Idén januárban összesen három innovációs pályázatot írtak ki, ebből a Versenyképességi és kiválósági együttműködések (2018-1.3.1-VKE). pályázat leadási határideje február végén, a mikro- és kisvállalkozások innovációs tevékenységének támogatásáé pedig március közepén volt. A harmadikra, az Innovációs pályázatra nem volt elég jelentkező, így ennek határidejét május végéig kitolták. Ezzel országosan már csak két innovációs pályázatra jelentkezhetnek a vállalatok fejlesztési projektekkel – várhatóan több nem is lesz ebben az uniós ciklusban, ezt közölte a Via Credit a Privátbankár.hu-val.
A Budapestre és Pest megyére vonatkozó pályázat
A májusig nyitva lévő innovációs pályázatban innovációra, innovatív fejlesztésre lehet támogatást igényelni. A teljes keret összesen 20 milliárd forint és az eddigi tapasztalatok alapján legalább két-háromszoros túljegyzés várható, mondta el Papadimitropulosz Alex, a Via Credit pályázati tanácsadó ügyvezető igazgatója. A feltételek ugyanakkor szigorúak: azon pályázók, akiknek nincs legalább 200 milliós saját tőkéjük gyakorlatilag kiestek a rendszerből. Erre azért van szükség, hogy olyan projekttel lépjenek piacra, amelyek meg is valósíthatók.
A Pest megyén kívülre vonatkozó pályázat
A Budapesten kívülre szóló pályázatoknál még ennél is nehezebb dolga van a jelentkezőknek, a GINOP-2.1.2. innovációval kapcsolatos pályázaton ugyanakkor akár 500 milliós támogatást is lehet kapni. Cserébe viszont a szabályok olyan mértékig szigorodtak, hogy a pályázók a mai napig nem tudják lejegyezni a felkínált 120 milliárdos keretet. Eddig összesen 500-an jelentkeztek 82 milliárd forint támogatási összegre, amiből április közepéig 33 nyertest hirdettek. Korábban többször is meghosszabbították már ezt a kiírást, a mostani legutolsó beadási határidő május 31.
Ebben a pályázatban a büdzsé harmada költhető csak beruházásra, a többit a pályázóknak bérekre és alapanyagokra kell fordítaniuk. Ezen kívül a leírás szabályozza a projektre elkölthető munkabérek összegét is, viszonyítva a pályázó beszámolójában szereplő összegéhez. Így lényegében a kisebb bérből, kisebb létszámból dolgozó vállalkozások már az elején ki is esnek.