A keddi nap is a részvényeseké volt elsősorban, a nyugat-európai tőzsdék egy-másfél százalékkal emelkedtek, az olasz és a spanyol indexek több mint 2,5 százalékkal. Ennek számos oka lehetett, az egyik, hogy nemsokára hivatalba léphet az új brit miniszterelnöknő, és hivatalosan is megindíthatja országa kiválási folyamatát az EU-ból. Így csökkenhet a Brexit miatti bizonytalanság.
Pozitívan hathatott, hogy jó lett a hétfő esti Alcoa-gyorsjelentés az USA-ban, az amerikai S&P 500 index pedig még az ez előtti órákban történelmi rekordot döntött. Reggel Japánban ismét 2,5 százalékkal emelkedett az index, a befektetők a japán és a brit jegybankoktól is újabb stimulust várnak. A Daimler bejelentése pozitív meglepetést okozott az egész autóiparnak, ez lett Európában a leggyorsabban emelkedő szektor.
A német kancellár és az olasz pénzügyminiszter az olasz bankszektor helyzetéről tanácskoztak, és Angela Merkel biztatóan nyilatkozott a tárgyalások kimeneteléről. Ez a bankrészvényeket küldte az egekbe. A DAX a déli órákban rövid időre a 10 000 pontot is elérte, majd 1,4 százalékos pluszban zárt. A brit index stagnált, de ezért bőven kárpótolhatta a brit részvények külföldi tulajdonosait, hogy az angol font este már 1,9 százalékos pluszban volt.
A BUX index itthon nem követte igazán a nemzetközi folyamatokat, miután a nap zömében szerény pluszban volt, a végén leesett mínuszba, igaz, csak jelentéktelen, 22 pontos esés volt. A Mol 0,8 százalékkal 17 400-ra, az OTP 0,1 százalékkal 6584-re süllyedt. A Richter egyetlenegy forinttal 5916 forintra emelkedett. Ezúttal mintha a Magyar Telekom készülne kitörni, a tőle megszokottnál nagyobb mértékű elmozdulást produkált. A részvény 1,6 százalékkal 445-re drágult.
Az MNB átvariálta irányadó három hónapos betétjét, ritkábba fog rá tendert rendezni, de ez a forintot nem izgatta olyan nagyon. Az euró ára a bejelentés után mintegy 50 fillérrel ment fel, 314,0 forint környékére, igaz, délben előfordult rövid időre 313 alatt is. A piacon már régóta számítottak arra, hogy mai ülésén valamilyen újabb nem szokványos lépést tesz a jegybank.
Az USA-ban az S&P 500 újabb történelmi csúcsokon van, a fél hétkor mért 2155 pontos érték 0,8 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz képest. A Nasdaq indexe is ugyanennyivel emelkedett.
Az utóbbi napok esései után nagyot korrigált az olaj, 4,0-4,5 százalékos pluszban, 46,70, illetve 48,30 dolláron áll a WTI és a Brent. Az arany viszont 1,7 százalékkal esik.