A jó hír eddig a dollárt erősítette
Az elmúlt héten több olyan amerikai makroszám is megjelent, amely az amerikai gazdaság korábban várt lassú magára találásával ellentétben robusztus növekedést sejtet. Elviekben ezek újra megnövelték annak valószínűségét, hogy a Fed az elemzők többsége által várt márciusi időpont helyett már korábban hozzányúl majd monetáris lazító programjához, a QE-programhoz, és végre kiengedi a "tapírt" ketrecéből.
Éppen ezért mostanában minden olyan tényszám, ami felülmúlta az előzetes elemzői várakozásokat, jelentős dollárerősödést is hozott. Most jókora meglepetést okozott, hogy a bombasztikus makrók publikálása után nemhogy erősödött volna a zöldhasú, de további jelentős gyengülést volt kénytelen elszenvedni.
EUR/USD |
Valakik épp halálra keresik magukat
SmartEgg, a Privátbankár bloggere szerint a részvény- és devizapiacokon kereskedők többsége számára nem ismeretlen az a kifejezés, vagy kereskedői tapasztalat, hogy "az árak gyakran mennek abba az irányba, amerre a legtöbb befektetőnek fáj", vagyis hiába indokolható meg a napi hírek alapján egy bizonyos kereskedési irány, gyakran előfordul, hogy az ár mozgása (legalább is rövidtávon) éppen ellentétes irányba indul el.
Az összeesküvés-elméletekben hívő spekulánsok ezeket a paradox mozgásokat előszeretettel tulajdonítják néhány nagy piaci résztvevő (befektetési alap ?) áldásos tevékenységének, akik úgymond ráijesztenek a remegő kezű kisbefektetőkre, "kistoppoltatják" azok pozícióit, majd amikor már azok elfogytak, (végül) ők is a "logikus" irányban veszik fel pozícióikat. Ennek eredménye, hogy ezek a nagybefektetők (egy testcsel után) halálra keresik magukat, míg a kisbefektetők zöme bukik a játékon.
SmartEgg szerint most is valami hasonlóval állunk szemben - folytatás a blogon >>