Jó a hangulat ma a tőzsdéken, amit elsősorban a kereskedelmi háborúval kapcsolatos hírek és a gyorsjelentések fűtenek. A tegnapi zárásban még bizonytalanok voltak az amerikai befektetők, a technológiai részvények estek, az S&P 500 inkább stagnált.
Az európai tőzsdék ismét rally-üzemmódban vannak, a német DAX index 0,8 százalékkal emelkedik. Fűti többek között a Siemens 4,5 százalékos emelkedése, a konszern jó eredményekről számolt be. Az USA-ban a határidős indexek szintén fél százalékos pluszban vannak, ami szép emelkedés előjele lehet.
Itthon a BUX index újabb 0,3 százalékos pluszt produkált eddig, ami 43 403 pontot jelent. Ez már nagyon közel van az áprilisban beállított 43 563,38 pontos mindenkori csúcshoz. A forint viszont gyengécske, a 332,50 forintos euróár újabb 70 fillérrel magasabb a tegnap estinél.
További, friss árfolyamok itt láthatók
1. Decemberre tolódhat a kereskedelmi megállapodás
Az amerikai-kínai kereskedelmi háborút lezárni hivatott megállapodás novemberre tervezett aláírása várhatóan decemberre tolódik ki – jelentették amerikai hírügynökségek. Ez a hír azonban inkább szerdán este okozott bizonytalanságot a tőzsdéken.
Ma már egy pozitívabb információt értékelnek nagyra, mely szerint addig is megkezdődhet az eddig kivetett vámok lebontásának előkészítése. A legtöbb nyugati kommentár ma is a “kereskedelmi optimizmussal” magyarázza a jó tőzsdei hangulatot.
2. Megjött a Magyar Telekom-jelentés
Mind az árbevétel, mind a nyereség soron javuló számok láthatók a Magyar Telekom szerda este publikált jelentésében. A befektetők mégsem lehetnek maradéktalanul elégedettek, hiszen az elemzői konszenzus alapján kedvezőbb számokat lehetett várni – írtuk ma reggel.
A részvény ma egyébként alig mozdult, 439 és 441 forint között változott az ára a kereskedés elején. A tegnapi zárás 440 forinton volt.
Az anyavállalat, a Deutsche Telekom profitja egyébként rekordszintre nőtt, főleg az erős amerikai eredményeknek köszönhetően. A menedzsment javított az idei eredménykilátásokon, de csökkentette az osztalékot, mivel a vártnál többet költöttek el a frekvencia-tendereken.
3. Optimistább várakozásokat közölt a Mol
A Mol közzétette londoni befektetői napjának prezentációját. Ebből az derül ki, hogy több területen is javította korábbi várakozásait a vállalat vezetése - írtuk nemrég.
4. 42 milliárd dollárt érhet az Airbnb?
A Financial Times szerint intézményi befektetők, hedge fund-ok, kockázatitőke-befektetők egy esetleges jövőbeli IPO (elsődleges részvénykibocsátás) előtt már most nagyon igyekeznek bevásárolni az Airbnb részvényeiből. A pletykák alapján az így kialakult árakon (mintegy 150 dollár részvényenként) 42 milliárdot érhet a globális turisztikai óriás.
Az Airbnb-t 2011-ben, amikor utoljára tőkét vont be egymilliárd dollár értékben, még 11 milliárd dollárral kevesebbre, 31 milliárdra értékelték az akkori árakon. Az egyelőre zárt körű cég nyilatkozatai szerint a második negyedévben egymilliárd dolláros bevételt ért el és 3,5 milliárdos készpénz-vagyonnal rendelkezik – írták.
5. Történelmi csúcson az OTP
Végül, de nem utolsó sorban érdemes megemlíteni, hogy az OTP árfolyama soha nem látott szintre kapaszkodott ma. A papír 14 120 forint, újabb 0,8 százalékkal ment fel, ami az eddigi 14 030 forintos rekordot írja felül. A forgalom jelentős, már viszonylag korán, 11 óra előtt elérte a 2,5 milliárd forintot.