Ám pár órával később, este hat után már csak 0,1 százalékos mínuszban van az S&P 500 index, napon belül egy csomót javult a hangulat. A Nasdaq Composite 0,3 százalékkal esik, a Dow Jones stagnál.
Európában a német tőzsde 0,8 százalékos indexcsökkenést hozott össze, a brit FTSE 100-as index viszont a bankoknak köszönhetően új történelmi csúcsra érkezett. Kisebb esés volt Párizsban, emelkedés Bécsben és Milánóban, így vegyes a kép, de az átlag mínuszos.
Mire kell 16 milliárd dollár?
A BUX index 0,5 százalékkal esett, az OTP, a Mol és a Telekom mínuszban, a Richter 0,9 százalékos pluszban végzett. A forint lényegében nem változott, 309,40 az euró. A dollár a devizapiacon újra gyengülésbe váltott.
A Johnson & Johnson főnöke, Gorsky azt mondta, hogy 16 milliárd dollárnyi, külföldön parkoltatott nyereséget hoznak haza a Trump-féle adócsomag miatt. Nem világos azonban, hogy mire akarják költeni, akvizíciós politikájukon nem változtatnának.
80 dolláros olaj?
Az olaj erős, szerény pluszban van a három éves csúcsok környékén a legfrissebb amerikai készletadatok nyomán. A Citi ma 80 dolláros olajárat jósolt. (A WTI ma 63,30, a Brent 68,90.) A nemesfémek drágulnak, biztosan nem függetlenül a gyengülő dollártól és az óvatosabb részvénypiactól.
A bitcoin lefelé csorog (14 600), az ether viszont újabb és újabb csúcsokra ér, 1300 dollár felett jár. A ripple nagyot esik.
Rossz vége lesz ennek
Az ether/bitcoin árfolyam átlépte a 0,09-et, ami utoljára július közepén volt, azaz fél éves csúcson van az ether ára bitcoinban számolva. Nem tesz jót a bitcoinnak, hogy a kínai hatóságok egyre agresszívabban lépnek fel ellene, valamint hogy a tervezett bitcoin-ETF-ek (tőzsdén kereskedett alapok) létrehozása is nehezebbnek ígérkezik a vártnál.
Warren Buffett szerint is rossz vége lesz a kripto-mániának, cége, a Berkshire Hathaway egyébként új tisztségviselőket választott, akik a vezér utódai is lehetnek majd.