Üzletei után a vállaltban való részesedésétől is megválna Baldauf László, a kereskedelmi lánc egyik alapítója és tiszteletbeli elnöke – írja a Népszava. Információink szerint a Baldauf Invest Kft. névértéken, összesen 300 millió forintért adja el üzletrészét, amelyet hat CBA-tulajdonos vásárol meg 50-50 millió forintért.
A vevők a Gyelán Zsolt érdekeltségébe tartozó Capital Food Holdin Kft., a Dienes Zoltán vezette Di-wa Kereskedelmi Kft., a Krupp Józsefhez tartozó Kruda-Invest Kft., Lázár Holding Kft., a V. A. Investment Kft., valamint a Breier Gábor tulajdonában lévő Vörösvár Invest Kft.
Búcsúzik a klasszis: lecserélték Kasszás Erzsit Arcot váltott a CBA, jön Icuka, a boltvezető |
A tranzakciót a taggyűlésnek is jóvá kell még hagynia, amelyen várhatóan elfogadják a cég tavalyi beszámolóját is. A 2017-es évi értékelés szerint a CBA valamelyest rosszabbul teljesített, mint egy évvel korábban, a vállalat nettó árbevétele ugyanis csaknem kétszáz millió forinttal 6,62 milliárd forintról 6,46 milliárd forintra csökkent.
Átalakulnak a vásárlási szokások
A 76 éves alapító nyugdíjba vonulása óta fokozatosan vált meg érdekeltségeitől, boltjait a Lidlnek és a Sparnak adta át, korábban ugyanakkor még azt hangoztatta, hogy a magyar vállalatokat kellene előnyben részesíteni a multikkal szemben.
A Magyar Időknek adott interjújában kifejtette: nem tartja egészségesnek, hogy az élelmiszerboltok többsége külföldi tulajdonban van. A kilencvenes években sem a politikusok, sem a gazdasági elit nem számolt annak következményeivel, hogy a multiáruházláncok betelepítése mivel jár mostanra – tette hozzá.
Állítása szerint azért választotta mégis a Lidl-t, mert működése alapján a német diszkontlánc áll a legstabilabb jövő előtt. Hozzátette: több ezer bolt tűnhet el Magyarországon, mert átalakultak a vásárlási szokások és a diszkontok váltak legnépszerűbbé a középosztály körében. Baldauf a CBA elnöki pozíciójától már 2016-ban megvált, azóta Lázár Vilmos volt fogathajtó vezeti a vállalatot.
Tudod, mit jelent, hogy Aldi, Lidl vagy Spar? Talán rosszul tudod Jellemzően német, francia, brit szatócsboltocskákból alakult ki sok itthoni áruházlánc valamikor. Nap mint nap elmegyünk mellettük, mégsem tudjuk a történetüket. Mit jelent az Aldi, a Lidl, a többi áruházlánc neve, és miért? Mikor jöttek létre, kinek a kezében vannak? Tovább >>> |