3p

Részvényenként 29 forintos osztalék kifizetésére tesz javaslatot az igazgatóság.

Kiemelkedően eredményes évről számolhat be részvényeseinek a 4iG Nyrt., amely ma tette közzé a közgyűlés által elfogadható éves jelentéseit és a meghirdetett napirendi pontokhoz tartozó további határozati javaslatait. A 2021-ben végrehajtott akvizícióknak és az organikus fejlődésnek köszönhetően a 4iG és az informatikai, valamint távközlési szegmensben működő leányvállalatai jelentősen javították a 4iG Cégcsoport konszolidált üzleti eredményességét, árbevételét és eredménymutatóit - olvasható a lapunknak küldött közleményben.

A 4iG az informatika minden területén az első számú magyarországi rendszerintegrációs vállalattá fejlődött. Fotó: 4iG
A 4iG az informatika minden területén az első számú magyarországi rendszerintegrációs vállalattá fejlődött. Fotó: 4iG

A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzé tett dokumentumok szerint a 4iG Nyrt. igazgatósága a sikeres 2021-es üzleti év után részvényenként 29 forintos osztalékot javasol a részvényeseknek a 2021. december 31-én forgalomban lévő103 207 921 darab törzsrészvény után (2020-ban részvényenként 22, 2021-ben pedig 22,49 forint osztalékot fizetett ki a 4iG Nyrt). Az osztalékfizetés alapját a 4iG Nyrt. egyedi 2021. évi 3,97 milliárd forintos adózott eredménye jelenti (2020-ban ez a profit 3,16 milliárd volt). 

Szintén az április 29-i évi rendes közgyűlés fogadhatja el a társaság 2021. üzleti évre vonatkozó, most publikált egyedi éves beszámolóját, mérleg és eredménykimutatását, továbbá a 4iG Nyrt. konszolidált éves beszámolóját, mérleg és eredménykimutatását. A nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti konszolidált értékesítési árbevétel 93,65 milliárd forint volt 2021-ben a 4iG Cégcsoport-nál, amely 63 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Üzleti eredményessége szintén jelentősen javult, hiszen a cégcsoporti EBITDA-ja meghaladta a 12,09 milliárd forintot, amely 140 százalékkal magasabb a 2020. évi pénzügyi és értékcsökkenési leírások előtti eredményénél. A tavalyi üzleti évet 499,94 milliárd forintos mérlegfőösszeggel (2020-ban ez 37,86 milliárd Ft volt) és 17,26 milliárd forintos saját tőkével (2020-ban: 7,68 mrd Ft) zárhatja a 4iG Nyrt., amelynek tőkehatékonysági mutatói közül 135 százalékkal emelkedett az egy részvényre jutó EBITDA, míg 120 százalékkal az egy részvényre eső saját tőke.

A 4iG Cégcsoport a 2020-ban és 2021-ben eredményesen megvalósított akvizícióinak és organikus növekedésének köszönhetően az informatika minden területén az első számú magyarországi rendszerintegrációs vállalattá fejlődött; a telekommunikációs szegmensben Magyarországon, a közép-kelet-európai régióban, illetve a nyugat-balkáni térségben egyaránt meghatározó piaci pozíciókat épített ki. A leányvállalatok 2021-ben a 4iG Cégcsoport konszolidált értékesítési árbevételéhez jelentősen, mintegy 21,6 milliárd forinttal járultak hozzá, EBITDA-ját pedig 7,5 milliárd forinttal növelték.

A 4iG áprilisi közgyűlésén a felügyelőbizottságot érintő személyi változásról is szavazhatnak a részvényesek: Kunosi András és a testületet vezető Simon Zoltán lemondását követően két sokrétű tapasztalattal rendelkező, a 4iG tevékenységének több meghatározó területén is elismert szakértő, Dr. Fellegi Tamás és Jobbágy Dénes megválasztásáról dönthet a közgyűlés.

Címkék: Vállalat 4iG Osztalék
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ezek a kínaiak Bahiába mentek, de a BYD gyárépítés „rabszolgái” lettek
Privátbankár.hu | 2024. december 24. 15:45
A brazil tisztviselők 163 kínai állampolgárt találtak, akik „rabszolgasághoz hasonló körülmények között” dolgoztak a BYD kínai elektromos járműgyártó gyárának építkezésén a brazil Bahia államban.
Vállalat Ha ebben tétovázik Joe Biden, az felbosszanthatja Donald Trumpot
Privátbankár.hu | 2024. december 24. 13:15
A Nippon Steel és az U.S. Steel egyesülési terve, amely 15 milliárd dolláros üzletet jelent, az amerikai elnök elé került, aki a következő 15 napban dönthet a megállapodás sorsáról.
Vállalat Ezért zár be rengeteg amerikai Starbucks karácsonykor
Privátbankár.hu | 2024. december 24. 09:13
Nem azért, hogy kedveskedjen a cég dolgozóinak, épp ellenkezőleg.
Vállalat Bizony, ekkora forgalommal indult a Gránit Bank kereskedése a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2024. december 24. 08:29
A bank részvényeinek kereskedelme ünnepélyes keretek között kezdődött hétfőn.
Vállalat Tovább terjeszkedik a 4iG
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 17:51
A cég ezúttal a Rotors & Cams Zrt.-ben szerzett részesedést.
Vállalat Nem bukott akkorát a Nike, mint várták, de a jövő továbbra is borús
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 11:04
Nem szépek a Nike számai, de ennél is rosszabbra számítottak az elemzők. Az új vezérigazgató viszont továbbra is hűti a kedélyeket.
Vállalat Amazon-dolgozók ezért váltak harcos amazonokká az ünnepek előtt
Privátbankár.hu | 2024. december 19. 17:48
A munkavállalók hét egyesült államokbeli raktárban kezdtek sztrájkba csütörtökön, hogy a cég végre elkezdje a bértárgyalásokat velük.
Vállalat A CIB párbeszédre buzdít a jó munkahely összetevőiről
PR | 2024. december 17. 17:35
Minden tizedik magyar munkavállaló aktívan állást keres, mert a jelenlegi munkahelyén nem érzi jól magát – ez is kiderült a CIB Banknak a Mélylevegő Projekttel közösen készített, a munkahellyel való elégedettségre vonatkozó reprezentatív felméréséből. Az eredményekről és a tanulságokról Tóth Györgyit, a pénzintézet HR vezetőjét kérdeztük.
Vállalat Az INA szíriai olajmezői most Hernádi Zsolték ölébe hullhatnak
Bózsó Péter | 2024. december 17. 15:39
A magyar olajcég horvát leányvállalatának, az INA-nak a polgárháború előtt jelentős olaj- és gázmezői voltak az ország közepén.
Vállalat A BGE üzleti partnerei az egyetemi közösség meghatározó szereplői is egyben
Natív tartalom | 2024. december 17. 13:33
Izgalmas változások előtt áll a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE). Magyarország legnagyobb gazdaságtudományi egyetemén célunk, hogy lépést tartsunk a piaci elvárásokkal és a hallgatói igényekkel. Üzleti partnereinkkel tananyagfejlesztésbe kezdtünk, korszerűsítjük az oktatást, jelenlegi és végzett hallgatóinknak pedig álláskereső portált indítunk. Tovább építjük a BGE Alumnit, melynek hatalmas mérföldköve volt az idén megrendezésre került nagy sikerű első BGE Alumni Fest. Az eseményen a jó hangulatú networking mellett BGE-s alumnik, akik ma már sikeres vállalkozók és üzleti szakemberek osztották meg saját tapasztalataikat a sikerhez vezető útról – mondja Vértesy Eszter, a BGE üzleti partnerségért és alumni kapcsolatokért felelős vezetője, akivel közel egy éve beszélgettünk még a formabontó rendezvény megrendezése előtt. Azóta számos előrelépés, jelentős esemény történt az egyetem és az üzleti szféra kapcsolatának erősítésében: új vállalati együttműködések születtek, többek között az EY-jal és a KPMG-vel, és tovább folytatódott a BGE Vállalati Mentorprogram is, melyben a hallgatók vállalati környezetben, vezető kollégák bevonásával ismerhetik meg egy vezető mindennapjait.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG