Tegnap Amerika alig mozdult, így végül pozitív negyedévet zárt annak ellenére, hogy a negyedév első felében már-már összeomlásszerű zuhanást láthattunk. Ezt azóta teljesen ledolgozta a piac, a legnépszerűbb magyarázat szerint azért, mert a legnagyobb vevők maguk a tőzsdei cégek voltak. A negyedév elejétől az előző negyedéves jelentéseik nyilvánosságra hozataláig nem vettek, utána viszont annál inkább, egész tegnapig.
Nasdaq Composite a 200 napos mozgóátlagon |
Ha jó az elmélet, és nem spekulálnak túl sokan az ebből adódó következményekre, akkor ma illene egy érdemi esést látnunk Amerikában, a Nasdaq Composite ekkor le is fordulna az épp elért 200 napos mozgóátlagról. Ez lényeges momentum lenne a továbbiak szempontjából, mivel az egész sokéves emelkedő trendet alapvetően a Nasdaq vezette, tavaly el is érte a 2000. évi őrület idején beállított tetőt, de meghaladni érdemben nem tudta.
Ázsia és Európa ezt mindenesetre megelőlegezi a forgatókönyvet: mindkét régió zuhanásba váltott. A Nikkei volt a legnagyobb vesztes 3,5 százalékos lejtmenettel. Európában a franciák vezeti a mezőnyt 1,6 százalékkal, de a DAX is 1,3 százalékot esik, 9830 ponton áll, ezzel a 10 ezres próbálkozás megint elbukott.
DAX, sok neki a 10 ezer pont |
A hazai börze jobban bírja, ami mostanában megszokott dolog. A BUX csak fél százalékot esik, ezen belül a Mol 0.8 százalékot gyengül 16 460 pontig, a Telekom viszont ma is erősödik, 459 forintig.
EUR/HUF, 10 nap |
A forint még tegnap összeszedte magát, 315-ről 313,50-ig javult az euróhoz képest, ezzel nagyjából az elmúlt egy hét átlagán van.