Világszerte több mint félmillió autót hív vissza a Toyota a kormányszerkezet működését esetlegesen akadályozó problémák miatt. A legtöbbet az USA-ban rendelik szervizre, Európára csak csekély mennyiség jut.
A Toyota japán autógyár szerdai közleménye szerint összesen 550 ezer autót kell visszahívni, a legtöbbet - csaknem 450 ezret - az Egyesült Államokban - írja az MTI. Európában a teljes egészhez képest csekély mennyiséget, csupán 14 ezer darabot rendelnek vissza szervizre. A gyártónak nincs tudomása a problémákkal összefüggésbe hozható balesetről, személyi sérülésről.
Az utóbbi két évben a Toyota rekordszámú személyautót, összesen 14 millió darabot hívott vissza különböző problémák miatt. A társaság tavaly a legnagyobb autógyártó volt, az idén viszont előrejelzések szerint a Volkswagen csoport megelőzheti. Az év első felében a Japánban történt hármas katasztrófa, az utóbbi hetekben a thaiföldi áradások vetették vissza a termelést. A cég nyeresége a harmadik negyedévben 80,4 milliárd jen volt, 18,5 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Egy friss felmérésből az derült ki, hogy megszűnőben van az az igényes fogyasztóréteg, amely ragaszkodott az ismert, megszokott, bevált termékmárkákhoz vásárlásai során.
Két évvel ezelőtt indította útjára Michelle Obama egészséges üdítőitallal foglalkozó közhasznú vállalkozását, amelybe beszállt az egyik legismertebb, jelenleg is aktív kosárlabdázó.
A reklámipar ma már nem a klasszikus kampányokról szól, hanem a kreativitás, a gyors reagálás és a digitális jelenlét uralja. A politikától a gyógyszeriparig minden ágazat használja, miközben a reklámformák egyre sokszínűbbek: influenszerek, mesterséges intelligencia és álcsatornák is beléptek a játékba. De hol húzódik az etika határa?
Romániában azt találta ki az állami fogyasztóvédelmi hatóság, hogy a boltok tüntessék fel a termékek árában foglalt árrést az árcímkéken. A kiskereskedők szerint csacsiság a javaslat.
A kereskedelmi vásárlókat nem szolgálja ki árrésstopos termékekkel a Lidl, a lakosságra viszont semmilyen korlátozás nem vonatkozik – jelentette be a társaság.
Semmilyen gyermekeknek szánt lábbelin nem szabad a fogunkhoz verni a garast, mert komoly károkat tudunk okozni. Egyrészt anyagilag is rosszabbul járhatunk, ha mindenképpen az olcsóbb változathoz ragaszkodunk, másrészt pedig a gyermek lábának fejlődése és a járása kerülhet veszélybe, ha nem a megfelelő kialakítású és minőségű cipőt adjuk rájuk.