Újból rekordra emelkedett a BlackRock eszközállománya. A New York-i székhelyű cég által kezelt vagyon 11,58 ezer milliárd dollárra nőtt az egy évvel korábbi 10,47 ezer milliárd dollárról és a tavalyi év végi 11,55 ezer milliárd dollárról – közölte pénteken. A nettó nyereség 1,51 milliárd dollárra, azaz részvényenként 9,64 dollárra csökkent a március 31-én zárult három hónapban az egy évvel korábbi 1,57 milliárd dollárról, azaz részvényenként 10,48 dollárról.
A piacok és a gazdaság jövőjével kapcsolatos bizonytalanság és aggodalom uralja az ügyfelekkel folytatott beszélgetéseket"
- mondta Larry Fink, a BlackRock elnök-vezérigazgatója egy nyilatkozatban. A BlackRock hosszú távú nettó befektetéseinek összege 83 milliárd dollár volt, szemben az egy évvel ezelőtti 76 milliárd dollárral. A hosszú távú tőkebeáramlások nagy részét a fix kamatozású termékek tették ki, 37,7 milliárd dollárt, szemben az egy évvel ezelőtti 41,7 milliárd dollárral. A részvénytermékekbe történő tőkebeáramlásaz első negyedévben 19,3 milliárd dollár volt, szemben az egy évvel korábbi 18,4 milliárd dollárral.
A Morgan Stanley felülmúlta a negyedéves becsléseket, a részvénykereskedelmi bevételek 45 százalékkal emelkedtek. A vállalat szerint a nyereség 26 százalékkal 4,32 milliárd dollárra, azaz részvényenként 2,60 dollárra nőtt, míg a bevétel 17 százalékkal 17,74 milliárd dolláros rekordra emelkedett. A nyereség 40 centtel, a bevételek több mint 1 milliárd dollárral felülmúlták az elemzői várakozásokat.
Ebben a negyedévben a részvénykereskedelmi üzletág volt különösen kiemelkedő, az üzletág bevételei 45 százalékkal 4,13 milliárd dollárra ugrottak, ami mintegy 840 millió dollárral múlta felül az elemzői becsléseket. A Morgan Stanley közölte, hogy részvénypiaci eredményei az egész franchise-jában erősen teljesített, de különösen Ázsiában és a fedezeti alapokat kiszolgáló operációkban „az erős ügyféltevékenységnek köszönhetően a változékonyabb kereskedési környezet közepette”.
17 százalékkal ugrott meg a Bank of New York Mellon profitja az első negyedévben. A nagybank részvényeseire jutó tisztított nyereség 1,15 milliárd dollár, azaz részvényenként 1,58 dollár volt a március 31-én zárult három hónapban, szemben az előző év azonos időszakában elért 982 millió dollárral, azaz részvényenként 1,25 dollárral. A bank díjbevételei 3 százalékkal, 3,4 milliárd dollárra emelkedtek, köszönhetően az új ügyfelek megszerzésének és a megnövekedett piaci volatilitásnak. A nettó kamatbevétel – az 11 százalékkal 1,16 milliárd dollárra emelkedett, míg a BNY letétkezelt és kezelt vagyona 53,1 billió dollár volt az első negyedévben, ami 9 százalékkal magasabb, mint tavaly.
Rekordmértékű profitot ért el a JP Morgan részvénypiaci kereskedelme. A legnagyobb amerikai bank 48 százalékkal, 3,81 milliárd dollárra növelte részvénypiaci bevételét, ami felülmúlta az elemzői várakozásokat és a cég négy évvel ezelőtti részvénykereskedelmi rekordját is. A JPM 14,64 milliárd dolláros nyereségről számolt be, szemben az egy évvel ezelőtti 13,42 milliárd dollárral.
Az egy részvényre jutó nyereség 5,07 dollár volt, ami felülmúlta a 4,63 dolláros elemzői várakozást. A bevétel 8 százalékkal 45,31 milliárd dollárra emelkedett. Azonban a bank 973 millió dollárral növelte a nem fizető hitelekre szánt tartalékát, míg elemzők csak 290 millió dollárra számítottak. Jamie Dimon vezérigazgató pénteki, az eredményeket kísérő nyilatkozatában óvatos hangot ütött meg az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
6 százalékkal nőtt az első negyedévben a Wells Fargo nyeresége. A bank nem kamatjellegű bevétele elmaradt a várakozástól, 8,65 milliárd dollárt tett ki, míg a nettó kamatbevétel 6 százalékkal, 11,50 milliárd dollárra csökkent az egy évvel korábbihoz képest. A Wells Fargo nettó nyeresége 4,89 milliárd dollárra, részvényenként 1,39 dollárra nőtt, az egy évvel korábbi 4,62 milliárd dollárral, részvényenként 1,20 dollárral szemben.
A vállalat változatlanul hagyta egész éves előrejelzését és továbbra is 1-3 százalékos kamatbevétel növekedést prognosztizál. A Wells Fargo még mindig egy 1,95 billió dolláros eszközplafon alatt működik, amely megakadályozza a bank növekedését, amely addig maradhat ameddig a szabályozó hatóságok úgy ítélik meg, hogy a 2016-os hamis számlák botrányából eredő problémákat orvosolta.
(via Equilor)