyártójában, ennek részvénycsomagját több mint kétszeresére, körülbelül 12 millió darabra emelte. Valamint
- vásárolt 240 ezer darab Domino's Pizza,
- 112 ezer darab Heico
- és további részvényeket a VeriSign,
- Sirius XM,
- Pool Corp.
- és Occidental Petroleum cégekből is.
Az Apple-részvényekhez nem nyúlt, így továbbra is ez maradt a legnagyobb egyedi befektetése. A vállalat készpénz- és állampapír-állománya rekordösszegű volt, 347,7 milliárd dollárra nőtt.
Kettős csapás érte a Coinbase-t
Sajtóhírek szerint hackerek megvesztegethették a Coinbase amerikai kriptótőzsde külsős ügyfélszolgálati munkatársait, hogy hozzáférjenek az ügyfelek adataihoz. A tőzsde gyorsan reagált, és ígéretet tett arra, hogy kártalanítja az érintett felhasználókat. A Coinbase emellett egy húszmillió dolláros alapot is létrehoz a hackerekhez vezető informátorok megjutalmazására. (A hackerek eredetileg húszmillió dollárt próbáltak kizsarolni a Coinbase-től.)
A Coinbase szerint nem kerültek veszélybe jelszavak, privát kulcsok, pénzeszközök vagy Coinbase Prime számlák. Brian Armstrong vezérigazgató szerint a csalók állnak a platform felhasználói elleni támadássorozat mögött. A ZachXBT elemzőcég szerint viszont a kár meghaladja a 300 millió dollárt. A Coinbase részvényei hét százalékkal estek a hírek nyomán.
A csapás kettős, mert a SEC (az amerikai tőzsdefelügyelet) is vizsgálja, hogy a tőzsde helytelenül kezelte-e a felhasználók adatait. A cégről előző nap is írtunk, itt:
Duplázott a Waberer’s
A Waberer’s megduplázta nettó profitját, amely 5,5 millió euróra nőtt az első negyedévben (a devizahatástól megtisztítva). A jó eredmény annak köszönhető, hogy a Posta Biztosítók konszolidációja az év elejétől megtörtént. Így a biztosító EBIT-je 9,6 millió euróra nőtt az előző évi 5,9 millió euróról.
A logisztikai szegmens nyomás alatt áll, de a vámháború eddig nem befolyásolta az üzletet. A vezetőség az EBIT-re 48-58 millió euró közötti értéket vár az idei évben, szemben az előző évi 45 millió eurós értékkel – írta az Erste Befektetési Zrt.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.