14:10
Nem áll meg a forint gyengülése. Bár jól sikerültek az olasz és a spanyol kötvényaukciók, valamint a görögöknek hitelező nagy európai bankok egy része is közölte már, hogy hajlandó az adósság leírására, folyamatosan esik a hazai deviza. Az eurót már 297 forint felé közelít, a svájci frankot 246 forint körül jegyzik.
Közben folytatódott az euró gyengülése a dollár ellenében, az EUR/USD közelít az 1,31-es szinthez felülről.
12:40
A nemzetközi piacokon sem túl fényes a hangulat - ennek hátterében továbbra is a recessziós félelmek és a görög kötvényprogrammal kapcsolatos bizonytalanságok állnak. A Privátbankárnak nyilatkozó szakértő szerint ha a kötvénycsere nem lesz sikeres, az egyet jelent azzal, hogy Görögország csődbe megy.
Magyarország továbbra sem halad semerre a nemzetközi szervezetekkel folytatott tárgyalásokkal kapcsolatban, egyre jobban tolódnak a megállapodás várható időpontjával kapcsolatos jóslatok: Tóth Gergely, a Buda-Cash elemzője szerint a májusra prognosztizált megegyezés is igen optimistának tűnik. A Citi londoni elemzői már 2013-as megegyezésről beszélnek, míg a Nomura egyenesen odáig ment mai helyzetértékelésében, hogy Magyarország ha teheti, elkerüli a megállapodást. Bár ezek a feltételezések erősen spekulatívnak tűnnek, az biztos, hogy a forint - amely egyébként is alaposan megszenvedi a kockázatkerülést - sokat veszíthet a védőháló késlekedésén.
Ráasásul a Bizottságot sem sikerült eddig maradéktalanul kibékíteni: a költségvetéssel kapcsolatos átalakításokra várhatóan fél év haladékot kapunk, a legfrissebb bejelentések szerint viszont a jegybanktörvény ügyében Brüsszel újabb tájékoztatást kér Magyarországtól, a másik két ügyben, melyet januárban indított az Európai Bizottság, folytatódik a kötelezettségszegési eljárás - ráadásul gyorsított ütemben.
Ennek megfelelően napok óta gyengül a magyar deviza, szerdán a 294 körüli délelőtti jegyzések után a nemzetközi hangulatban bekövetkezett újabb romlás már 296 környékére lökte az euró árfolyamát a bankközi devizapiacon.
Egy svájci frankért 245,20, egy dollárért 225 forintot kértek a bankközi devizapiacon.