A Semmelweis Egyetem nem tervezi magánklinika alapítását - közölte az intézmény az erről szóló sajtóinformációkra reagálva.
A hálapénz megszüntetését is segíthetné
Szombaton a Népszava írt arról, hogy két éven belül saját magánklinikát hozhat létre a Semmelweis Egyetem. A cikk szerint Lang György, az egyetem Mellkassebészeti Klinikájának megbízott igazgatója egy szakmai konferencián arról beszélt, hogy a Semmelweis Egyetem leendő magánklinikájáról készült szakértői anyagot már bemutatták Balog Zoltán miniszternek is.
Az intézményben gyógyítók 60 százaléka már most is dolgozik magánellátásban. Mint mondta: Bécsben például a magánklinikák túlnyomó többsége az egyetem közelében működik és nincs akadálya annak, hogy a professzorok ott is gyógyítsanak. A bécsi magánklinikák bevételének 40 százaléka a külföldi páciensek ellátásából jön össze.
A céljuk, hogy legalább annyi bevételhez jussanak a magánklinika szolgáltatásaiból, mint amennyit az állami ellátásért kapnak - mondta a cikk szerint a professzor. Ezt az összeget részben vissza lehet forgatni az állami szolgáltatásokra, illetve az orvosi jövedelmek javítására, és hozzásegíthet a hálapénz megszüntetéséhez is.
Csak felmerült az ötlet - külföldi betegek ellátására
Az egyetem hétfői közleményében azt írta: a félreértés oka az lehet, hogy előkészítés alatt álló terveikben fejlesztési lehetőségként felmerült az egészségügyi turisztikai szolgáltatások fejlesztése külföldi betegek számára. "A kérdés további előkészítést igényel, az ügyben döntés még nem született" - írta most az intézmény.
Miért beteg a magyar egészségügy? Bár Nyugat-Európa ugyanolyan demográfiai problémákkal küzd, mint a mi régiónk, mégis sokkal rosszabb helyzetben van az egészségügy nálunk - a háttérben nem csak a pénz áll >> |