Hírek
Makro / Külgazdaság
Korrigálták a bakit: mégsem nő a képviselői költségtérítés
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:40
Az országgyűlési tisztségviselők jövőre a bizottsági alelnököknek járó választókerületi pótléknál nem kapnak nagyobb összeget
Cikkek
Amerikai GDP: pesszimisták az elemzők
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:35
A magánszektorban tevékenykedő elemzők korábbi prognózisuknál kisebb amerikai gazdaságnövekedést várnak a jövő év első felében, miközben arra számítanak, hogy magas, 10 százalékos lesz a munkanélküliség 2010-ben.
A philadelphiai Fed által végzett felmérésben a szakértők 2,3 százalékra fogták vissza a 2010 első három hónapjára vonatkozó - éves szintű - gazdaságnövekedéssel kapcsolatos előrejelzésüket a korábbi 2,5 százalékról. A második negyedévi GDP-bővülési ütemmel kapcsolatos várakozást 2,8 százalékról 2,4 százalékra változtatták.
A folyó negyedévi gazdaságnövekedést 2,7 százalékra várják az elemzők a harmadik negyedévi 3,5 százalék után, ami még nem végleges adat.
A szakértők szerint jövőre az amerikai GDP 2,4 százalékkal, 2011-ben 3,1 százalékkal, 2012-ben 3,3 százalékkal nő, miután az idén várhatóan 2,5 százalékkal csökken.
Az elemzők szerint a folyó negyedik negyedévben a munkanélküliség 10,2 százalék lesz, ami megegyezik az októberi adattal.
A munkanélküliség 2010 első három hónapjában 10,2 százalék lesz, míg korábban 9,9 százalékra számítottak a szakértők. Véleményük átlaga szerint a munkanélküliség 10,1 százalékra mérséklődik a második negyedévében, majd 10,0 százalékra a harmadik negyedévben, és 9,8 százalékra a jövő év utolsó három hónapjában.
A szakértők várakozása szerint jövőre a munkanélküliség 10,0 százalékos lesz, 2011-ben 9,2 százalék, 2012-ben 8,3 százalék.
Az autók húzták az amerikai kiskereskedelmet
MTI
Cikkek
Amerikai GDP: pesszimisták az elemzők
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:35
A magánszektorban tevékenykedő elemzők korábbi prognózisuknál kisebb amerikai gazdaságnövekedést várnak a jövő év első felében, miközben arra számítanak, hogy magas, 10 százalékos lesz a munkanélküliség 2010-ben.
A philadelphiai Fed által végzett felmérésben a szakértők 2,3 százalékra fogták vissza a 2010 első három hónapjára vonatkozó - éves szintű - gazdaságnövekedéssel kapcsolatos előrejelzésüket a korábbi 2,5 százalékról. A második negyedévi GDP-bővülési ütemmel kapcsolatos várakozást 2,8 százalékról 2,4 százalékra változtatták.
A folyó negyedévi gazdaságnövekedést 2,7 százalékra várják az elemzők a harmadik negyedévi 3,5 százalék után, ami még nem végleges adat.
A szakértők szerint jövőre az amerikai GDP 2,4 százalékkal, 2011-ben 3,1 százalékkal, 2012-ben 3,3 százalékkal nő, miután az idén várhatóan 2,5 százalékkal csökken.
Az elemzők szerint a folyó negyedik negyedévben a munkanélküliség 10,2 százalék lesz, ami megegyezik az októberi adattal.
A munkanélküliség 2010 első három hónapjában 10,2 százalék lesz, míg korábban 9,9 százalékra számítottak a szakértők. Véleményük átlaga szerint a munkanélküliség 10,1 százalékra mérséklődik a második negyedévében, majd 10,0 százalékra a harmadik negyedévben, és 9,8 százalékra a jövő év utolsó három hónapjában.
A szakértők várakozása szerint jövőre a munkanélküliség 10,0 százalékos lesz, 2011-ben 9,2 százalék, 2012-ben 8,3 százalék.
Az autók húzták az amerikai kiskereskedelmet
MTI
Makro / Külgazdaság
Vezér nélkül marad a Számvevőszék
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:30
Elnök nélkül maradhat az Állami Számvevőszék december 9-től, miután megrekedt a szervezet vezetőit jelölő országgyűlési bizottság munkája
Cikkek
A Valutaalapnak nem tetszik a Fidesz hiánycélja
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:25
A további monetáris lazítás lehetséges és kívánatos, de a jegybank továbbra is körültekintően lép majd
Cikkek
Egyszer lesz Budán pláza-boom?
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:19
Ma már nem elég egy frekventált helyszínt választani egy bevásárlóközpont fejlesztéséhez, a fejlesztőnek alaposabban meg kell vizsgálnia a vonzáskörzet vásárlási szokásait és vásárlóerejét
Cikkek
Kedvező nemzetközi hangulatban emelkedett a BUX
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 18:11
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 133,74 pontos, 0,63 százalékos emelkedéssel, 21.254,24 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 13,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.980,07 ponton zárt hétfőn, ez 9,69 pontos, 0,49 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
A pénteki esést feledtető pozitív nemzetközi hangulatban 1,6 százalékos pluszban nyitott a magyar börze, és ezt a nyereségét a nap folyamán is megtartotta - mondta Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője.
A délután megjelent, vártnál kedvezőtlenebb amerikai makroadatok is csak rövid ideig tartó visszaesést okoztak az európai börzéken, amelyek a New York-i tőzsde pozitív nyitása után tovább erősödtek. A magyar piacon azonban a kereskedés záró szakaszában az eladók kerültek túlsúlyba, így a vezető papírok a nap közbeni szintjükhöz képest alacsonyabban zártak - fejtette ki a kereskedő.
Hozzátette, hogy ez nem jelent feltétlenül következtetést a folytatásra, véleménye szerint a keddi kereskedés irányára nézve sokkal inkább meghatározó a külföldi tőzsdeindexek alakulása.
Hétfőn új részvénnyel bővült a BÉT értékpapírlistája: elindult a Finext Vagyonkezelő Nyrt. részvényeinek kereskedése. Az ezer forint névértékű részvények 1.007 forinton zárták a kereskedést. A vagyonkezeléssel foglalkozó vállalat két magánszemély, Futó Péter és Futó Gábor tulajdonában van. Az idén ez a harmadik részvénybevezetés a Budapesti Értéktőzsdén.
A Mol 100 forinttal, 0,61 százalékkal 16.400 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 90 forinttal, 1,60 százalékkal 5.720 forintra nőtt, forgalmuk 8,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 0,79 százalékkal 750 forintra csökkent, forgalma 713,7 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 200 forinttal, 0,48 százalékkal 41.500 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 258,0 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,52 százalékkal 19.100 forintra gyengült.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!MTI
Cikkek
Kötelező lesz foglalkoztatni a kismamákat
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 17:39
Jövőre a közszférában a gyes-ről, gyed-ről visszatérőket, ha kérik, kötelező lesz részmunkaidőben foglalkoztatni
Makro / Külgazdaság
Megsimogatták a fejünket Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 17:25
Magyarország számos intézkedés révén eredményeket tud felmutatni az állami kiadások megszorítása terén
Cikkek
Javuló hangulatban erősödött a forint
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 17:18
Javuló nemzetközi befektetői hangulatban erősödik a forint: az eurót hétfőn délután fél ötkor 266,22 forinton jegyezték a budapesti bankközi kereskedelemben, szemben a péntek délutáni 269,34 forinttal.
Az MTI által megkérdezett kereskedők egyértelműen pozitívnak ítélték meg a piaci hangulatot, és a héten a forint további mérsékelt erősödésére számítanak. A héten a 264 forintos euróárfolyamot és a 175-176 forintos dollárárfolyamot veheti célba a forint. A már huzamosabb ideje tartó erősödési fázis után azonban ezeknél a szinteknél már esedékesnek tűnik egy kisebb korrekció is.
A pozitív befektetői hangulatot egyértelműen tükrözi az európai tőzsdeindexek hétfői egy-másfél százalékos erősödése, majd az amerikai tőzsdeindexeknek a kereskedés első óráiban elért egy százalékot meghaladó nyeresége. A befektetők magas kockázatvállalási hajlandósága erősítette a feltörekvő devizákat a dollárral szemben, az euró/dollár árfolyam viszont szokatlan módon alig változott a nap folyamán, és viszonylag szűk, 1,4960-1,4990-es tartományban mozgott. Elemzők szerint a dollár a héten további árfolyamveszteségek elé néz a tőzsdei indexek, valamint az arany- és a nyersanyagárak alakulása függvényében.
A magyar gazdaság állapotáról és kilátásairól a magyar pénzügyminiszter, az MNB alelnöke, az Európai Bizottság delegációjának vezetője és az IMF delegáció vezetője részvételével megtartott sajtótájékoztató az elemzők szerint minimális hatással volt a forint árfolyamának alakulására, amely most is - mint rendesen - a nemzetközi befolyásoló tényezőkhöz igazodott. A pénzügyi rendszer megerősödését és a gazdasági helyzet konszolidációját méltató, ugyanakkor a változatlanul fennálló kockázatokra figyelmeztető tájékoztatónak a forintra gyakorolt egyedi hatása talán a forintnak a zlotyval szemben elért mintegy 0,40 forintnyi erősödésében érhető tetten.
A zloty nap közben 4,11 közeli euró árfolyamról 4,09 alá, a cseh korona 25,55 közeli euróárfolyamról 25,45-re, a forint 268 közeli euróárfolyamról 266-ra erősödött. A dollárt 177,79 forinton jegyezték hétfőn délután fél ötkor a bankközi kereskedelemben 1,4976 dolláros euróárfolyam mellett, szemben a péntek délutáni 181,33 forinttal. A svájci frank jegyzése 176,42 forint a pénteki 178,35 forint után, 100 japán jent pedig 198,88 forinton jegyeztek 202,84 forint után.
Legfrissebb devizaárfolyamok a PrivátbankáronMTI
Cikkek
A választásokig nem rúgnak ki vasutast
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 17:14
A közlekedés átalakítása nem lehetséges politikai támogatás, a szocialista frakció támogatása nélkül - nyilatkozta Antali Károly kormánybiztos a Népszabadságnak. A hétfőn megjelent interjúban a közösségi közlekedésért felelős kormánybiztos kifejtette, hogy a vasút méretének csökkentéséhez törvényeket kell módosítani, amihez kell a képviselők szavazata, ennek megszerzéséhez pedig egyeztetni kell a politikával.
A kormánybiztos szerint a politikai kényszerek lelassították a folyamatot, de nem lehetetlenítették el, és nem puhították fel annyira a programot, hogy abszolút nullának tekintse a végeredményt. Utalt arra, hogy eredetileg 59 vonalon nem kívánták a közszolgáltatást rendelni. Ehelyett 27 és fél vonalon lesz személyszállítási üzemszünet, ami szerinte igen kevés, mert Magyarország lényegesen kisebb vasúti személyszállítás mellett is gond nélkül eleget tudna tenni ellátási kötelezettségének.
A létszámra vonatkozó kérdésre Antali Károly elmondta, hogy a választásokig létszámcsökkentés nem szerepel a tervekben. Három éven belül azonban egy racionális forgatókönyvben néhány ezer vasutas elbocsátásának szerepelnie kell. Az élőmunka hatékonyságának javítása nélkül ugyanis nem lesz olyan üzleti terv, amely finanszírozhatóvá tenné a tevékenységet.
Az interjúban Antali Károly úgy vélekedett, annyira kevés a bevétele a MÁV-nak a személyszállításból, hogy elvileg akár ingyen is vonatozhatnánk, ha a jegyeladáshoz és -kezeléshez kapcsolódó ráfordításoktól tehermentesítenék a céget. A kormánybiztos januárra tízszázalékos jegyáremelést jósolt.
Nincs megegyezés
Továbbra sincs megállapodás a kormány és az öt reprezentatív vasutas szakszervezet között, az egyeztetést egy hét múlva folytatják - közölték az érintettek a hétfői kollektív munkaügyi vita után. Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnöke a tárgyalásról távozva újságíróknak azt mondta, hogy messze van a kormány és a szakszervezetük álláspontja egymástól. A VDSZSZ továbbra sem látja az indokát a mellékvonalak bezárásának, és ehhez semmilyen módon nem adják a nevüket.
A VDSZSZ elnöke megismételte korábbi kijelentését, hogy vasutas munkahelyek ezrei kerülnek veszélybe azzal, hogy a kormány 40 milliárd forinttal csökkenti a költségvetési forrást. Szerinte jelenleg a vasúti közlekedés esetében a létszám a kívánatos alatt van, és meggyőződésük, hogy a forgalombiztonság rovására nem lehet további létszámot leépíteni. A jegyárak emelkedésére vonatkozó újságírói kérdésre válaszolva Gaskó István közölte: a kormány felelőssége a jegyárak meghatározása, ez nem a szakszervezet dolga. Nem értenek egyet a jegy árának emelésével, mert már most is magas.
Az MTI kérdésére Gaskó István elmondta, hogy a tárgyalás megkezdése előtt a szakszervezetek egyeztettek, egyelőre nem jutottak közös álláspontra, de nem zárta ki, hogy a közeljövőben sikerül közös platformra jutni. "A VDSZSZ azt mondja, ha továbbra is a vonalbezárások mellett kardoskodik a kormány, akkor sztrájkot kell tartani" - tette hozzá Gaskó István. Bárány Balázs, a VDSZSZ alelnöke jelezte: reméli, hogy a szakszervezetek közösen tudják majd a sztrájkot folytatni annak érdekében, hogy a kormány elálljon szándékától.
Borsik János, a Mozdonyvezetők Szakszervezetének ügyvezető alelnöke az egyeztetés után az MTI-nek elmondta, hogy a leányvállalatokkal folytatott eddigi tárgyalások már részeredményekkel zárultak. Van olyan MÁV-csoportbeli cég, ahol egy-két tételen múlik csupán a megállapodás. Borsik János kifejtette, hogy szerinte a szakszervezetek többsége megállapodás-párti, és elsődleges kérdésnek tekinti a foglalkoztatás biztonságát. Ennek ellenére elutasítják a mellékvonalak részbeni megszüntetését, és szolidárisak a kistérségek lakóival.
Simon Dezső, a Vasutasok Szakszervezete elnöke elmondta, hogy érdeminek tartja a hétfő egyeztetést, bár jelezte: továbbra is elzárkóznak a szárnyvonalak bezárására irányuló kormányzati elképzelésektől. Folytatják a leányvállalatokkal az egyeztetést a foglalkoztatásról, illetve a kormánnyal a keret megállapodásról. A Vasutasok Szakszervezetének elnöksége szerdán értékeli a tárgyalások eddigi eredményeit - mondta Simon Dezső.
Bajnai: nehéz, de elviselhető év lesz 2010
Nem haladt előre a vasútvita
Hitelből vesz új mozdonyokat a MÁV
MTI
Makro / Külgazdaság
Az ország északi részén beállt a munkanélküliség
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 16:20
Alig változott a regisztrált állásnélküliek száma az Észak-magyarországi régióban az idén októberben szeptemberhez képest, összességében 107.861 munkanélkülit tartottak nyilván, 350-nel többet, mint egy hónappal korábban - tette közzé honlapján a regionális munkaügyi központ.
A régió három megyéje közül továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a legtöbb a nyilvántartott munkanélküli, számuk csaknem elérte a 68,5 ezret, Hevesben kevés híján 21 ezer, míg Nógrád megyében 18,4 ezer volt az álláskeresők száma októberben.
Szeptemberhez képest a növekedés mindössze 0,3 százalékos volt, ám az elmúlt év hasonló időszakához képest 18,6 százalékos. Ez utóbbi jelentősen alatta marad az országos létszám-emelkedési ütemnek, amely 34,2 százalékra rúgott.
A nyilvántartott állástalanok aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 20,9 százalékot tett ki a régióban
októberben, míg az országos átlag 12,9 százalékos volt. A létszámemelkedés aránya a gazdasági-pénzügyi válság kialakulása óta továbbra is Heves megyében volt a legnagyobb, 30 százalékot tett ki, ez csaknem kétszerese a Borsodban mértnek, a Nógrád megyei index pedig 18 százalékos volt.
A munkaügyi központ adatai szerint az országban nyilvántartott 55,7 ezer pályakezdő álláskeresők közül úgyszólván minden ötödik az Észak-magyarországi régió valamelyik megyéjében él, számuk októberben meghaladta a 12 ezret. A legtöbb pályakezdőt, 8 ezret Borsodban tartottak nyilván, Heves és Nógrád megyében 2100, illetve 2 ezer volt a számuk.
Csoportos létszámleépítést októberben egy egri társaság jelentett be, felszámolás miatt félszáz embertől, valamennyi alkalmazottjától megvált. Egyébként januártól október végéig 65 munkáltató bocsátott el csaknem 4 ezer dolgozót csoportos létszámleépítést követően az észak-magyarországi régióban.
Meglepetés! 4,7 százalékos az októberi infláció!
Elbaltázott elbocsátások: mire kell figyelni?
MTI
Makro / Külgazdaság
Románia már 2015-ben bevezetné az eurót
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 16:15
Románia euróbevezetéssel kapcsolatos menetrendje nem változott a globális gazdasági válság és a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) kapott készenléti hitel ellenére - jelentette ki a román központi bank alelnöke Bécsben.
Románia 2012-ben lép be az ERM-II. árfolyamrendszerbe, ahol - az előírásnak megfelelően - két évet tölt, majd 2015 januárjában bevezethető lesz az euró - mondta Christian Popa, az osztrák központi bank által szervezett fórumon.
November elején a román pénzügyminiszter azt mondta, hogy Románia idei államháztartási hiánya "valamivel" meghaladhatja a tervezettet, nagyobb lehet a GDP-arányosan várt 7,3 százaléknál.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) augusztus elején hagyta jóvá, hogy Románia idei államháztartási hiánya a GDP 7,3 százalékára emelkedjen a kezdetben várt 4,6 százalékról. Az euróövezeti tagság egyik feltétele a 3 százalék alatti GDP-arányos államháztartási hiány.
Románia márciusban kötött csaknem 20 milliárd euró értékű, két évre szóló, többoldalú hitel megállapodást az IMF szervezésében. Románia eddig közel 7 milliárd euró IMF-hitelhez jutott, és decemberben dől el, megkapja-e a harmadik, 1,5 milliárd eurós részletet.
Ötödik hónapja negatív az euróövezet inflációja
Mindenkit lepipálhatunk a térségbenMTI
Makro / Külgazdaság
"Nincs élelmiszerbiztonság klímabiztonság nélkül"
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 16:03
A decemberi koppenhágai klímacsúcs a globális éhezés szempontjából is alapvető jelentőségű lesz, hiszen "nincs élelmiszerbiztonság klímabiztonság nélkül" - jelentette ki az ENSZ főtitkára hétfőn Rómában az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) háromnapos csúcstalálkozóján, amelyen mintegy hatvan ország állam- és kormányfője vesz részt.
A szervezet főigazgatója, Jacques Diouf megnyitójában arra szólított fel, hogy a tagállamok évi 30 milliárd euróval járuljanak hozzá a mezőgazdasági termelés globális növeléséhez. Luíz Inacio Lula da Silva brazil elnök úgy fogalmazott, hogy az éhezés a föld leggyilkosabb tömegpusztító fegyvere, amely nem katonákat, hanem civileket, köztük gyerekek tömegeit pusztítja el.
Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár felszólalásában hangoztatta, hogy az élelemhez való hozzájutást alapvető emberi jog, hozzátéve, napjainkban több mint egymilliárd ember éhezik a Földön. XVI. Benedek pápa a tanácskozáson arra figyelmeztetett, hogy az élelmiszerágazatban nincs helye az árakat felhajtó spekulációnak. Szavai szerint az élelmiszereket nem lehet más árucsoportokhoz hasonlóan kezelni.
Hangsúlyozta, hogy az éhezők száma drámaian nő a világon annak ellenére, hogy a Föld képes lenne minden lakóját ellátni, vagyis a népesség növekedése és az éhezés kiterjedése nem mutat szoros összefüggést. Az éhezés okai sokkal inkább az élelmiszerárak emelkedésében, a fejlődő országok lakosságának elszegényedésében és az élelmiszerekhez való korlátozott hozzáférésben keresendő. A pápa szerint a világszerte növekvő éhezésre tekintettel tűrhetetlen a másik oldalon felhalmozott rendkívüli vagyon és pazarlás.
Egy újabb csúcs, ami semmivel zárult
Brutális árrobbanás lehet az élelmiszerpiacon MTI
KKV
Új országokat hódít meg a lengyel IT vállalat
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 16:01
Felvásárlásokat tervez egyebek mellett Magyarországon az Asseco Poland, Lengyelország vezető informatikai vállalata
Biztosítás
Aki óvatos, annak a casco is olcsóbb
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 15:26
Két és félszer több casco biztosítást kötöttek az idei kötelező kampány első napjaiban a Genertel biztosító honlapján, mint tavaly ilyenkor
Cikkek
Az autók húzták az amerikai kiskereskedelmet
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 15:13
A vártnál nagyobb mértékben nőtt az amerikai kiskereskedelmi eladás októberben, elsősorban az autóértékesítés bővülésére - közölte az amerikai kereskedelmi minisztérium.
Az októberi átfogó kiskereskedelmi értékesítés 1,4 százalékkal, augusztus óta a legnagyobb mértékben nőtt. A szakértők kisebb, 0,9 százalékos bővülést vártak.
Az autóeladás nélkül számított októberi kiskereskedelmi értékesítés 0,2 százalékkal emelkedett, de kisebb mértékben, mint a szakértők által várt 0,4 százalék. A kereskedelmi minisztérium adatai szerint októberben 7,4 százalékkal nőtt az új autók, illetve autóalkatrészek eladása.
Októberben az üzemanyag-eladások stagnáltak, miután szeptemberben 0,9 százalékkal nőttek. Az építőanyagok értékesítése 2,4 százalékkal csökkent októberben a szeptemberi 0,6 százalék mérséklődést követően. Szeptemberben az átfogó amerikai kiskereskedelmi eladások 2,3 százalékkal csökkentek, augusztusban 2,2 százalékkal nőttek.
A német kormány nekimegy a GM-nekMTI
Cikkek
A választási évben elsötétülhet az MTV?
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 15:03
A politikusok nem indokolták még meg, miért akarják épp a parlamenti választások évére megbénítani a Magyar Televíziót
Cikkek
A választási évben elsötétülhet az MTV?
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 15:03
A politikusok nem indokolták még meg, miért akarják épp a parlamenti választások évére megbénítani a Magyar Televíziót
Részletek...
Privátbankár
Cikkek
Részvényeket vett a Richter az alkalmazottaknak
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 14:50
A Richter Gedeon Nyrt. 6.560 saját részvényt vásárolt tőzsdén kívüli forgalomban, a részvényeket a társaság a bónusz programjához kívánja felhasználni - közölte a gyógyszergyár a tőzsde honlapján. A társaság saját részvény állománya 2009. november 16-án 29.161 darab.
A Richter közölte továbbá, hogy saját részvényeiből 13.120 darabot jutalomként átadott a kimagasló teljesítményt nyújtó munkatársak részére.
Friss tőzsdei árfolyamok a PrivátbankáronMTI
Makro / Külgazdaság
A német kormány nekimegy a GM-nek
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 14:45
Hadat üzent a német kormány a General Motorsnak: a gazdasági miniszter tudatta, hogy az Opel amerikai anyavállalata nem számíthat német szövetségi támogatásra.
Rainer Brüderle liberális gazdasági miniszter egy hétfői interjúban ismét megerősítette, hogy a kormány nem támogatja az amerikai konszern szanálási törekvéseit, annak terheit a General Motorsnak kell viselnie. Ugyanezt az álláspontot képviselte az elmúlt hét közepén elhangzott kormánynyilatkozatában Angela Merkel kancellár, közvetve utalva arra: a General Motors a német kormány részéről nem kapja meg ugyanazt a támogatást, amelyet
Berlin korábban a Magnának ígért. Hivatalosan Berlin - a kancelárral az élen - az osztrák-kanadai beszállítói konszern többségi tulajdonszerzését támogatta, ami azonban meghiúsult, azzal, hogy a General Motors úgy döntött: nem hajlandó lemondani az európai Opelről.
Angela Merkel és kormánya korábban a Magnának összesen 4,5 milliárd állami támogatást ígért. A gazdasági miniszter ugyanakkor a hétfői interjúban leszögezte, hogy General Motors ugyanebben a támogatásban nem részesülhet. Azt azonban a miniszter leszögezte, hogy a németországi Opel-üzemeket működtető tartományok - Észak-Rajna-Vesztfália, Hessen, Rajna-Pfalz és Türingia saját erőforrásból támogathatják az Opel szanálását.
Az amerikai konszern nem csinált titkot abból, hogy a szanálásához számít a német szövetségi támogatásra. Sőt Németország "kegyeit keresve" a hétvégén olyan döntést hozott, amelynek értelmében az Opel európai központját Zürichből a hesseni Rüsselsheimbe helyezi át. A döntés ugyanakkor megfigyelők szerint nem hozta meg a kívánt eredményt, a támogatást ugyanis a német kormány változatlanul elutasítja.
A hivatalos berlini döntés ugyanakkor némi feszültséget keltett a szövetségi kormány és a tartományok viszonyában. Az érintett tartományok vezetői érthetetlennek nevezték a döntést, és a kormányt álláspontjának módosítására szólították fel.
Az érintett tartományok vezetői hétfőn azt hangoztatták, hogy az Opel megmentése érdekében - akárcsak eddig - összefogásra van szükség a szövetségi és a tartományi hatóságok között.
A General Motors 1,2 milliárd dollár veszteséggel zárta a harmadik negyedévet, ez alacsonyabb a piaci várakozásoknál. A harmadik negyedévi forgalom 28 milliárd dollárt tett ki, kétmilliárd dollárral többet, mint a második negyedévben.
Folyamatosan törleszt a General Motors
Merkel megint a GM-re mutogat
Jó hír: Németország éledezik
MTI
Cikkek
Ötödik hónapja negatív az euróövezet inflációja
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 14:12
Az olcsóbb üzemanyag és élelmiszer éves összevetésben októberben immár ötödik egymást követő hónapja szorította negatív szintre az inflációt az euróövezetben. A tizenkét havi harmonizált infláció -0,1 százalékot mutatott októberben, és az elemzők is a fogyasztói árindex ilyen ütemű csökkenését valószínűsítették.
A várakozásoknál kissé jobb lett a havi harmonizált infláció is az euróövezetben: a fogyasztói árak 0,2 százalékkal haladták meg az előző havi szintet, miközben az elemzők 0,3 százalékos inflációt vártak.
A harmonizált maginfláció - a nagy ingadozásokat mutató energia- és élelmiszerárak nélkül számolt infláció - 0,3 százalék lett októberben havi és 1,2 százalék tizenkét havi szinten.
Az Eurostat jelentése szerint az EU egészében a havi inflációs ütem októberben 0,2 százalék, míg a tizenkét havi 0,5 százalék volt.
Az EU 27-ek közül Magyarországon a harmonizált fogyasztói árindex a 0,2 százalékos havi csökkenést és 4,2 százalékos tizenkét havi növekedést mutatott. Az EU egészében a legmagasabb havi inflációt Cipruson mérték, 0,9 százalékot, a legnagyobb tizenkét havi inflációt pedig Romániában, 4,3 százalékot.
Az euróövezetben májusban szűnt meg a tizenkét havi infláció. Akkor az egy évvel korábbival azonos fogyasztói árszintet mértek. A negatív infláció nem csak azt jelzi, hogy tavalyhoz képest erősen estek a kőolaj- és az élelmiszerárak, hanem azt is, hogy a vállalatok értékesítési nehézségei nőnek.
A fogyasztók ugyanis nem költenek, illetve további áresésre spekulálva elhalasztják vásárlásaikat. Ez viszont ördögi kör: a fogyasztók egyszersmind dolgozók is, akiket a veszteséges vagy csődbe menő cégektől elbocsátanak, így a növekvő munkanélküliség tovább ronthatja a fogyasztói hangulatot.
A GDP 58,1 százaléka a nettó adósság
Simor szerint előre kell menekülni az ERM II-ből
Eurócsatlakozás: nem könnyítenek a feltételekenMTI
Makro / Külgazdaság
A hedonista fiatalok nem kaptak rá a H1N1-vakcinára
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 14:10
A magyar felnőtt lakosság többsége úgy véli, hogy biztosan nem adatja be magának a H1N1 elleni védőoltást, a veszélyeztettek nagyon passzívak
Cikkek
A GDP 58,1 százaléka a nettó adósság
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 13:51
A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint az államháztartás nettó finanszírozási igénye a 2009 harmadik negyedévével záruló elmúlt egy évben 1.549 milliárd forint, a GDP 6,0 százalékát tette ki - közölte a jegybank a honlapján. Ez 2007 harmadik negyedéve óta a legmagasabb tizenkét havi deficit az előző negyedévi 5,6 és az első negyedévi 4,6 százalékot követően.
A harmadik negyedévi nettó finanszírozási igény önmagában 256 milliárd forintot tett ki, a negyedéves GDP 3,9 százalékát
A Magyar Nemzeti Bank adatai szerint az államháztartás bruttó, (maastrichti) adóssága 2009 harmadik negyedévének végén 20.421 milliárd forintra rúgott, a GDP 79,4 százaléka volt. Az államháztartás nettó tartozása 14.943 milliárd forintot, a GDP 58,1 százalékát tette ki a harmadik negyedév végén.
Az előzetes adatok szerint a háztartások nettó finanszírozási képessége (pénzügyi megtakarítása) a 2009 harmadik negyedévével záruló elmúlt egy évben 881 milliárd forintot tett ki, a GDP 3,4 százalékát érte el. A harmadik negyedévében a háztartások nettó finanszírozási képessége 60 milliárd forintot, a negyedéves GDP 0,9 százalékát tette ki, gyakorlatilag az előző negyedévi 69 milliárd forinttal azonos szinten maradt.
Eurócsatlakozás: nem könnyítenek a feltételeken
Simor szerint előre kell menekülni az ERM II-ből
MTI
Karrier
Az adóváltozások nem kedveznek az egészségnek
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 13:41
Egy megbetegedő munkatárs lavinát indíthat el, ha a beosztottak harmada "kiesik", az a céget is megakadályozhatja céljai elérésében
Cikkek
Simor szerint előre kell menekülni az ERM II-ből
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 13:31
Minél rövidebb időt kell töltenie Magyarországnak az ERM II rendszerben az eurócsatlakozást megelőzően, hogy csökkenjen a forint támadásokkal szembeni sebezhetősége - mondta Simor András egy bécsi konferencián.
A Magyar Nemzeti Bank elnöke a válság tanulságairól szólva többek között elmondta: a magyar gazdaság várható növekedése a korábbinál kisebb lesz.
Az exportbevételek várhatóan nem nőnek olyan ütemben, mint az elmúlt öt évben, és magasabbak lesznek a finanszírozás költségei. Időre van szükség az ország középtávú növekedési lehetőségeinek és az államadósság fenntartható szintjének felméréséhez, és ahhoz, hogy az új helyzetben meg lehessen állapítani az egyensúlyi árfolyamot. Ezt megelőzően kockázatos volna rögzíteni a forint árfolyamát - mondta.
Ugyanakkor Magyarország számára hosszú távon továbbra is előnyös az Európai Monetáris Unióba való belépés - folytatta. Beszélt arról is, hogy a formális konvergencia-kritériumok teljesítése szükséges, de önmagában nem elégséges feltétele az euróövezetben való sikeres gazdasági szereplésnek.
Az Európai Monetáris Unióhoz való mielőbbi csatlakozásra lenne szükség, "ha a konvergencia-kritériumok teljesítése már sínen lesz", mert azon kívül az ország "sérülékenyebb" - vélekedett.
Eurócsatlakozás: nem könnyítenek a feltételeken
Csökkent a szabad likviditás
Simor: nem sok mozgástere van a kormánynak
MTI
Cikkek
Új vírus: egy iskolát és egy óvodát is bezártak
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 13:09
Rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el keddtől a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskolában, valamint egy hétre bezárják a Püspökkertvárosi Óvodát - tájékoztatta a városi önkormányzat oktatásért is felelős alpolgármestere hétfőn az MTI-t.
Csapó Csilla közlése szerint az elvégzett laboratóriumi vizsgálat során mindkét oktatási intézményben kimutatták a H1N1 vírust.
A Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola 1.050 tanulójának mintegy 18-20 százaléka hiányzott a múlt héten, pénteken. Hétfőre a gimnazistáknál valamelyest csökkent, az általános iskolásoknál viszont nőtt a hiányzók száma - mondta el az intézmény igazgatója, Sipos Imre. Hétfőn a tanulók mintegy ötöde hiányzott.
Az igazgató tudomása szerint a H1N1 vírust két diáknál mutatta ki a laboratóriumi vizsgálat. A Püspökkertvárosi Óvodában a 67 gyermekből 24 hiányzott hétfőn. Kovács Lászlóné óvodavezető szerint feltehetően nem mindegyikük beteg, egy részüket valószínűleg óvatosságból tartották otthon a szülők..
Székesfehérváron hétfőtől szünetel a tanítás a Hétvezér Általános Iskolában, ahol az 515 tanuló 30 százaléka hiányzott pénteken. Az intézményből egy diák kórházba került, nála kimutatták a H1N1 vírust.
Fejér megyében a hiányzók magas száma miatt elsőként Móron rendeltek el a múlt szerdán rendkívüli tanítási szünetet. A Perczel Mór Szakképző Iskolában a tanulók 25- 30 százalékánál és a tantestület egyharmadánál észleltek influenzaszerű megbetegedéseket. mLaboratóriumi vizsgálatra ott öt betegnél került sor, s háromnál kimutatták a H1N1 vírus jelenlétét.
H1N1: újabb magyar áldozatok - nem kell bezárni az összes iskolát
Újinfluenza: sorra zárják be az iskolákat
Hosszabb lehet a tanév az influenza miatt MTI
Cikkek
Eurócsatlakozás: nem könnyítenek a feltételeken
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 13:06
Az euróövezet belépési feltételeinek enyhítése ellen foglalt állást Joaquín Almunia, az Európai Unió pénzügyi biztosa egy konferencián
Cikkek
Az autópiacon még nem bontották le a vasfüggönyt
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 12:59
Nagy különbségek mutatkoznak az autóeladásokban Európa nyugati és keleti fele között az európai gyártók szövetségének adatai szerint
Cikkek
Az adócsomag a betéteket támogatja a hitel helyett?
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 12:54
A pénzintézetek adózását közvetlenül – illetve az ügyfeleiken keresztül közvetetten is – több helyen, különböző adónemekben érinthetik a jövő év január elsejétől életbe lépő új adótörvények. Az elfogadott törvénycsomag szakmailag előremutató könnyítések mellett új adminisztrációs feladatokat is előír a pénzintézeti szektor számára – figyelmeztet a Deloitte tanácsadója. Mit tesz majd a bank és az APEH, ha bedől egy hitel?
Cikkek
Újra 300 forint alatt lesz a benzinár!
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 12:37
Három-három forinttal csökken az üzemanyagok ára – értesült a holtankoljak.hu piaci forrásokból. A múlt héten nem változott, míg az azt megelőző héten 4 forinttal nőtt a benzinár, és a gázolaj ára is 2 forinttal emelkedett a hazai töltőállomásokon. A benzin országos átlagos ára így újra 300 forintra alá fog esni, 297 forint lesz, a gázolajé 282 forintra csökken szerdától.
A legmagasabb benzinár még így is 310 forint felett marad, de a legdrágább gázolajár is egy forinttal meghaladja a 300 forintot szerdától. Az E85 213 forintos átlagos áron tankolható, az autógáz pedig 163 forint. Az elmúlt napokban némiképp csökkentek a jegyzésárak, ráadásul a forint is erősödött, ez magyarázza az árcsökkenést.
Megússzuk a héten a benzináremelést
Nem változott a hibrid autókra a regisztrációs díj
Eltűnt a kettessel kezdődő benzinár Privátbankár
Cikkek
Jobb a vártnál az euróövezeti infláció
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 11:52
A várakozásoknál kissé jobb lett az október havi harmonizált infláció az euróövezetben: a fogyasztói árak 0,2 százalékkal haladták meg az előző havi szintet, miközben az elemzők 0,3 százalékos inflációt vártak.
A tizenkét havi infláció -0,1 százalék lett októberben, és az elemzők is a fogyasztói árindex ilyen ütemű csökkenését valószínűsítették.
A harmonizált maginfláció októberben - a nagy ingadozásokat mutató energia- és élelmiszerárak nélkül számolt infláció - 0,3 százalék lett havi és 1,2 százalék tizenkét havi szinten az euróövezetben.
Lassabban csúszik lefelé az iparunk
Meglepetés! 4,7 százalékos az októberi infláció!
Vízválasztó lehet az ünnepi árindexMTI
Cikkek
Nem lesz könnyített eurócsatlakozás
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 11:44
Az euróövezet enyhített feltételek melletti kibővítése ellen foglalt állást Joaquín Almunia, az Európai Unió pénzügyi biztosa egy bécsi gazdasági konferencián.
Egy felgyorsított, a feltételek lazítását jelentő csatlakozás az euróövezethez nem szerepel a lehetőségek között - mondta a gazdasági válságból való kilábalásról szólva. A konvergencia-kritériumok fenntartható teljesítése a csatlakozni akaró és a már eurót használó országok érdeke is - fogalmazott beszédében a biztos.
Országonként kell megítélni az euróövezethez való csatlakozás kedvező időpontját - mondta Ewald Nowotny, az Osztrák Nemzeti Bank kormányzója. A közép- , kelet- és délkelet-európai térség gazdaságai nagyon különböző képet mutatnak. Az euró bevezetése ezért országonként más feladatot jelent és minden országot illetően külön kell döntést hozni róla - mondta Nowotny az eurónak a térség stabilitásában játszott szerepéről rendezett szakmai találkozón.
Mint mondta, a döntésnél figyelemmel kell lenni a maastrichti kritériumokra, valamint a tőke és a munkaerő mobilitására, de a bérek rugalmasságára is. A maastrichti konvergencia-kritériumok kulcsfontosságát hangsúlyozta a csatlakozással járó, rögzített árfolyam fenntarthatósága szempontjából.
Simor András szerint Magyarországnak minél rövidebb időt kell töltenie az ERM II rendszerben az eurócsatlakozást megelőzően, hogy csökkenjen a forint támadásokkal szembeni sérülékenysége. A Magyar Nemzeti Bank elnöke beszédének előzetesen ismertetett kivonata szerint az Európai Monetáris Unióhoz való mielőbbi csatlakozásra lenne szükség, "ha a konvergencia-kritériumok teljesítése már sínen van", mert azon kívül az ország "sérülékenyebb".
Vége a recessziónak, csak még nem érezzük?
Magyar euró: ketyeg az óra, jön a Big Bang!
Nyeremény: ezt kapjuk egyelőre az euró helyett
MTI
Cikkek
Újabb rosszullétek az új bevásárlóközpontban
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 11:32
Öten lettek rosszul a kipufogógáz miatt a budapesti Allee bevásárlóközpontban hétfő délelőtt - közölte Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvivője. A emberek - akárcsak vasárnap - ismét az épület mínusz második szintjén lettek rosszul, ahol részben parkoló, részben pedig egy élelmiszerüzlet van - mondta el Molnár Péter.
Közölte, a rosszullétet nagy valószínűséggel az okozza, hogy az élelmiszerüzlet dolgozói huzamosabb ideig lélegzik be az autók által kibocsátott kipufogógázt. Az öt embert jelenleg a mentők vizsgálják a helyszínen.
Vasárnap az Allee bevásárlóközpontból tizennégy embert vittek kórházba szénmonoxid-mérgezés tüneteivel.
Nincs összefüggés a hétfői rosszullétek és a vasárnapi események között. A hatóságok mérései szerint a szénmonoxid koncentrációja az épületben 0. A rosszullétek ellenére folyamatos volt az áruház üzemelése, a vasárnapi intézkedések hatására a rendszerek folyamatosan és kifogástalanul működnek.
Az igazgató tájékoztatása szerint a tegnap rosszul lett dolgozókat már hazaengedték. A mai rosszullétek szintén dolgozók körében történtek, az elsődleges vizsgálatok alapján a vérükben talált szénmonoxid mértéke messze az 5%-os határérték alatt maradt. Mindeközben az épületben 0 a szénmonoxid mértéke. A ház és a hipermarket szellőzőrendszerei rendeltetésszerűen működnek és működtek korábban is - olvasható az ING Real Estate közleményében.
A galambokat is érdekelte az új bevásárlóközpont
MTI, Privátbankár
Cikkek
Az ingatlanbefektetők még félnek a régiónktól
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 11:21
A kereskedelmi ingatlanpiaci befektetők kockázatvállalási hajlandósága továbbra is alacsony - a DTZ legfrissebb European Quarterly elemzése szerint. A harmadik negyedév során a befektetők változatlanul Nyugat-Európa likvid és átlátható piacaira fókuszáltak. Magali Marton, a cég európai és közel-keleti piackutatási vezetője szerint „Mivel mind a gazdaság egésze, mind pedig az ingatlan bérleti piac Európa szerte gyenge, a befektetők továbbra is jó minőségű, hosszú távra bevétellel rendelkező befektetések iránt érdeklődnek, legfőképpen a nyugat-európai piacokon, azon belül is elsősorban az Egyesült Királyságban, Németországban és Franciaországban. Azonban Kelet-Közép-Európa feltörekvő piacain, ahol a kockázati tényezők relatív érelemben véve magasabbak, a befektetési aktivitás gyenge marad.”
Számos befektető vonult vissza a hazai piacokra, mely az Egyesült Királyságban figyelhető meg leginkább. A harmadik negyedévben a brit befektetők 3,5 milliárd euró (a globális piaci tranzakciók 26%-a) értékben vásároltak eszközöket, melynek 97%-a az Egyesült Királyságban található. Az angol font értékcsökkenése és a befektetések újraárazásának elmaradása a kontinentális Európa számos országában kulcsfontosságú szerepet játszott abban, hogy a brit befektetők hazai piacokra korlátozzák tevékenységüket. A német befektetők szintén élénk piaci aktivitást mutattak, hiszen 2,3 milliárd eurót költöttek a harmadik negyedév során, ami teljes befektetési volumen 17%-át teszi ki. Ennek közel a fele (1,1 milliárd euró) hazai befektetés volt.
A külföldi befektetési volumen csupán 6 milliárd eurós szintet ért el (a globális piaci tranzakciók körülbelül 40%-a), ami azonban kettő jelentős (1 milliárd eurónál magasabb) tranzakciót is magában foglalt. A Blackstone 1,15 milliárd euróért vásárolta meg a londoni Broadgate 50%-os tulajdonrészét, míg a Tree Inversiones Inmobiliarias szintén ugyanekkora összegű ingatlan portfoliót vett a spanyol BBVA banktól. Összességben a külföldi befektetések 60%-a az Egyesült Királyságba irányult.
Magali Marton szerint: “ ha előretekintünk, a termékek hiánya és a viszonylag erős kereslet az Egyesült Királyságban a hozamok csökkenéséhez fog vezetni. Így arra számítunk, hogy azok a tengerentúli befektetők, akik jelenleg az Egyesült Királyságot célozzák meg, mint befektetési célpont, azok az emelkedő árszintek miatt azon európai piacok felé fordulnak, melyek viszonylag kedvezőbb lehetőségeket kínálnak; mint például Belgium, Franciaország és Svédország.”
A vagyonadó megsemmisítését kéri az iparkamara
A galambokat is érdekelte az új bevásárlóközpont
Vége a recessziónak, csak még nem érezzük?
A javulás ellenére is siralmas az ingatlanhelyzet
Áron alul sem kell senkinek a bedőlt ingatlan
Privátbankár
Cikkek
Figyelem! Hamis OTP-s levél kering
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 11:10
Csalók próbálnak ismételten visszaélni az OTP Bank nevével ismeretlen eredetű elektronikus levelekben, amelyek közül némelyikben latin és cirill betűk keverednek. Az OTP Bank most is - korábbi, október 27-ei tájékoztatásához hasonlóan - felhívja ügyfelei figyelmét, hogy semmilyen módon ne reagáljanak a szövegre.
A hitelintézet soha nem kért és nem kér e-mailben ügyféladatokat, és erre rendszeresen felhívja a figyelmet honlapján is.
Az OTP Bank a visszaélési kísérlet kapcsán már megtette a szükséges biztonsági intézkedéseket és jogi lépéseket.
Közösségi portálok: így lopják el a jelszavunkat
Válság a bűnözőknél: az adatainkat sem lopják el?
Most az MKB ügyfeleire szálltak rá a csalók
OTS
Cikkek
Az APEH-nál is lehet az ügyfélkaput döngetni
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 10:56
Már az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal központi ügyfélszolgálatain is regisztrálhatnak az adózók az ügyfélkapu rendszerébe
Cikkek
Orbán: húsz év alatt függetlenedünk
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 10:43
Az új kormány célja nem lehet kevesebb mint hogy 20 év alatt megteremtse Magyarország energiafüggetlenségét - mondta Orbán Viktor
Cikkek
Egymillióért keltek el Madoff cuccai
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 09:54
Egymillió dollárért árverezték el a hétvégén New Yorkban a hírhedt amerikai tőzsdecsaló, Barnard Madoff és felesége lefoglalt személyes értéktárgyait.
Kalapács alá kerültek az amerikai gazdaság történetének legnagyobb, 65 milliárd dolláros kötvénycsalását végrehajtó Madoff svájci karórái és sporttrófeái, feleségének ékszerei és szőrmebundái. Az aukció szervezői 500 ezer dolláros bevételre számítottak, de az érdeklődés meghaladta a várakozásokat.
A volt üzletember New York Mets baseballos kék selyem dzsekije, narancssárga Madoff felirattal a hátán, amelyet eredetileg 500-720 dollárra értékeltek, 14.500 dollárért kelt el. (A dzseki kapcsán érdekesség, hogy Madoff áldozatai között volt a New York Mets két tulajdonosa, Fred Wilpon és Saul Katz is.)
Azt a monogramos gyűrűt, amelyet Madoff 1960-ban kapott, amikor a Hofstra Egyetemen tanult, s amelynek értékét 360 dollárra becsülték, végül 6000 dollárért ütötték le.
A manhattani Sheraton szállodában rendezett árverésen egy New Jersey-i üzletember 3600 dollárt adott Madoff golfütőkészletéért, amelyet pedig előzetesen csak 350-400 dollár értékűre becsültek.
A tőzsdei machinátor felesége, Ruth Madoff által viselt két gyémánt fülbevaló pár, amelyek értékét 9800, illetve 21.400 dollárban állapították meg az árverés előtt, 70 ezer dollárért talált gazdára.
A megmagasabb árat Madoff egy Rolex órája érte el az aukción (összesen 17 óra került kalapács alá): egy ismeretlen vásárló 65 ezer dollárt fizetett egy ritka darabért, amelynek értékét előzetesen 75-85 ezer dollárban jelölték meg. Több egyéb Rolex és Cartier órát 30 ezer dollár körüli áron értékesítettek.
Az aukció bevételét Madoff áldozatainak kárpótlására fordítják.
Madoff ingeit is elárverezik
Madoff kineveti a tőzsdefelügyeletet
Lenézte a tőzsdefelügyeletet a szupercsalóMTI
Cikkek
Mindenkit lepipálhatunk a térségben
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 09:44
A JP Morgan szerint Magyarország a legutóbbi szerkezeti reformok és a megfontolt költségvetési politika révén túlteljesítő lehet a térségben
Biztosítás
Kötelező: idén is sláger az újrakötés - olcsóbban
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 08:55
A kötelező biztosítási kampány félidejéig 130 ezren váltottak kötelező biztosítást a piacvezető Netrisk.hu biztosítási portálon
KKV
A magyar export nem a magyaroknak köszönhető
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 08:43
Az Állami Számvevőszék tanulmánya szerint 2007 végén a magyar export több mint háromnegyedét külföldi tulajdonú vállalatok állították elő
Cikkek
Obama: Amerika egyetemes értékeket közvetít
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 08:22
Az Egyesült Államok szüntelenül azon van, hogy egyetemes értékeket közvetítsen mindenütt a világon, Kínában is, olyan értékeket, amelyeket saját alapító atyái is magukéivá tettek - jelentette ki Barack Obama amerikai elnök hétfőn Sanghajban, diákok előtt mondott beszédében.
Obama első kínai útján megpróbál egyensúlyt teremteni két fő cél között, hogy kérni akarja az ázsiai ország segítségét a sürgető globális problémák megoldásában, valamint hogy valamikor, valamilyen formában felveti az Egyesült Államok aggodalmát az emberi jogok hiányos kínai érvényesülése miatt.
Barack Obama utalva a nagy kínai külkereskedelmi többletre az Egyesült Államokkal szemben kijelentette: az Egyesült Államok nem akarja gátolni Kína növekedését, de a két ország közötti kereskedelemnek kiegyensúlyozottabbnak kell lennie. Obama kínai tárgyalásain kényes pont lesz a kereskedelem, illetve feszültség várható az emberi jogok témájában, különösen Tibettel kapcsolatban.
Az amerikai elnök az alapvető emberi jogok között említette az információhoz jutást is, ebből kifolyólag az információ szabad áramlásának szükségességét, mert - mint mondta - ez tesz erőssé minden országot. Kijelentette: nagy híve annak, hogy ne legyen cenzúra, és hogy az internet teljesen nyitott legyen. Ezzel arra utalt, hogy Kínában hatóságilag korlátozni próbálják a világhálóhoz való hozzáférést.
Az amerikai elnök sanghaji programját a városházán kezdte, ahol helyi politikusokkal tárgyalt, majd a helyi műszaki egyetemen beszédet mondott diákok előtt, és válaszolt kérdéseikre.
Egy újabb csúcs, ami semmivel zárult
10 éve nem volt ekkora mínusz Amerikában
Obama szeret utazgatniMTI
Cikkek
Hamarabb kapcsol hármasba az autópiac
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 08:18
A kormányok konjunktúra-programjainak és az ázsiai gazdasági növekedésnek köszönhetően a korábban vártnál gyorsabb ütemben áll helyre az autópiac kereslete világszerte. Az eladások már 2012-re elérhetik az 59,9 milliós darabszámot - írja a Welt am Sonntag német lap a duisburg-esseni egyetem CAR autóipari kutató intézetének (Center Automotive Research) tanulmányára hivatkozva.
"A világ autópiaca a vártnál gyorsabb ütemben tér vissza a korábbi növekedési pályára" - mondta Ferdinand Dudenhöffer, a CAR igazgatója. A jelentés szerint eddig legkorábban 2014-re tették a 2007-es szint elérését, amikor 58,8 millió autót vett fel a világpiac. Az idén 52,4 millió, jövőre pedig 54,7 millió lehet az értékesítési szám.
Miközben a német gazdaság 2010-ben növekedni fog, Ferdinand Dudenhöffer meggyőződése szerint a német autópiac tovább gyengülhet. Az újonnan forgalomba helyezett autók száma 2,8 millióra esik vissza az idei 3,78 millióról. Az értékesítési szám 2012-re emelkedhet kissé a 2007-es 3,2 millió fölé.
Az ágazat növekedési motorja Kína, ahol a 2009-es krízisévben is az előző évihez képest 51 százalékkal, azaz 2,9 millió járművel nőttek az eladások. A kínai piac volumene az idei 8,9 millióról 2012-re 9,9 millióra emelkedhet.
Nyugaton jobb, keleten rosszabb a helyzet
Októberben 1.263.305 új autó kapott rendszámot Európában, 11,2 százalékkal több mint tavaly októberben - jelentették az európai autógyártók szövetségében (ACEA). Nyugat-Európában 15,8 százalékkal 1.200.861-re nőtt az új autók értékesítése éves összehasonlításban, az EU új tagországaiban ellenben 36,9 százalékkal 62.444-re csökkent a vizsgált időszakban.
Az ACEA tudomása szerint Magyarországon 3557 új kocsi kapott rendszámot októberben, 72,4 százalékkal kevesebb mint tavaly októberben. Az első tíz hónapban 52.404 új kocsit vásároltak Magyarországon, 60,8 százalékkal kevesebbet az egy évvel korábbinál, az ACEA adatai szerint.
Az EU új tagországaiban az első tíz hónapban 696.256 új kocsi talált gazdára, 29,6 százalékkal kevesebb mint a tavalyi első tíz hónapban, Nyugat-Európában pedig 11.510.125 új autó, 3 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.
Egész Európában utoljára májusban csökkent éves összehasonlításban az új autók értékesítése, azóta a nyugat-európai átlag miatt hónapról hónapra nő a számuk, havi szinten azonban októberben csökkent az értékesítés, mert kifutnak a vásárlást támogató kormányprogramok. Ezért elemzők igen bizonytalannak ítélik a jövő évet is.
Egy évtizeddel előrébb jár a Volkswagen
Kínában erősít a Toyota
Minden roncsot bevesznek, csak legyen kereslet
MTI
Cikkek
Egy újabb csúcs, ami semmivel zárult
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 08:04
Gazdasági kérdésekben nem léptek túl az általánosságokon a résztvevők az APEC szingapúri csúcstalálkozóján
Vásárló
Nyomul a magyar hús
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:50
A versenyképesség fokozását, a fogyasztói biztonságot, valamint bizalmat kívánja erősíteni a Vállalkozók Húsiparosok és Húskereskedők Szövetsége
Biztosítás
Ennél olcsóbb már nem lehet a kötelező
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:38
Elérték alsó határukat a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás díjai, az idei kampányban az átlagdíj 25 ezer forint
Cikkek
Hugh Hefner megválna a nyusziktól
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:38
Sokasodnak a Playboy esetleges eladásáról szóló híresztelések. Már két érdeklődő neve is szóba került és 300 millió dolláros eladási árat emlegetnek az értesülések - írja a Los Angeles Times egy bennfentes személyre hivatkozva. A tárgyalások állítólag már egy éve folynak.
A képes férfimagazin mellett egy tévécsatornát is üzemeltető Playboy Enterprises veszteségesen működik. A gazdasági krízis közepette csökkentek a reklámbevételek és a magazin példányszáma is visszaesett.
Az egyik lehetséges vevő médiaértesülések szerint a számos divatmárkával, egyebek között a London Fog és a Joe Boxter márkákkal rendelkező Iconix, amely divatcikkeken is jól értékesíthetőnek tartja a Playboy nyuszifüles logóját. A másik érdeklődő a Los Angeles Times szerint a Playboy korábbi ügyvezető-alelnöke, James F. Griffiths, pénzügyi befektetők társaságában.
Az eladásról a Playboy alapítója, a szavazati jogok 70 százalékával rendelkező 83 éves Hugh Hefner hozhatja meg a döntést. Lánya, Christie Hefner, alig egy éve lépett vissza az elnöki posztról.
Az idei harmadik negyedévben a Playboy 1,1 millió dollár (740 ezer euró) veszteséget könyvelt el. A tavalyi harmadik negyedévben ennél nagyobb, 6,2 millió dolláros vesztesége volt, ez azonban a szanálási költségekkel összefüggő egyszeri tételeknek volt betudható. A forgalom egy ötödével, 56 millió dollárra esett vissza. Javulásra nincs kilátás: a negyedik negyedévre a Playboy 38 százalékos reklámfelület-csökkenést vár az egy évvel korábbihoz képest.
Papíron helyből jobb: mit olvas a magyar?
Száz újságírót kirúg a híres napilap
Nem biztos, hogy a web legyőzi a nyomtatott sajtót MTI
Friss
Makro / Külgazdaság
Óriási bejelentés a NOB-tól: tízezer dollárra emelték az olimpikonok elismerését
A játékokon részt vevő sportolók fejenként 10 000 dolláros támogatásra lesznek jogosultak.
10 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Beckham a reklámszünetben már a vb egyik győztese2026. június 24. 10:39 -
Belső vitát váltott ki a FIFA pénzgépe: elszálltak a vb-jegyárak2026. június 24. 09:05 -
Régi pesti ikonon dolgozik Jellinek Dániel ingatlancsoportja2026. június 23. 12:00 -
Magángépekkel érkeznek a leggazdagabb drukkerek a foci-vb-re2026. június 22. 20:17 -
Csökkent a bevétel, mégis rekordnyereséget hozott az Opus2026. június 22. 19:55
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Felfüggeszik egy kínai gyár működését Magyarországon
18:07
-
Már Magyarországon is szed áldozatokat a mesterséges intelligencia
16:54
-
Meglepő helyen végzett Magyarország a világ innovációs rangsorában
15:10
-
Kifulladt a budapesti panelőrület
14:34
-
Elvették a giga-megrendelést, azonnal beszakadt a Rheinmetall
14:02
Turizmus Online cikkei
-
Koncertek, légtornászok, tűz show a nagymarosi fesztiválon
13:32
-
Zavarok a német vasúti forgalomban
13:21
-
Nyaralás alatt is hódít a mesterséges intelligencia
13:13
-
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban
12:54
-
Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden
10:26
A vidék hírei
-
A Közlekedési és Beruházási Minisztérium a harmadfokú hőségriasztás miatt részlegesen feloldja a hétvégi kamionstopot
19:24
-
Súlyos baleset történt Mónosbélnél
14:22
-
Az OEP veszi át az egyedi gyógyszerkérelmek elbírálását a Batthyány-Strattmann Alapítványtól
14:15
-
Új korszak kezdődik a Gárdonyi Géza Színházban
13:10
-
Sztárok, nagyszabású koncertek és történelmi színház várja a közönséget az Egri Várszínházban
10:41
legolvasottabb
-
Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
2026. május 27. 11:36
-
Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
2026. június 4. 19:36
-
Hirtelen eltűnt több ezer magyar dolgozó Ausztriából
2026. május 26. 05:44
-
Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
2026. május 26. 10:47
-
Magyar Péterék lépése egész Európában példa nélküli lehet
2026. május 26. 11:48
top 24
-
Hirtelen betoppant több ezer magyar dolgozó Ausztriába
2026. június 24. 05:44
-
Nem mindennapi, ami a benzinkutakon történik
2026. június 24. 13:19
-
Megszédült a forint szerda reggelre
2026. június 24. 07:53
-
Nem kivezeti, hanem felcsavarja az extraprofit adóját a Tisza-kormány
2026. június 24. 08:44
-
Bemondták, mennyit nőhet a GDP és mennyibe fog kerülni az euró
2026. június 24. 11:12
Még van lehetőség az ukrajnai háború diplomáciai eszközökkel történő rendezésére – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. 



