A világ legnagyobb játékgyártója két évvel ezelőtt jelentette be, hogy felhagyni tervez a kőolaj-alapú műanyagok használatával az építőelemek gyártásánál. A terv az lett volna, hogy az évi több milliárd legyártott Lego-darab 80 százalékánál használatos alapanyagot olyanra cserélik, amelyet újrahasznosított műanyagpalackokból állítanak elő.
A Financial Times azonban arról ír, hogy a cég egyelőre felhagy ezzel a tervvel, ugyanis kísérleteik zsákutcába vezettek: az újrahasznosított anyag ugyanis összességében nagyobb szén-dioxid-kibocsátást generált, mint a hagyományos, amelynek egy kilogrammjának előállításához 2 kilogramm petróleumot kell felhasználni.
"Korábban erős volt a hit, hogy könnyebb lesz megtalálni ezt a csodás, új anyagot, de ez úgy látszik, nincs ott. Száz és száz anyagot teszteltünk, de nem volt lehetséges ilyen alapanyagot találni"
- nyilatkozta a dán cégcsoport ügyvezető igazgatója, Niels Christiansen.
A Lego számos erőfeszítést tesz a környezet védelmében, például kiiktatják a termékek csomagolásából az egyszer használatos műanyagzacskókat, illetve egyes építőelemek esetében sikerült növényi alapú anyaggal helyettesíteni a kőolajból készülőket - de a legnagyobb tétel, az építőkockák "kizöldítése" nem fog sikerülni a korábban vállalt 2030-as határidőig.