Az Orgovány és Vidéke takaréknál 28 ezer ügyfél 62 milliárd forintjáról kellett gondoskodnia az OBA-nak. Bár ez még 2014 augusztusában történt, 1176 ügyfél azóta sem vette fel 176 millió forintját.
Az Alba Takarékszövetkezet esetében 2014 szeptemberében 13 183 ügyfelet érintett a kártalanítás, az OBA fizetési kötelezettsége pedig 11,8 milliárd forint volt. Közülük 152-en nem vették fel a pénzüket.
A Széchenyi Hitelszövetkezet ügyfeleinek több mint 8,5 milliárd forint értékben járt a kártalanítás, közülük 118-an nem jelentkeztek több mint 30 millió forintért.
A Széchenyi Banknál 12,7 milliárd forint volt a betétesek kártalanítására fordított összeg, 155 ügyfél 42 millió forintja azóta is az ablakban van.
2014 decemberében a bedőlt Tisza takarék több mint 7000 betétesének kártalanítását kezdték meg, 108-an azóta sem jelentkeztek összesen 30 millió forintjukért.
És végül a DRB: a DRB Bankcsoport kártalanítása nemcsak ügyfélszám és fizetési kötelezettség tekintetében volt egyedülálló a korábbi kártalanításokhoz képest 2015-ben, hanem azért is, mert az Magyarország jelentős részére kiterjedt. Nem csoda, hogy itt a legjelentősebb a fel nem vett kártalanítási összeg: 359 millió forintért nem jelentkezett senki, 1694 embernek járna vissza pénz a Buda-Cash botrány miatt elhasalt bankcsoport egykori ügyfelei közül.
Elévül-e a betétbiztosítással szembeni követelés? A betétbiztosítással szembeni követelés mindaddig igényelhető, amíg az eredeti követelés a bankkal szemben érvényesíthető lett volna. A takarékbetétek például nem évülnek el, az egyéb betétkövetelések pedig - ha a szerződés nem állapított meg más határidőt - öt évig érvényben maradnak. A letéti jegy a beváltásra előírt határidő lejártát követő tíz év alatt évül el, a kötvényen alapuló követelés nem évül el. A letéti jegyek és banki kötvények közül azonban csak a 2003. január 1. után kibocsátottak biztosítottak - írja honlapján az OBA. |