Az áremelésről szóló tájékoztatókat a szolgáltatók ezekben a napokban, hetekben postázzák előfizetőiknek. Az idén már másodjára emelik az árakat a szolgáltatók, miközben az elmúlt tíz évben nem emelkedtek a szolgáltatások árai - írja a Népszabadság.
Az áremeléskor a cégek a megváltozott piaci körülményekre és az inflációra hivatkoztak, de voltak olyan vélemények is, amelyek szerint ez csak diplomatikus becsomagolása a válságadó hatásának.
A Külügyminisztériumnál a Napi Gazdaságnak elmondták: a kabinet sajnálattal vette tudomásul, hogy az Európai Bizottság a távközlési szektor egyes szereplőit is terhelő ágazati különadóval kapcsolatos magyar érveket a két fél között zajló - és azok jogi álláspontjának egyeztetésére szolgáló - eljárás első szakaszában elutasította, és folytatta a kötelezettségszegési eljárást. Budapest továbbra is kitart amellett, hogy a különadó nem tartozik az engedélyezési irányelv hatálya alá, és nem ellentétes az uniós joggal. A következő lépés, hogy az EB a válasz ismeretében lezárja az eljárást, vagy az Európai Bíróság előtt folytatja, majd a bíróság dönt. |
A Hwsw.hu szakmai hírportál összegzése alapján a Magyar Telekomnál a havi díjak 260–760 forint közötti mértékben nőnek, a mobilpercdíjak átlagosan 2-3 forinttal emelkednek. A portál körkérdésére a UPC és az Invitel azt jelezte, hogy csak az áfaemelést érvényesíti. A Vodafone-nál érdeklődésükre még nem tudtak tájékoztatást adni a jövőre érvényes havi díjakról, s a Telenortól is azt tudták csak meg, hogy számolnak.
A piacon több mint másfél éve csökken az előfizetők száma, költése. Közben romlik a fizetési fegyelem. A szolgáltatók az idén minden negyedévben csökkenő bevételekről és profitról számoltak be. Bár minden cégnél végrehajtottak költségcsökkentő intézkedéseket, a nagy elbocsátásoktól igyekeztek megóvni magukat. Mindemellett folyik a drága hálózatfejlesztés, fizetni kell a távközlési különadót is, ami szektorszinten évi 61 milliárd forint.