Az EasyJet nyereségére rányomta a bélyegét a Brexit, így a részvény nagy zuhanással kezdett ma, de végül ez zárásra 2,5 százalékra zsugorodott. Esett a Lufthansa és a Wizzair részvénye is. Az utazási cégeken kívül a kiskereskedelem, a közszolgáltatók és az élelmiszeripar részvényei is estek, javulni a bankszektor tudott Európában.
A német és a francia indexek 0,1, a brit FTSE 100 pedig 0,5 százalékkal esett zárásra, ráadásul tovább gyengült az angol font is. Itthon a BUX index 0,3 százalékkal lett olcsóbb, nagyjából az európai átlagot hozta.
A négy nagyobb részvényünk közül emelkedett a Richter 0,2 százalékkal 5774 forintra, a Magyar Telekom 0,9 százalékkal 456-ra. Az OTP 0,6 százalékkal 7408-ra süllyedt, a Mol pedig 0,8 százalékkal 17 335-re. Az euró/forint egy darabig 305 körül ingadozott, de ostromolta rendesen a 304,60-as szintet, a tegnapi mélypontot, lehet, hogy tovább készül lefelé az árfolyam.
Az amerikai munkaerő-piaci adat nyomán volt egy kis dollárerősödés, az euróval, a jennel és a fonttal szemben egyaránt. A kőolaj június óta nem látott szintre emelkedett, a WTI 50,30, a Brent 52,50, több mint egy százalékos újabb emelkedés után. Az arany újabb egy, az ezüst 2,6 százalékkal esik. Az USA részvénypiaca nem találja az utat, fél hétkor az S&P 500 plusz 0,1, a Nasdaq mínusz 0,1 százalékos elmozdulást mutatott.
A Deutsche Bank jóval kisebb büntetést kell fizessen a hírek szerint, mint a korábban kirótt 14 milliárd dollár. Egy időben 5,4, ma már csak 2-3 milliárd dollárról beszélnek – írta az Erste Befektetési Zrt. hírlevele. A bank részvénye ma is emelkedett, két százalékkal 12,40 euróig, azután a végére szerény mínuszba csúszott. A Twitter 21 százalékos zuhanásban van, mivel kiderült, hogy a Google nem veszi meg a céget.
Az Equitas technikai elemzése azt boncolgatja, képes-e megállítani a mélyrepülést a Lufthansa. Nem elég, hogy a piaci környezet és a cégnél látott nehézségek már eleve kihívások elé állítja a légitársaságot, most még a DAX-ból való kikerülés lehetősége is egyre közelebbinek tűnik. Az árfolyam négyéves mélypontra csúszott, de kisebb felpattanás is jöhet rövid távon.
Az Erste szerint megszületett az elvi megállapodás a Raiffeisen International (RBI) és a Raiffeisen Zentralbank (RZB) összeolvadásáról. A tranzakciót követően az összevont bank „CET1 tőkemegfelelése 11,3% lesz, szemben az RBI félév végi 12,2%-os tőkemegfelésével” - írják. A bejelentéssel elmúltak a bizonytalanságok a cég körül.