Máris túl vagyunk Krímen?
A forint tegnap 311 és 313 környékén mozgott, ma is ez az irány - nincsenek új piacbefolyásoló információk. Oroszország és az EU/USA közötti feszültség továbbra is fennáll. Érdekes, hogy immár nem a Krím szerepel a kommunikációban (mintha elfogadná mindenki a kialakult helyzetet), hanem más orosz kisebbség lakta területek Krímhez hasonló annektálásától tart a nyugat, amikor szankciókkal fenyegetnek - írja friss elemzésében a Commerzbank.
A nagyhatalmak egyelőre nem egységesen viszonyulnak az orosz kapcsolatokhoz. Obama gazdasági szankciókat emleget, a német cégek egy része ragaszkodik orosz befektetéseihez, de például a német kormány már függesztett fel orosz fegyverüzletet, és a franciák is fontolgatják hadihajóvásárlásuk visszamondását. Eközben India elutasította bármely egyoldalú szankció támogatását Moszkvával szemben.
Összességében kissé gyengült ma a forint, a hajnali 311 után délelőtt 312,50-ig emelkedett az euró jegyzése.
Friss árfolyamok >> |
1,38 alatt az EUR/USD
A Fed elnökének nyilatkozatát követően kibontakozó dollárerősödés tegnap sem állt meg, a zöldhasú 1,3770 alá erősödött a közös európai devizával szemben. Yellen víziója a tapering őszi befejezéséről és a 2015 elején már emelkedő kamatokról teljesen szétoszlatta a galamb-jellegű várakozásokat. Az eurózónában ugyanekkor még nem várható kamatemelés – elsősorban a periféria országainak helyzete miatt – ez indokolhatja a trendfordulót, vélik a szakemberek.
Friss árfolyamok >> |
Technikai alapon nézve az elmúlt időszak árfolyammozgását, elmondható, hogy az 1,3950 környékénél történő megtorpanással kifulladt az euró menetelése, és az onnan induló dollárerősödés immár kitört az emelkedő trendcsatornából. Újabb forduló esetén az 1,3815 kisebb, az 1,3959-es Fibonacci-szint komolyabb ellenállásnak bizonyulna. A dollárerősödés folytatása esetén a február végi 1,3643 lehet erős támasz - írja a Commerzbank.