Amennyiben ez sem állítaná meg a forint gyengülését, akár az emelkedő háromszög-alakzatra jellemző felfelé kitörés is elképzelhető a következő hónapokban – írja a brókercég hírlevele. Már 2008 óta tart az emelkedő trend a forint grafikonján. A nagyon markáns trendvonal, illetve a 317 forintos ellenállás egy emelkedő háromszöget formált, melyben a következő hónapokban elfogyhat a tér, és akár egy komolyabb kitörés is elképzelhető. Az emelkedő háromszögből ugyanis a felfelé való kitörés jellemző.
A trendvonalról megpattanva az 50 hetes mozgóátlag fölé jutott az árfolyam. Ennek tartós legyűrése esetén könnyedén elérhetővé válna a 317 forintos ellenállás. Más mutatókat is felsorolnak, amelyek forintgyengülést valószínűsítenek – írják.
(Forrás: KBC Equitas) |
A 200 napos mozgóátlag áttörése megerősítené a többi jelzést. Ekkor az árfolyam a 317 forintos ellenállás felé vehetné az irányt, ám ehhez először le kell gyűrnie a 310,5, illetve 314 forintos ellenállásokat is – írja a technikai elemzés. De „egyelőre az sem kizárható, hogy a 200 napos mozgóátlag gátat szab a forint gyengülésének” – teszik hozzá. (A technikai elemzők ritkán fogalmaznak meg egyértelmű irányt, véleményt vagy jóslatot.)
Az elemzés mindenesetre azt sugallja, hogy a forint gyengülésének több az esélye innét, mint az erősödésének. „Érdemes lehet valamivel az 50 napos mozgóátlag alá, 305 forint köré helyezni a veszteségvágó szintet, így igen kedvező hozam-kockázat arányhoz juthatunk” – fejezik be. (A veszteségvágó szint a stop loss-megbízás árfolyama, ahol a pozíciót automatikusan felszámolják egy bizonyos, kezdődő veszteséget jelentő ár elérése esetén.)