Devizahitelek: a legrosszabbat elkerülték a piacok?
Tegnap a reggeli feszült hangulatban a 297-es szint közelébe gyengült a hazai deviza, mindenki a devizahitelekkel kapcsolatos híreket várta. Napközben annyit tudtunk meg, hogy bár végleges döntés nem született, de nagy valószínűséggel a bankok szempontjából a legrosszabbnál egy fokkal jobb forgatókönyv megvalósulására - csak a lakáscélú hitelekkel kapcsolatos intézkedésekre - van esély. Ez a hír, karöltve a jó euró zónás BMI adatokkal, enyhítette a nyomást, 295-ig erősítve a forintot - olvasható Bámli Károly, a Commerzbank Treasury sales munkatársának friss elemzésében. Az erősödés azonban nem tartott sokáig, amiben a dollárerősödésének is szerepe volt, így nap végére ismét a 296 körüli árfolyamokat láthattunk.
Ma reggel a Monetáris Tanács egyik tagja jelezte: a Matolcsy György által említett 3,0%-3,5%-os kamatszint csak egy lehetséges forgatókönyv, nincs kőbe vésve a szám. Pleschinger Gyula óvatos hozzáállást hangsúlyozó nyilatkozatának hatására 295,50 körüli szintekre ereszkedett az euró árfolyama, innen azonban újra a hajnali szintre gyengült a forint.
Friss árfolyamok >> |
Bámli Károly szerint rövidtávon a devizahiteles csomaggal kapcsolatos nyilatkozatok és a Bankszövetséggel folyó tárgyalások alakulása nagy hatással lehet az árfolyamra, de az nagyon valószínű, hogy a legkisebb negatív hírt is gyengüléssel reagálja majd le a forint.
Nem különösebben rózsás ma a hangulat
A nemzetközi piacon a délelőtti Ifo-jelentésre figyeltek a befektetők, ami a vártnál egy hajszállal jobb lett. A nemzetközi hangulat azonban összességében kissé borongós, gyengén zártak az ázsiai tőzsdék, ami nem segíti az európai befektetők kedvét.
Friss árfolyamok >> |
10 óra után megtört a nagyon halvány erősödő trend az euró dollárárfolyamában, de nagyon szűk sávban mozog a jegyzés, továbbra is az oldalazás jellemző a piacon. Délután az amerikai munkanélküli segély-kérelmekről és a tartós fogyasztási javak forgalmáról szóló adatok befolyásolhatják a kereskedés irányát.