Meglepte a piacokat a hajnali kínai hír. A világgazdaság motorjának tartott ázsiai országnak márciusban többlete volt a külkereskedelemben, esett az import. Az export 8,9 százalékkal, az import 5,3 százalékkal nőtt. Az elemzők hiányt vártak a külkerforgalomban. Az adat megkérdőjelezi, hogy Kínának sürgető további gazdaságösztönző lépések bevezetése. Az adat egyrészt lehet jó hír, ugyanis azt is ki lehet belőle olvasni, hogy nőtt a kereslet a kínai cikkek iránt, ugyanakkor inkább azt mutatja, hogy csökkent a kínai belföldi kereslet.
Ráadásul ugyancsak márciusra csökkent a kínai infláció. Az ország kereskedelmi minisztere bizakodóan beszélt a kilátásokról, azt mondta, hogy a stabilizálódó amerikai gazdaság és az európai adósságválság csitulása arra utal, hogy a kínai külkereskedelem is növekvő pályára állhat a második negyedévben.
Egy másik hajnali hír szerint a Japán Központi Bank változatlanul hagyta a 0 és 0.1 százalék közötti kamatot, és nem jelentettek be újabb monetáris lazítást, egyelőre nincs szó újabb kötvényvásárlási programról. A központi bank szerint még lassul az amerikai gazdasági növekedés, de Európa esetében megállt a romlás és a pénzügyi piacok általában stabilizálódtak. Japánban a gazdasági aktivitás az élénkülés jeleit mutatja, de egyelőre többé-kevésbé szinten maradt. A hír önmagában még nem okozna esést, viszont a múlt héten az amerikai Fed és az EKB kommunikációja is arra utalt, hogy leállítanák a pénznyomdát. Ha a világ legnagyobb jegybankjai egyszerre állítanák le a mennyiségi lazító programokat, az a Privátbankár által megkérdezett elemzők szerint jelentős eséssel járna.
A piacokat ugyanakkor még mindig gyengíti az a pénteki amerikai makrohír, amely szerint az amerikai munkaerőpiacon mindössze 120 ezer új munkahely keletkezett, szemben a várt 200 ezerrel. Az adat csalódást okozott, de már csak hab volt a tortán, miután folytatódott az európai kötvényhozamok emelkedése. A spanyol, olasz és francia állampapírokat egyre drágábban értékesítik, ami azt jelzi, hogy a piac egyre kevésbé bízik a perifériás országok hiányproblémáinak megoldásában.
A forint reggel ismét a gyengülés jeleit mutatta, bár konkrét hír nem érkezett a hazai piacra, a befektetők egyértelműen az IMF/EU tárgyalásokat nézik. Ezzel kapcsolatban Pleschinger Gyula, a NGM államtitkára, a tárgyalások egyik résztvevője a Privátbankárnak adott interjúban azt mondta, hogy elkerülhetetlen a megegyezés, bár az rendkívüli erőfeszítésbe kerül.