Mi az a PUL?
A PUL nem más, mint egy mozaikszó, amely eredete a Polyurethane laminated nevű kifejezés. Teljes értékű poliészter kelme alapanyagú, melyen egy poliuretán réteg kerül laminálásra, így vízállóvá, de légáteresztővé téve azt.
Ennek a különleges anyagnak a környezetbarát mivolta tehát nem a természetes összetevőkből fakad, hanem az újra és újra felhasználhatóságából. Ennek eredményeképp védhetjük a Földet azzal, hogy kevesebb hulladék termelődik a gyártás során.
Hogyan alakult ki?
A PUL anyag előfutáraként a kórházakban alkalmazott anyagokat tekinthetjük, amelyeket továbbfejlesztettek. Így került a háztartásokba és a ruhaipar számos ágazatához.
A PUL anyagok népszerűségéhez a környezettudatosságra való törekvés is alapul szolgált. Hamar rájöttek az ezt használók, hogy a mosható pelenkák és egészségügyi betétek készítése során remekül felhasználhatóak.
A PUL anyag előnyei és tulajdonságai
A PUL anyagra jellemző, hogy könnyű, azonban strapabíró, hiszen nem csak légáteresztő, de vízálló is. Mivel ezt az anyagot a kórházakban használták, ezért a puhaság és a rugalmasság is jól jött, különösen a babák bőrével érintkezve. Praktikus, hogy könnyedén alakítható, így szintén akár személyre szabható különböző méretekre vágva.
Fontos azonban tudni, hogy az öblítő, az oldószer és a fehérítő használata károsíthatja az anyagot!
A PUL remekül képes ellenállni a baktériumoknak, gombáknak és az atkáknak, amely szintén hozzájárul a népszerűségéhez. Emiatt rengetegféle ruhadarab, matracvédő, nyálkendő, neszesszer és számos egyéb praktikus dolog készíthető belőle.
A Csipke Csodái méteráru webáruház PUL anyagaiból rengeteg csodálatos baba-mama és a háztartást segítő textília készülhet!
Tippek PUL anyaggal való varrás esetén
A PUL anyag rendkívüli könnyedsége és puhasága miatt érdemes vigyázni, hiszen könnyen odatapad a varrógép talpához varrás közben. Ezt elkerülve alkalmazzunk teflon, sorvezető vagy görgős talpat. Ha ez nem áll rendelkezésünkre, ragasszunk festőszalagot a klasszikus talpra, vagy varrjuk az anyagot egy darab sütőpapíron keresztül!
Érdemes óvatosnak lenni a gombostűk és a varrótűk használatával is, mivel azok könnyen roncsolhatják az anyagot. A gombostű kis lyukai behegednek a mosás után, ezért inkább alternatív rögzítőeszközök használatát javasoljuk. Alkalmazzunk iratkapcsokat vagy olyan kétoldalú ragasztószalagot, amely kimondottan textilekre ragasztható.
Varrótűk esetén a legjobb, ha nagyon vékony, például 16/100-as varrótűt és poliészter cérnát alkalmazunk varrás során.
Tekintsd meg a Csipke Csodái méteráru webáruház széles kínálatát PUL anyagokból és más csodás, kiváló minőségű textíliákból!