Mészáros Lőrinc szállodalánca mindkét hullámban behúzta a kormányzati támogatásokat
A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Hunguest szállodalánc a koronavírus-járvány első hullámakor leépítette a dolgozóinak közel a felét, majd kapott 17,7 milliárd forint állami támogatást a szállodái felújítására. A második hullámnál már elbocsátási-tilalom volt a támogatás feltétele, járt is a kormányzati segítség.
Jelentős kormányzati támogatást kapott a Mészáros Lőrinc nagyvállalkozó érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels szállodalánc is a november 11. és december 10. közötti időszakra érkezett foglalásaik után. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója még november 11-én beszélt arról, hogy a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban (NTAK) regisztrált szálláshelyek számára az állam megtéríti a november 8-ig beérkezett, a zárás utáni 30 napra vonatkozó bevételkiesés 80 százalékát.
A Hunguest Hotels Magyarország vezető vidéki szállodalánca, meghatározó szereplő a piacon és közel ezer főt alkalmaz a turisztikai szektort sújtó rendkívüli válság idején is. A szállodalánc méretéből adódóan a hotelfoglalások jelentős hányadát realizálja, ezzel arányos támogatásban részesült a vállalat.
- válaszolta lapunk kérdésére Labossa Lajos. A Hunguest Hotels Zrt. marketing és kommunikációs igazgatója azt is elárulta, hogy több mint 50 százalékos forgalomcsökkenést szenvedtek el 2020-ban, a szállodáik ugyanis több hónapon át nem tudtak bevételt termelni és a külföldi vendégeik száma is jelentősen visszaesett.

Hogy pontosan mekkora támogatást kapott a szállodalánc, azt nem lehet tudni, de az MTÜ adatai szerint novemberre 928 ezer vendégéjszakát rögzítettek, ami közel nettó 15 milliárd forint értékű támogatást jelentett volna több mint 11 ezer szolgáltató részére. Ennek feltétele volt, hogy a munkavállalókat ne bocsássák el, és a dolgozók megkapják a fizetésüket erre az időszakra. A feltételeknek azonban kevesen felelhettek meg, ugyanis az MTÜ december 31-én már azt közölte, hogy a meghiúsuló foglalások után több mint 3 milliárd forintra érkezett támogatási igény szállodáktól, panzióktól, üdülőháztelepektől, közösségi szálláshelyektől, valamint kempingektől.
Ebből az következik, hogy a Hunguest megfelelt a támogatási kritériumoknak és a szállodalánctól ebben az időszakban már nem bocsáthattak el senkit.
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
14 napig ingyenesen hozzáférhet Prémium tartalmainkhoz a következő lépések megtétele után:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Adja meg bankkártyája adatait - a választott csomag díját csak a 14 napos próbaidőszak letelte UTÁN vonjuk le bankszámlájáról
+1: A 14 napos próbaidőszak alatt Profiloldalán bejelentkezve BÁRMIKOR LEMONDHATJA előfizetését
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat