09:40
A délelőtt folyamán egyelőre semmi sem történt, ami levegőhöz juttatta volna a forintot, az árfolyam tovább emelkedett, az euró jegyzése egy időre átlépte a 299 forintot is.
08:40
Hétfő reggelre egyhónapos mélypontjára csúszott az euró a dollárral szemben és bő egyéves mélypontra a brit fonttal szemben; a gyengülés hátterében a spanyol kötvényhozamok emelkedése és ezen keresztül az eurózóna sérülékenységének növekedése áll. Pénteken a spanyol CDS-árazás rekordmagasságba emelkedett, az ország pénzintézetei pedig márciusban majdnem kétszer annyi hitelt vettek fel az EKB-tól, mint februárban.
A kockázatkerülő hangulat továbbra is a menedékdevizák malmára hajtja a vizet (és a tőkét), így továbbra is erős a japán jen és a svájci frank. Utóbbi folyamatosan a svájci jegybank által felhúzott 1,20-as árfolyamhatáron tanyázik az euróval szemben.
Az euró gyengélkedése a forintra is nyomást gyakorol, a közös deviza árfolyama hétfő reggel újra megközelítette a 299 forintos szintet. Ma Frankfurtban, az EKB székhelyén ötoldalú egyeztetést tartanak a magyar jegybanktörvényről, aminek kimenetele komolyan befolyásolhatja az ország és a nemzetközi szervezetek alkudozását: az EU és az IMF többek között az MNB körüli vitás kérdések rendezésétől teszi függővé, hogy egyáltalán hivatalosan szóba álljanak velünk valamiféle hitelkeret, védőháló biztosításával kapcsolatban - a piacok pedig hetek óta erre a megállapodásra várnak, egyre kevesebb türelemmel. Hétfőn a kormányfő elárulja, ki lesz Schmitt Pál utódja a köztársasági elnöki hivatalban, ez a kevés meglepetéssel kecsegtető esemény azonban vélhetőleg hatástalan marad a piacokon.
A svájci frank jegyzése reggel fél 9 előtt 248,22 forinton állt, egy dollárért több mint 229 forintot kértek a bankközi devizapiacon.
Annak egyelőre nincs komolyabb piaci hatása, hogy az eddigi fél százalékról 1 százalékra szélesíti a kínai jegybank hétfőtől a jüan dollárárfolyamának napi ingadozási sávját.