A magyar olajtársaság még 2012 végén indított eljárást Horvátország ellen az ottani befektetéseinek védelmében azért, mert a zágrábi kormány nem teljesítette bizonyos szerződéses kötelezettségeit és vállalásait. A Mol szerződésszegéssel vádolta meg Horvátországot, amiért az a 2009-ben aláírt megállapodással ellentétben nem vásárolta ki az INA-ból a veszteséges gázüzletágat. A döntőbíróság az eljárás során nem fogadta el Horvátország panaszait.
Lapértesülések szerint a panaszok elutasítása még nem végleges, és a horvátok is elégedettek a fejleményekkel, mivel ezzel időt nyertek a Mol-lal szemben.
Most éppen ezen megy a harc
A szerződésben, amelyet még a Sanader-kormánnyal írt alá 2009-ben a Mol az állt, hogy a horvát kormány visszavásárolja az Okoli földalatti gáztározókat, - amit meg is tett-, de nem vette át a gázüzletágat, amely szintén részét képezte a szerződésnek.
Jadranka Kosor kormánya 2010-ben már elállt a gázüzletág visszavásárlásától. A lap szerint azért, mert Sanader utódja rájött, hogy az ügylet gyanús körülmények között köttetett és felettébb káros Horvátországra nézve.