Ahogy az lenni szokott, a görögországi helyzet pillanatnyi állása alakította a hangulatot csütörtökön is a piacokon. Miután az euróövezet ismét úgy döntött, hogy rövid gondolkodási időt kér a helyzet rendezésére - de hétfőn már tényleg döntenek, vagy ha nem, akkor bizonyára döntenek arról, hogy mikor döntenek legközelebb. A piacoknak ez most kivételesen nem volt elég, gyengén kezdte a napot az euró és a tőzsdeindexek többsége is. A bankpapíroknak a Moody's is adott egy pofont, amikor közölte: több mint 100 európai bank besorolását tette negatív figyelőlistára.
Délután azonban váratlanul jó hírek érkeztek az Egyesült Államokból: a vártnál lényegesen kevesebb amerikai folyamodott első ízben munkanélküli segélyért, és a lakásépítési adatok is jobban alakultak az elemzői várakozásoknál. Nap közben a svájci gazdasági miniszter ismét a frank ellen beszélt - ezek együttes hatására az euró délutánra újra visszakapaszkodott az 1,3-as szint fölé a dollárral szemben. Az amerikai tőzsdék is jó hangulatba kezdték a kereskedést, ami napi csúcsára dobta az euró árfolyamát is.
Az európai tőzsdék is erőt merítettek a jó amerikai adatokból, bár a nagyobb indexek közül egyedül a párizsi CAC40 tudott a pozitív tartományba kapaszkodni. A BUX-on ez azonban nem segített, a budapesti index az egész napi gyengélkedést betetőzve 2 százalékos mínuszban zárt, ezzel egyedül a spanyol tőzsdeindexet tudta lekörözni Európában. A vezető részvények közül az OTP vesztesége megközelítette a 4 százalékot, a Mol megúszta bő másfél százalékkal. A Richter 1, a Telekom fél százalékot veszített értékéből.
A BUX-hoz hasonlóan a forint sem igazán tudta ledolgozni veszteségét, délután ugyan az amerikai makroadatok némi fellélegzést hoztak, 5 óra tájában azonban újra 293 forint fölött jegyezték az eurót és 243 forint fölött a svájci frankot.
Az MNB pénteken teszi közzé a háztartások és az államháztartás előzetes pénzügyi számláinak 2011. IV. negyedévre vonatkozó adatait, a piacok várják a magyar államadósság 2011-es alakulásával kapcsolatos számokat.