(Pixabay.com) |
A legtöbb ember nagyon gyakran, akár pár percenként is hozzányúl a telefonjához, még a közlekedési eszközökön, utcán, boltban is. Piros lámpánál, liftben, mobiltelefonos vásárlásnál, munkahelyi beléptető azonosításnál. Ezzel pedig átvihet rá szennyeződéseket, mint a koronavírus. Ha pedig otthon kezet mosott is, a telefonról újra ráragadhatnak – derül ki többek között az amerikai CNN videójából.
Bemutatják valakinek az átlagos napját, aki munkába menet legalább tíz tárgyat fog meg (korlát, gyalogátkelő lámpájának gombja, lift stb.) és legalább négyszer veszi kezébe a telefonját. Ez ijesztő olyan körülmények között, amikor azt olvassuk a szakemberektől: A koronavírus lényegében bármely szilárd tárgy felületén jelen lehet és napokig túlélhet.
Az, hogy mennyiféle kórokozó megtelepedhet a mobilunkon, nem új, már évekkel ezelőtt bizonyították kutatók. A tisztításra is vannak bőven javaslatok a fenti videóban és másutt az interneten, alkoholos törlőkendők, fülpiszkáló pálcikák jöhetnek leginkább számításba. Csak az érzékeny alkatrészeket, mint a bekapcsoló gomb vagy a mikrofon kell nagyon óvatosan körüljárni.
A The Wall Steet Journal szúrta ki a napokban, hogy az Apple megváltoztatta a telefonjai tisztításáról szóló ajánlást. Míg korábban nem javasolták a fertőtlenítőszeres eljárásokat, most azt írják, hogy 70 százalékos izopropil-alkohollal vagy clorox-szal átitatott törlőkendővel is lehet.