2023 volt az az év, amikor Müller Cecília új hivatalt kapott. Augusztus 1-jén ugyanis a Nemzeti Népegészségügyi Központba (NNK) olvasztották az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI). Bár sokak szerint ez inkább a lefejezése volt az 1962 óta önálló intézményként funkcionáló OGYÉI-nek. Hiszen közvetlenül előtte, épp egy éve indoklás nélkül megváltak a főigazgatótól, majd a szakma krémjét jelentő további vezetőtől, valamint jópár munkatárstól is, mások pedig önként távoztak a nagymúltú szakmai műhelytől.
Nemigen van példa más országokban, hogy megszűnjön az alapvető gyógyszerhatóság, miközben a patikaláncok feje felett lebeg az intézeti gyógyszertári szolgáltatás átalakítása is: a kormány egy projektcégnek akarja kiszervezni a kórházban működő patikákat. Az elképzeléssel kezdetek óta nem ért egyet a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége.
Meggyőződésük, hogy a projektcéggel egy profitorientált vállalkozás kap kulcsszerepet, amellyel nemcsak új lakossági patikák létesítésében válik érdekeltté, hanem a versenyhátrányba kerülő, a lakossági gyógyszerellátást biztosító gyógyszertárak működése mind gazdasági, mind pedig szakmai szempontból veszélybe kerülhet.
Hogy melyik patikalánc teljesített a legjobban, hogy a BENU, a Szimpatika, az Alma- és Gyöngy-patikák, a Kulcs-, illetve Pingvin-patikák 2023-as árbevételei és nyereségei hogy alakultak, a Klasszis Médiához tartozó Mfor.hu-n megjelent cikkre kattintva tudja elolvasni.