A bankadó témáját firtató újságírói kérdésre válaszolva Fellegi azt mondta: a tárgyalások alatt, a kapott mandátum alapján ésszerű kompromisszumra törekednek majd.
Hasonló következtetésre jutottak legutóbbi értékeléseikben más nagy londoni házak felzárkózó térségi elemzői is. A Morgan Stanley bankcsoport londoni befektetési és elemzőrészlegének közgazdászai minapi helyzetértékelésükben szintén annak a véleményüknek adtak hangot, hogy Magyarország számára elégséges lenne egy 5-10 milliárd eurós elővigyázatossági IMF-EU-hitelkeret a piacok megnyugtatásához. A Morgan Stanley londoni elemzői hangsúlyozták, hogy Magyarország tartalékpozíciója most "sokkal kényelmesebb", mint 2008-ban volt.
A Nemzetközi Valutaalappal a kapcsolatfelvételre még decemberben sor kerülhet, de a tényleges tárgyalások várhatóan januárban kezdődnek - mondta Fellegi Tamás a Fidesz.hu szerint. A miniszter úgy fogalmazott: korábban is elmondtuk, hogy a nemzeti érdekek képviseletében olyan megállapodásra törekszünk a Nemzetközi Valutaalappal, amely a legnagyobb mértékben nyitva hagyja mozgásterünket a saját gazdaságpolitikánkban. „Az ördög azonban a részletekben van. Amikor elindulnak a konkrét tárgyalások, akkor fogjuk látni, milyen elképzelése lesz a Valutaalapnak és az Európai Bizottságnak” - fogalmazott a miniszter.