Schaub Erika, a Generali személybiztosítási igazgatója elmondta, hogy a 18-59 éves korosztály legnagyobb félelmei anyagi károkkal kapcsolatosak, emellett pedig különösen egy hirtelen családi haláleset miatti anyagi bizonytalanság a legijesztőbb. Ez utóbbi esetében egy 10-es skálán 5,7-es átlag jött ki a válaszadók értékelése alapján.
Ezt a munkahely elvesztése által okozott anyagi bizonytalanság és lakáskár (5,6 százalék), illetve a baleset vagy betegség miatti munkakiesésből adódó anyagi bizonytalanság (5,5 százalék) követi a dobogón.
Az anyagi jellegű károk tekintetében a nők sokkal jobban aggódnak: a családban bekövetkezett haláleset miatti anyagi bizonytalanságtól a nők 45 százaléka, a férfiaknak pedig a 25 százaléka fél, de az átlagnál jobban tartanak tőle az alapfokú végzettséggel (43 százalék) és a 120 ezer forint alatti jövedelemmel rendelkezők (45 százalék) is.
Csak a gyereknek ne legyen baja
Elsőre talán furcsán hangzik, de tulajdonképpen nem meglepő, hogy ugyanannyira félünk a közúti balesetektől és az eladósodástól, mint a daganatos betegségektől (5,2 százalék) – hiszen gyökerestül felforgathatják az életünket.
A szakértő szerint leginkább a gyermekeinket érintő (29 százalék), illetve a közúti balesetektől (21 százalék) tartunk, a sportolás közben elszenvedett sérülés viszont csak keveseket aggaszt (7 százalék). A sors fintora, hogy az utóbbi az egyetlen, amitől a férfiak nagyobb százalékban tartanak, mint a nők (a nők 7 százalékával szemben a férfiak 8 százaléka vallotta ezt) – egyébként a nőket minden jobban aggasztja.
És neked van biztosításod?
A Generali adatai szerint biztosítása leginkább a 40 év felettieknek, a felsőfokú végzettségűeknek és a magasabb jövedelemmel bíróknak van. A fiatalabb (18-29 éves) korosztály ennek ellenére nagy arányban kötne a közeljövőben biztosítást: 20 százalékuk életbiztosítást.
Fontos, hogy a biztosítások rugalmasak és személyre szabottak legyenek. Az élet-, baleset- és egészségiztosítások pontosan ilyenek. Magunknak állíthatjuk össze, így csak azért fizetünk, amire valóban szükségünk van. A kockázati életbiztosítás segítségével váratlan tragédia esetén a család életszínvonala megőrizhető, így biztonságban tudhatjuk mindazokat, akik a legfontosabbak – mondta Schaub Erika.
Csak akkor megyünk orvoshoz, ha nagy a baj
Szintén gyakori probléma, hogy a magyarok nagyon nehézkesen mennek el orvoshoz, és csak ha már nagy a baj. Ez viszont komoly problémát jelent, különösen, ha a betegség gyors beavatkozást igényel, mivel az állami egészségügyben sokszor hónaposak a várólisták.
Erre kínálhat megoldást a céges egészségbiztosítás, amelyet már több biztosító, köztük a Generali is kínál. Egy ilyen lehetőség gyorsított orvosi vizsgálatot, orvosi tanácsadást, vagy könnyebb diagnosztikai időpontszerzést biztosít.
Miért vegyek életbiztosítást az alkalmazottaimnak?
Az egyik legfontosabb, hogy az egészségbiztosítással növelhető a munkatársak lojalitása, mert érzik, hogy megbecsülik őket, így hozzájárul a munkahely fenntarthatóságához.
Ráadásul adó- és járulékmentes juttatás, a biztosítás teljes díja elszámolható költségként, emellett a biztosítás keretében elérhető minden egészségügyi szolgáltatás és pénzbeli kifizetés adómentes.
Mivel betegség esetén gyorsabb ellátás várható, csökkenthetőek az olyan munkáltatói többletköltségek, mint például a táppénz és munkaerőpótlás költsége. A vállalatvezető a szűrővizsgálatoknak köszönhető korai diagnosztika miatt egészségesebb és aktívabb munkavállalókra számíthat.