Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója az MTI-nek beszélt arról, hogy elsősorban ezek az integrált szolgáltatások hozhatnak majd komolyabb pénzeket a jövőben a szolgáltatóknak.
Ez egyébként abból is látszik, hogy a távközlési piac szereplői folyamatosan igyekeznek bővíteni a szolgáltatási körüket, egyre több terméket kínálnak – például sok mobilcégnek van tévé szolgáltatása is.
A mobilinternet lehet a kulcs
A növekedés motorja Mattheisen szerint a mobil adatforgalom bővülése lehet, amelyet elsősorban a videó és a megosztott felhasználói tartalom generál majd. Ez elképesztő mértékeket ölt, csak az utóbbi egy év alatt hatvan százalékkal nőtt a globális mobil adatforgalom, és ez a dinamika a közeljövőben sem fog csökkenni. A hagyományos eszközökön túl egyre több minden fog a mobilhálózatra csatlakozni, például autók, energiamérők, vagy egészségügyi és testen viselhető eszközök.
Az okos készülékek és a 4G rohamos terjedésével a médiafogyasztás, valamint az élmények megosztása is egyre inkább áttevődik a mobileszközökre és a vásárlás is online irányba mozdul el.
Ha 4G van, minden lesz
A magyarországi piacról szólva kiemelte, hogy a 4G lefedettség hatalmas növekedési potenciált szabadít fel, hiszen az új okos készülékek szinte mindegyike támogatja az új technológiát, az eszközök pedig magukkal húzzák a mobilinternet használatot.
A 4G révén lehetőség lesz a valós idejű, nagyfelbontású, illetve interaktív videoszolgáltatások és alkalmazások elindítására mobilhálózatokon, például kiváló minőségben lehet majd mobilról is videokonferenciát folytatni. Az új technológia villámgyorsan hozza magával az új alkalmazások sokaságát is – mondta a vezérigazgató.
Bízunk az érintéses fizetésben
A mobilfizetés is jelentős növekedés előtt áll Magyarországon, aminek lendületet adott a tavaly ősszel elindított MobilTárca szolgáltatás. Mattheisen szerint egyébként világszerte több mint tízszeresére nőhet az érintéses fizetések száma 2015-ben.
Magyarország, az M2M-nagyhatalom?
A Telekom-vezér az üzleti, vállalati megoldások területén is komoly esélyt lát arra, hogy Magyarország megelőzzön más országokat, például a felhőszolgáltatásokban vagy a gép-gép közötti, M2M kommunikációban. "Csak időben kell felismerni a lehetőségeket" – tette hozzá.
A kommunikáció minden olyan gép és eszköz között létrejöhet, amely a megfelelő technológiával van ellátva, és ehhez a piaci szereplők ma már minden feltételt biztosítani tudnak, a szélessávú lefedettségtől kezdve a szolgáltatások kialakításán át az üzemeltetési támogatásig.