6p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Megnyugodtak a tőzsdék a hét eleji turbulenciák után, az indexek nagy része ma is felfelé tart. A dollár alig változik, a forint lassacskán erősödik. Enyhén csökken az új mumus, az olajár is, annál kicsit jobban a földgázé. Elindult az amerikai gyors jelentési szezon, amely sok izgalmat tartogathat a következő hetekben, miközben gazdasági adatok is bőven érkeznek, leginkább az inflációról.

Az európai részvényindexek szerény mínuszban vannak szerdán a keddi nagy száguldás után. A német index csak egy ezrelékkel, a francia 0,6 százalékkal esik, de közben Londonban, Svájcban, a skandináv és a dél-európai országokban is zöldben állnak a mutatók.

Az amerikai határidős indexek szintén szerény pluszt mutatnak fel. A fő téma a piacokon, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő a Federal Reserve vezetői a kamatemelések valószínűségét csökkentő kijelentéseket tettek a napokban.

Budapesten a BUX index 0,6 százalékkal megy fel, ugyanennyivel drágul az OTP is. A Richter 0,9, a Magyar Telekom 0,7 százalékkal drágul. A visszahúzó erő a Mol, 0,4 százalékkal esik, öt százalékkal ugrik viszont az Opus. Az Opus és a Richter továbbra is vásárolják saját részvényeiket.

Lassan erősödik a forint

A hétfői nagy turbulenciák után a világ deviza– és árupiacain viszonylagos nyugalom van, a forint erősödik, 386 forint 80 fillér az euró, ami 70 fillérrel alacsonyabb a kedd estinél. Az arany és az ezüst fél százalékkal drágul, a kőolaj egy kicsi olcsóbb lett. Viszont 3,5 százalékkal esik a hollandiai gázár, amely a hét első két napján nagyon nagyot emelkedett,  valószínűleg a közel-keleti háborús hírek hatására.

Árfolyam

Mitől száguldanak a részvények?

Az amerikai állampapírok hozamai az idén látott egyik legnagyobb napi esést könyvelhették el kedden. A tíz éves amerikai hozam több mint 18 bázisponttal 4,62 százalékra csúszott le, egy nappal azután, hogy a Fed két tisztviselője jelezte, az amerikai kötvényhozamok emelkedése talán megvalósította a szükséges szigorítás egy részét. (Vagyis a piaci árfolyamokban jelentkező hozamemelkedés tulajdonképpen helyettesíti a Fed kamatemelését – a szerk.)

A Fed tisztviselői ezzel ráerősítettek azokra a feltételezésekre, hogy a kamatemelések újabb szüneteltetése következik. A részvények erre szép emelkedésbe kezdtek. Ráadásul az olaj árfolyama is csökkent kedden, ami szintén az infláció és a kamatemelés ellen hat.

Tombol a bika Európában is

Az S&P 500 kedden már a harmadik egymást követő napon emelkedett. Az Amazon.com talán amiatt erősödött, hogy megkezdte őszi, Prime előfizetőknek szóló akcióját. A PepsiCo pedig korán közzétette harmadik negyedéves jelentését, és minden téren felülmúlta az elemzői várakozásokat. Ráadásul optimista elemzői előrejelzés is érkezett rá. Az Apple telefonjai pedig egy felmérés szerint továbbra is igen népszerűek az amerikai tinédzserek körében.

Az európai részvények november óta nem látott mértékben drágultak, a német DAX például majdnem két százalékkal ment fel. Az amerikai tőzsdén jegyzett kínai részvények indexe 3,1 százalékkal lőtt ki, mivel a Bloomberg jelentése szerint Kína új gazdasági ösztönzőket fontolgat.

Fontos adatok érkeznek

Az USA-ból szerdán kora délután a termelői árakról érkezik lényegesnek számító adat. Majd este közzéteszik a Fed legutóbbi ülésének aktáját, amiben előfordulhatnak meglepetések. Három újabb Fed-vezető is beszédet tart majd, ami tovább csiszolhatja a várható kamatpályáról alkotott képet. Csütörtökön azután fogyasztói árak (CPI) vannak napirenden, az elemzői várakozások szerint 4,3 százalékról 4,1 százalékra csökkenhetett a pénzromlás éves üteme.

Beindul a gyorsjelentési szezon

A JP Morgan, a BlackRock és a Wells Fargo amerikai pénzügyi óriáscégek folytatják az új gyorsjelentési szezont pénteken. Az Investing.com szerint a JP Morgan kilátásai különösen pozitívak, a bank újabb negyedéves EPS-növekedésre számíthat. Erős pénzügyi helyzete nemcsak az eredményében, hanem a részvényárfolyamában is megmutatkozik, amely a szélesebb piaci korrekció ellenére folytatja emelkedő pályáját. A részvényre tíz pozitív elemzői felülvizsgálat született az utóbbi időben, negatív nélkül, ami szintén a pozitív hangulatot jelzi.

A három pénzügyi óriás árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A három pénzügyi óriás árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Eközben a BlackRock és a Wells Fargo eredményére vonatkozó becslések nem festenek túl kedvező képet. A grafikonjaik szerint pedig a részvényeik sem mutatnak határozott emelkedő trendet – írták. (A Delta AirLines csütörtökön teszi közzé beszámolóját.)

Kezdődik az ősz legjobban várt időszaka

Az ősz legjobban várt időszaka kezdődik az amerikai tőzsdéken az Erste Befektetési Zrt. szerint. Rajtol a gyorsjelentési szezon, és tizenegy szektorból nyolcban nyereségnövekedés várható. A FactSet előrejelzése szerint az előző három negyedévhez hasonlóan a júliustól szeptemberig tartó időszakban is csökkent az S&P 500-as vállalatok nyeresége az előző évhez képest, de a visszaesés mindössze 0,3 százalék lehetett. Átlagosan 1,7 százalékos bevételnövekedést prognosztizálnak, ami jelentősen elmarad az inflációtól.

A legnagyobb mértékben a kommunikációs szolgáltatások és a fogyasztási cikkek szektorában nőhet a nyereség. De az Nvidia, az Amazon, az Alphabet és a Meta a tech-szektorból szintén a korábban vártnál nagyobb nyereségről adhat számot. A legnagyobb visszaesés az energia- és a nyersanyagszektorban történhetett.

Az elmúlt hónapokban olcsóbbá váltak az S&P 500-as részvények a részvényenkénti nyereséghez viszonyítva, így nagyobb árfolyamcsökkenés már nem látszik indokoltnak teszik hozzá.

Kilencmilliárdot ér a cipőgyártó

A Birkenstock 46 dolláros részvényár mellett kezdi tőzsdei szereplését. Az előzetes 44-49 dolláros árazási sáv közepén vehették meg a cipőgyártó részvényeit az érdeklődők kedden, amivel összesen 1,48 milliárd dollár tőkét von be a vállalat. Így 9,33 milliárd dollárra értékeli a piac a cég egészét – írta az Equilor Befektetési Zrt. A részvényből állítólag az LVMH és a norvég állami vagyonalap is jelentős mennyiséget tervez vásárolni.

Több kozmetikum, kevesebb alkohol

Továbbra is népszerűek az LVMH luxustermékei, de mérséklődik a kereslet növekedése. A francia luxuskonglomerátum kilenc százalékos organikus értékesítési növekedést ért el az utóbbi egy év során, ami a globális növekedés bizonytalansága közepette szép teljesítmény.

Italok (Pixabay.com)
Italok (Pixabay.com)

De az elemzők valamelyest nagyobb, 11,2 százalékos növekedésre számítottak. A várakozásokat a Sephora-t is magába foglaló kozmetikai részleg teljesítette felül, az alkoholtartalmú italok értékesítése jelentősen, 14 százalékkal visszaesett.

60 milliárdos gigafúzió az olajiparban

Az ExxonMobil a Reuters értesülései szerint várhatóan szerdán jelenti be hivatalosan, hogy egy 60 milliárd dolláros üzlet keretében felvásárolja a rivális Pioneer Natural Resources vállalatot. Ez az idei év eddigi legnagyobb vállalatfelvásárlása lenne.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27090 26600 27360 +0,41% 0 0 7 318 472 090 HUF 2025-06-02 17:14:05
MOL 3100 3080 3126 +0,78% 0 0 3 652 165 616 HUF 2025-06-02 17:06:11
MTELEKOM 1756 1732 1770 -0,68% 0 0 1 258 041 364 HUF 2025-06-02 17:06:26
RICHTER 10500 10430 10600 +1,45% 0 0 2 211 037 530 HUF 2025-06-02 17:14:47
OPUS 564 564 570 -0,70% 0 0 83 363 804 HUF 2025-06-02 17:05:05
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Ha rossz a kedve, nézzen rá a forint árfolyamára
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 18:43
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot mentek ma a Richter-részvények
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 18:07
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 483,88 pontos, 0,51 százalékos emelkedéssel, 96 182,18 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru A BUX ismét megérdemli a vállveregetést
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 13:25
A nemzetközi – különösen az európai – piacokon érzékelhető bizonytalanságok a Budapesti Értéktőzsdét (BÉT) is befolyásolták, ennek ellenére a BUX index áprilishoz képest több mint 3,8 százalékos erősödéssel 95 698,3 ponton fejezte be a májust, folytatva ezzel az év eleje óta tartó felülteljesítő szériát. Az index a múlt hónapban a legmagasabb értéket május 16-án érte el, amikor a mutató 97 065,8 pontig emelkedett – közölte a BÉT hétfőn az MTI-vel.
Részvény / Deviza / Áru Teljesülhet Trump egyik leghőbb vágya
Eidenpenz József | 2025. június 2. 12:01
A részvénypiacok inkább rosszkedvűek a vámháborús szólamok durvulása miatt, és esnek az indexek, drágul az arany. Az olajpiac viszont megnyugodott és felfelé indult az árfolyam. A forint stabil, de pénteken újabb próbatétel előtt áll. Trump megijesztette a kriptósokat is, de még sokan vásárolnának bitcoint.
Részvény / Deviza / Áru Donald Trump megszólalt és nem remegtek meg a térdek
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 08:32
Már nem a régi a hatás?
Részvény / Deviza / Áru Alig hihető, hogy ennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. június 2. 07:45
Mi történt az éjszaka?
Részvény / Deviza / Áru A forint pénteki hangulatba került – nézze meg, mit művelt!
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 18:59
Pénteken alig változott a forint árfolyama a bankközi piacon a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez és a heti kezdéshez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nem sikerült jól zárni a hetet Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 18:03
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 473,63 pontos, 0,49 százalékos csökkenéssel 95 698,30 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Terítéken Magyarország, este jön a válasz – közben csak az instabilitás látszik stabilnak
Csernátony Csaba | 2025. május 30. 12:23
Az amerikai tőzsdék kissé erősödtek, ázsiai társaik azonban már gyengültek a Donald Trump vámjai körüli jogi tiki-taki miatt, miközben Kínában rontott a helyzeten a vámtárgyalások elakadása.
Részvény / Deviza / Áru Tágra zárt szemekkel figyelhetjük, mennyit ér egy forint
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 07:44
Péntek reggeli árfolyamok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG