Nagy munkában a KEHI, csak éppen erről senki nem tud semmit
Az a pénztártag, aki átlép az állami rendszerbe, valamennyi megtakarítását magával hozza - mondta bő két éve a gazdasági miniszter. Az erőforrás-minisztérium ma már viszont azt mondja, az átlépő tagok lemondtak a számlájukon kezelt vagyonnal szembeni követelésekről. Egyéni számlák abban a formában nem lesznek, ahogy a kormány ígérte. A nyugdíjrendszerből 900 milliárd helyett 3000 milliárd forint hiányzik. Elakadt a nyugdíjreform. Részletek >>> |
Az Aegon Magánnyugdíjpénztára semmilyen hivatalos értesítést nem kapott arról, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) közérdekű igényérvényesítési kereset elindítását kérte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől (PSZÁF) a felszámolás alatt álló magánnyugdíjpénztára ellen.
Ismét a médiából szereztünk tudomást az eljárás kezdeményezéséről, így a KEHI vádjainak alapját képező számításokat sem ismerjük. A médiában elhangzott állításokat megalapozatlannak, félrevezetőnek tartjuk, amelyek indokolatlanul rontják az Aegon-cégcsoport hírnevét - tudtuk meg az Aegontól.
A médiában tavaly megjelent hírek szerint több kormányzati feljelentés született a magánnyugdíjpénztári szektor korábbi gazdálkodása ügyében, a feljelentések nyomán pedig rendőrségi eljárás is indult, ám máig semmit sem tudunk arról, hogy ezen rendőrségi eljárások igazolták volna a feljelentésben szereplő állításokat - közölte a cégcsoport.
Most akkor mi van?
A magánnyugdíjpénztárak működését szigorú előírások, törvények szabályozták az elmúlt években, amelyek többek között előírták a tagi befizetésekből levonható költségek mértékét és a vagyonkezelői díjakat is. Ezeket a jogszabályokat a pénztár mindenkor maradéktalanul betartotta - állítja a meggyanúsított pénztár sajtóosztálya. Az Aegon Magánnyugdíjpénztár másfél évtizeden keresztül a törvényesség betartásával, rendszeresen ellenőrzötten működött és ezek a korábbi vizsgálatok sem tártak fel egyetlen alkalommal sem olyan hibát, ami akár büntetőeljárásra, akár a KEHI által kezdeményezett kereset megalapozására adhatott volna okot - teszik hozzá.
Ezzel szemben tény, hogy az Aegon Magánnyugdíjpénztár az ország 2. legnagyobb magánnyugdíjpénztára volt, több mint 570 milliárd forint kezelt vagyonnal és 600 ezres taglétszámmal. A PSZÁF által közzétett hivatalos adatok szerint a nyugdíjvagyon állami átvételét megelőző 10 évben az Aegon Magánnyugdíjpénztár évi átlagban is rendkívül kedvező eredményeket ért el: a pénztár három portfóliója 5,67 (klasszikus); 6,38 (kiegyensúlyozott); illetve 7 (növekedési) százalékos nettó hozamot ért el, mely tehát bőven meghaladta az adott időszak inflációját. Az állami nyugdíjrendszerbe visszalépő tagoknak a pénztár több mint 33 milliárd forint reálhozamot fizetett ki.