A Budapesti Értéktőzsde indexe a többi európai piactól jócskán elmaradva 0,8 százalékkal esett, minden nagyobb részvényünk gyengült. A Mol még a legkevésbé, csak pár forinttal, 0,1 százalékkal 17 700 forintra ment le. Az OTP nagyot zakózott, 1,7 százalékkal 6722 forintra. A Richter 0,9 százalékkal 5978 forintra esett, a cég csütörtökön reggel teszi közzé gyorsjelentését.
A Magyar Telekom két forinttal 444 forintra süllyedt. Az vigasztalhat bennünket kissé, hogy a lengyel index is 0,4 százalékkal esett. A forint kissé gyengült, az euró 313,60 körül járt.
Eközben kellemes emelkedést mutattak a tőzsdeindexek Európában, volt, amikor 1-1,5 százalékos pluszban is voltak, bár a végére ez átlagosan fél százalékra szelídült. (DAX: 0,7, CAC: 0,9, FTSE 100: 0,4 százalékos emelkedés.) Nagyon sok gyorsjelentés és bejelentés jött, a Volkswagen például jó eladásokról számolt be, főleg Kínában. A Peugeot is jól teljesített, kilenc százalékkal drágult. De ennek nyomán a Daimler vagy a BMW is nagyot emelkedett.
Amerikában az az Apple volt a sláger, bár számai komoly bevétel-csökkenésről szóltak, mégis jóval alacsonyabbról, mint amennyit a piaci szereplők vártak. A részvény ezért 6-7 százalékos pluszban van. A Twitter viszont megint csalódást okozott, és 13 százalékos mínuszban van. Este a Fed kamatdöntését várják, amely azonban nem biztos, hogy bármi meglepetést okoz.
A Deutsche Bank nyereségéből alig maradt valami, a részvény ismét három százalékkal esett. Miután felmerült, hogy az egyik problémás olasz bank jelentős tőkeinjekciót kap, azért a bankrészvények többsége jól tartotta magát. Jelentett többek között a Bayer, a BASF, a Boeing, a Puma is.
Az olaj folytatta lefelé csorgó trendjét, 2-2,5 százalékos mínuszban van az esti órákban, a WTI a 42, a Brent a 44 dollárhoz közelít felülről. Az arany fél, az ezüst másfél százalékos pluszban van.