A magyar családok többet költenek játékra idén nyáron, mintegy 10 százalékkal nő az átlagos kosárérték, a teljes költés elérheti a 6,5 milliárd forintot - derült ki a Regio Játék friss eladási statisztikáiból, amelyet a Privátbankár.hu-nak küldtek.
A legjobban fogyó termékek sorát a fidget spinner helyébe lépő slime nyitja, de a kiugróan magas labdaeladások kapcsán a foci-vb is érezteti hatását. (Aki még soha nem hallott arról, mi az a slime, az alábbi videót ajánljuk.)
A szezon slágertermékei a szabadtéri, illetve strandoláskor használatos játékok közül kerülnek ki. „A 10 legjobban fogyó konkrét termék közt nyolc a strandoláshoz köthető. Ezenkívül az éppen zajló foci-vb is komoly hatással van az értékesítésre, a nyári játékok sorában a labda előkelő helyen szerepel” – mondja a nyári játékeladási trendeket Gyaraki Dávid marketingvezető.
Top 10 legjobban fogyó nyári játék idén
1. Slime
2. Buborékfújó
3. Labda
4. Duplacsövű vízipisztoly
5. Homokozójáték-lapát
6. Matracágy
7. Habszivacs vízipuska
8. Vízbomba
9. Frizbi
10. Vízipisztoly
Csak óvatosan!
A Regio Játék néhány tanácsot is adott, melyek azok az tényezők, amelyeket szabadtéri és strandjáték vásárlás esetén mindenképp ajánlott betartani.
A felfújható játékokra különösen ügyelni kell (pl. úszógumi, karúszó, felfújható, ráülős játékok), vegyük figyelembe, hogy ezek csak az úszást segítő eszközök, de nem akadályozzák meg a vízbe fulladást, ezért úszni nem tudó gyereket nem szabad ezzel sem a mély vízbe engedni. Ellenőrizzük a szelepeket, mielőtt a gyermeknek adnánk, és győződjünk meg róla, hogy nem ereszt-e a játék. Mindig legfeljebb karnyújtásnyira távolodhat el a felnőtt a gyermektől.
Úszógumi: a fentieken kívül ügyeljünk arra is, hogy a gyerek felemelheti mindkét karját, és így kicsúszhat az úszógumiból.
Karúszó: ellenőrizzük, hogy a gyermek életkorának és súlyának megfelelő eszközt használjon, mert lehet, hogy nem bírja el az eszköz.
Strandlabda: a szabad vizekben balesetveszélyt jelenthet, ha a szél vagy a hullámok elsodorják a labdát, és a gyermek utánamegy. Világosítsuk fel a gyermeket ennek veszélyeiről, és értessük meg vele, hogy nem éri meg a kockázatot, lehet másik labdát vásárolni.
Vízipisztoly: tanítsuk meg a gyermeknek, hogy nem célzunk vele arcra, a szemkárosodás veszélye miatt.
Hinta: mindig a gyermek súlyának és korának megfelelőt vásároljunk. A babák még nem tudnak megülni a laphintákon, ezért számukra speciális bébihinta a megfelelő. Soha hagyjuk a gyermeket felügyelet nélkül, legyen karnyújtásnyira a szülő.
Csúszda: ügyeljünk arra, hogy ne legyenek éles tárgyak és sarkok a csúszda közelében, a balesetveszély miatt. Ne legyen nappal szemben a csúszás iránya, hogy a gyermek lássa, hová érkezik. A kicsi gyerekeknek meg kell tanítani a hátradőlve csúszást, mert fejnehézségük miatt derékszögben ülve kibukhatnak a csúszdából.
Kismotor, futóbicikli, ráülős járművek: erősítik az izomzatot, fejlesztik a mozgáskoordinációt, javítják a szem-kéz koordinációt, viszont figyeljünk a megfelelő védőfelszerelés használatára, különösen a sisakra, a fejsérülés elkerülése végett.