A tegnapi német ipari termelési adat robosztus növekedést mutatott (3,1% év/év, 8,7% hó/hó). Kínából meggyőzően kedvező júniusi külkereskedelmi adatok érkeztek, a számok az export jelentős növekedését és az import csökkenését mutatják, mindkét irányban jóval meghaladják a változások a várakozásokat. Az adat hatására a dollár gyengült az ausztrál dollárral, a jennel és némileg az euróval szemben is. Utóbbi keresztárfolyam 1,3360 felett tetőzött, jelenleg még 1,33 felett oldalaz - írja friss elemzésében Kerékgyártó Imre, a Commerzbank treasury munkatársa.
EUR/USD Friss árfolyamok >> |
Az angol jegybank is beállt a forward guidance alapon működő jegybankok sorába, amikor tegnap világossá tette, hogy a jelenlegi 0,5%-os alapkamatot nem fogja emelni mindaddig, amíg a munkanélküliségi ráta 7% alá nem esik (az aktuális érték 7,8%). További feltétel, hogy a monetáris tanács többsége az infláció alakulását 2,5%-ot nem meghaladó mértékűnek lássa a 18-24 hónapos időhorizonton. Kamatemelés még ekkor sem következne be automatizmusként, így ezzel nem korlátozta túlzottan mozgásterét a Bank of England - írja a szakember.
Hírek itthonról
A legfrissebb államháztartási hiányadat tegnap került napvilágra. A szokásos júliusi szufficitek helyett közel 130 milliárdos deficit keletkezett, ezzel az éves hiánycél (879,8 milliárd) 96,7%-ánál tartunk.
Az MNB pedig tegnap kiegyenlítette az IMF felé fennálló maradék 721 milliós tartozását.
A júniusi előzetes külkereskedelmi mérleg 583 millió eurós többletet mutat a 798 milliós elemzői konszenzussal szemben.
EUR/HUF Friss árfolyamok >> |
A forint nem reagált érdemben a fentiekre, tegnap ugyan megközelítette a 300-at napok óta tartó mikroszkópikus gyengüléssel, ma reggel viszont újra a 298-299 látszik valószínűnek az EURUSD mozgása miatt.