A BUX index a többi európai tőzsdéhez hasonlóan egy százalékkal ment fel, amiből az összes fontosabb részvényünk kivette a részét. Leginkább a Mol, amely majdnem két százalékkal ment fel és kereken 13 ezer forinton végzett. Az OTP kevésbé, nála az emelkedés csak 0,6 százalékos volt.
A Richter 0,9, a Magyar Telekom 0,8 százalékkal ment fel. A telekompapír átlépte ugyan a 400 forintos fontos határt, de végül csak 399 forinton zárt.
A forint árfolyama nagyon stabil mostanában, szerdán is alig mozdult el a 312 forintos szintről az euró. A dollár maradt viszonylag gyenge, 1,1250 körül az euróval szemben. A nyersanyagok vegyesen teljesítettek, az arany például kissé esett, az ezüst erősödött, palládium le, platina fel, réz le.
Esett, de már sokat emelkedett
Az olaj pedig először nagy emelkedést mutatott be, majd mínuszra váltott. Szokás szerint különböző készlet- és kitermelési adatok rángatták. Az amerikai típusú WTI olaj egy időben megközelítette az 50 dolláros szintet is, az európai Brent olaj pedig az 53 dollárt. Este fél hat után már csak 48,10 és 51,60 volt az áruk.
További árfolyamok>>>>>>> |
Pár nap alatt így is körülbelül 10 százalékkal drágult az olaj, részben készletadatok nyomán, részben mert felröppentek hírek, hogy az olajexportáló országok, Szaúd-Arábia és Oroszország esetleg egyezkedni kezdenek a kitermelés korlátozásáról.
Öt számjegy, hűha
A németek a nap nagy részében annak örültek, hogy végre ismét öt számjegyű a DAX index, azaz 10 ezer pont fölé került, a csúcsa 10 088 pont volt, aztán kissé visszaesett. Végül 9970 ponton zárt.
A Volkswagen pár napja még 87 euró is volt, ma viszont majdnem 108 euróig ment fel, igaz, csak egy rövid időre. Így is hét százalékos pluszban, 104 euró közelében zárt az elsőbbségi papír, pedig két napja még 87 euró körül is meg lehetett venni. Pedig jó hírek nem igazán érkeztek róla, tárgyalások, vizsgálatok, egyezkedések vannak.
Minden felfelé ment
A Glencore nyersanyag-kereskedő vállalat részvénye 67 euró volt nemrég, de azóta óriásit haladt felfelé. Ma újabb hét százalékkal emelkedett 127 euróra, de nap közben a 131 eurót is megközelítette. A Covestro műanyagipari vállalat, amelynek a napokban zárult a részvénykibocsátása, kissé esett, de így is a 24 eurós kibocsátási ár felett volt, 26,33 eurón zárt.
Az NYSE piacon 1,4 milliárd darabbal 18,4 milliárd darabra nőtt a shortállomány nagysága – írja a Concorde Trading blog. A shortállomány közelíti a 2008-as csúcs szintet. Ebből a szerző szerint két dolog következhet, vagy jöhet egy nagyon durva short squeeze (amikor a korábban eladó shortosok kényszerűen vásárolnak, hogy lezárják pozícióikat – a szerk.), „amiből egy komoly részvénypiaci rali is kibontakozhat függetlenül a fundamentumoktól”.
Megindulna a Telekom
„A másik lehetőség, hogy ismét jó előrejelző lesz a shortállomány, ahogy volt 2008-ban is” – írják. (Vagyis vagy felmegy, vagy le, világos – a szerk.)
Próbál megindulni a Magyar Telekom – írja szintén a Concorde Értékpapír elemzője. A részvény elmúlt hónapokban egy csökkenő sávban mozgott, megpróbálhatja leküzdeni a 400 forintos szintet. Ha azon túljut, akkor a 415, majd a 430 forintos lokális csúcsok is elérhetők lehetnek. „Persze jó lenne, ha forgalom is társulna az ugráshoz, anélkül lehetnek bennünk kételyek” – teszik hozzá.
Erősödő trendben a forint
Tart a forint erősödő trendje, az árfolyam tegnap már 310-ig is leszúrt – írja az Erste Befektetési Zrt. A korrekció után erősödhet tovább a forint az euróval szemben. A 308,8-nál látható 200 napos mozgóátlag illetve a 307-es lokális mélypont jelentik a következő támaszt, ahol már újra a fordulós jelzéseket érdemes figyelni.
További árfolyamok>>>>>>> |
Összeomlás küszöbén a bóvli piac? – teszi fel a kérdést a KBC Equitas. „Egyre aggasztóbb képet fest az amerikai bóvli kötvények piaca. Közel kétéves mélyponton az árfolyamuk, május vége óta pedig egy gyenge kísérletet leszámítva nem is igazán tudtak emelkedni” – írják.
Alulértékelt a Richter?
„A héten szép teljesítményt mutat a Richter részvénye, kérdés viszont hogy meddig tarthat ki a kisebb lendület. A Cariprazine-bejelentés nem hozott nagy áttörést, pedig véleményünk szerint kulcskészítményének értéke még nem tükröződik a jelenlegi árfolyamban” – véli a legnagyobb brókercégek közé tartozó KBC Equitas.