Kisebb csalódást és zavart okozott reggel a japán központi bank, amikor bejelentette, hogy ugyan a várakozásoknak megfelelően 1-ről 2 százalékra emeli az inflációs célját, de nem turbózza tovább a már folyó eszközvásárlási programját, hanem az amerikai Fed-hez hasonló újabb, nyílt végű programot indít, aminek a hátránya, hogy nem látni a végét, tehát semmi nem garantálja, hogy az hosszútávú lesz. A piaci szereplők keményebb fellépést vártak a Bank of Japantól, emiatt nagyot erősödött a japán jen, és az európai börzék is ezzel a kolonccal a nyakukban indították a kereskedést. A hangulatot egész nap terhelte a hajnali bejelentés, bár jöttek jó hírek is.
A német ZEW-index, ami a német gazdaság legfontosabb mutatója, nagyon nagy emelkedést mutatott januárról, ez jelentősen javította a hangulatot, illetve erősítette az eurót.
Átmenetileg beszakadt egy pletykára ugyanakkor a frankfurti tőzsdeindex, miután elterjedt, hogy a német jegybankelnök lemondásra készül, ezt viszont hamar igyekezett mindenki megcáfolni, így a kereskedés menete is helyreállt.
Kedvezőtlen hírek jöttek viszont az Egyesült Államokból, ahol decemberben 1 százalékkal csökkentek a használtlakás-eladások az előző hónaphoz képest és visszaeső aktivitásról számolt be a richmondi körzet Fed-e. A nyersanyagokat ugyanakkor támasztotta az újabb japán pénznyomda bejelentése, és még mindig erős támaszt adnak a múlt heti erős kínai GDP-adatok. Az arany és az olaj ára is szinten maradt. A tegnapi szünet után ugyan 5 éves csúcsuk közelében nyitottak a New York-i tőzsdeindexek, viszont a kedvezőtlen ingatlanadat után csökkenni kezdtek. Sorsfordító lehet a holnapi Apple-gyorsjelentés.
A forintot ismét hazai találgatások gyengítették. A hazai deviza már reggel megbillent a japán bejelentésre, aztán több sajtóhír is megjelent azzal kapcsolatban, hogy Matolcsy György lehet az új MNB-elnök, a Bankszövetség korábbi elnöke, Patai Mihály pedig az alelnök. Ezen kívül több londoni elemzőház is rontotta a forintra kiadott prognózisát, ez pedig már határozottabban gyengítette a hazai devizát, ami ugyanakkor nem lépett ki abból a sávból, amiben nagyjából két hete mozog.
A magyar tőzsdét is utolérte a forintpiaci aggodalom, a BUX 2,3 százalékkal esett 19211 pontra, a vezető részvények méreteset zakóztak. A távközlési papír 1,9 százalékkal esett 401 forintra, az OTP 3,1 százalékkal szakadt, 4549 forintra, a Mol 2,9 százalékkal 18450 forintra, a Richter 37235 forinton zárt, 0,7 százalékkal olcsóbban, mint tegnap.