Hírek
Cikkek Tovább bővít Pakisztánban a Mol 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:35
Kondenzátum feldolgozó üzemet épít 30-50 millió dollár beruházásban a Mol Nyrt. leányvállalata a pakisztáni Tal-blokkban; a tervek szerint  nemcsak gázfeldolgozást végez Pakisztánban, hanem öt év múlva  napi 20 ezer hordó kapacitású kondenzátum feldolgozó üzemet is működtet vegyes vállalati formában. Mosonyi György, a magyar cég vezérigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a Mol a beruházást a vele a Tal-blokkban is együttműködő pakisztáni Oil and Gas Development Co. Ltd. (OGDCL) vállalattal közösen finanszírozza. A kondenzátumot a Mol most eladja, mert nincs feldolgozó kapacitása. Hozzátette: a mezőben most naponta 4200 hordó kondenzátum kerül a felszínre a Mol által működtetett gázkutak kihozatalának melléktermékeként. A mennyiség januártól újabb kutak üzembe helyezésével 6 ezer hordóra, majd 2013-ra 8-9 ezerre nő napi 8 millió köbméter gázkihozatal mellett. Megerősítés és cáfolat: így tervez a Mol 450 millió eurós hitelt vett fel a Mol  A Mol rendületlenül fúr PakisztánbanMTI
Cikkek Kovács László lehet a következő államfő? 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:31
Elképzelhető, hogy még a jelenlegi Országgyűlés megválasztja az új köztársasági elnököt - írja a Magyar Nemzet a hétfőn megjelent számában. A lap szerint több baloldali internetes fórum információi szerint Kovács László  európai uniós volt adóügyi biztos lehetne a jelölt. A Magyar Nemzet közlése szerint "az első látásra abszurd felvetés" az alkotmány alapján megvalósulhat. Az alaptörvény ugyanis hiányos. Csupán azt írja elő, hogy az új államfőt legkésőbb a leköszönő köztársasági elnök távozása előtt 30 napon belül meg kell választani. Sólyom László mandátuma 2010. augusztus 5-én jár le, utódjának személyéről tehát július 5-ig feltétlenül dönteni kell. Az új Országgyűlés várhatóan május 20-25. táján tarthatja meg alakuló ülését, amennyiben Sólyom László kiírja az általános választásokat. Logikus és jogszerű eljárás az volna, ha a köztársasági elnököt az új parlament választaná meg. A lap emlékeztet arra, hogy a rendszerváltozás óta az államfő és az Országgyűlés mandátumának lejárta csak egy alkalommal esett egybe: 1990-ben. Megint elfogadták a Ptk-t Csak mi nem tudunk örülni a rendszerváltásnak Orbánt szeretjük a legjobban Magyar Nemzet
Cikkek Japán kijött a gödörből 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:27
A válságból való kilábalás biztos jeleit mutatja a japán gazdaság, amely a harmadik negyedévben, július és szeptember között időszakban 1,2 százalékkal nőtt az előző negyedévhez képest, éves szinten pedig 4,8 százalékkal gyarapodott - közölte hétfőn a japán kormány. A gazdasági elemzők ennél jóval kisebb, 0,7 százalékos növekedésre számítottak negyedéves összevetésben, illetve éves szinten 2,9 százalékos növekedést vártak. A kabinet felhívja a figyelmet arra, hogy ez a legmagasabb negyedéves gazdasági növekedés 2007 óta Japánban.  A tavalyi év végén, illetve az idei év elején történt hirtelen GDP-csökkenés után a japán gazdaság immár az egymást követő második negyedévben növekszik. Kan Naoto miniszterelnök-helyettes közölte, hogy a meglepően magas növekedési mutatók a japán és a világgazdaság egyre biztosabb talpra állását tükrözik. Kan szerint a gazdasági növekedés alapvetően az export és a belső kereslet növekedésének tudható be. A gazdasági növekedés ütemét illetően Japán lekörözte a világ hat másik legfejlettebb gazdaságát. Az Egyesült Államokban július-szeptember között 3,5, az eurozónában pedig 0,4 százalékos volt a GDP-növekedés éves összevetésben. Veszélyben a dollár? Jót tett a válság a kínai exportnak MTI
Cikkek Súlyos mínuszokra készül a TV2 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:20
Nagyjából 17 százalékos, azaz négymilliárd forintos bevételcsökkenést vár 2009-re a TV2 - írja Kovács Krisztián kereskedelmi igazgatóra hivatkozva a Napi Gazdaság. A kereskedelmi igazgató szerint a forgalom lényegében együtt mozog a reklámpiaci trenddel. A konkurens RTL Klub saját bevételi várakozásait alapul véve a TV2 úgy számol, hogy némi piacot nyer a hirdetők körében. Kovács - a Napi Gazdaság cikke szerint - elismerte, hogy a TV2 az idei őszi szezonban a nézettséget tekintve mély gödörbe került, s több műsorral is presztízsveszteséget szenvedett. Az igazgató szerint ez nem érinti a hirdetési bevételeket. Kiss Péter, a csatorna új programigazgatója a gyengébb őszi szereplést azzal magyarázta, hogy a válság miatt több száz millió forintot kellett visszavenni a műsorgyártástól, a nyáron pedig sokat ismételtek, ami magában hordozza annak veszélyét, hogy a nézők leszoknak a csatornáról. MTV: újabb nem a hitelre Négy óránál is többet bámuljuk a tévét naponta 62 millió eurós bukta az RTL-nél MTI
Cikkek FHB: 5,5 milliárdos profit 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:15
Az FHB Jelzálogbank 2009 első háromnegyed évében közel 5,5 milliárd forint adózott nyereséget ért el hétfőn közzétett gyorsjelentése szerint, 8,6 százalékkal többet mint 2008 hasonló időszakában. Az adózott profit a swap, azaz a csereügyletek valós értékváltozása nélkül számítva 23,1 százalékkal, közel 7,3 milliárd forintra emelkedett a konszolidált, nemzetközi beszámoló készítési szabványok (IFRS) alapján készült, nem auditált jelentés szerint. A harmadik negyedévi adózott profit 1,4 milliárd forint, ami a 2009. második negyedévi nyereségtől 44,6 százalékkal, a tavalyi harmadik negyedévitől 9,9 százalékkal marad el. A bankcsoport költséghatékonysági mutatója (a működési költségek és a bruttó pénzügyi eredmény hányadosa, CIR) 44,1 százalékra javult a 2008. harmadik negyedévi 53,5 százalékról. Az egy részvényre jutó nyereség (EPS) 103 forintról 111 forintra nőtt. Az átlagos eszközarányos megtérülés (ROAA) éves szinten 1,1-ről 0,9 százalékra, az átlagos tőkearányos megtérülés (ROAE) 18,8-ról 16,6 százalékra mérséklődött. A részvényesi vagyon 21,6 százalékkal gyarapodott, és 2009. szeptember végére elérte a 45,7 milliárd forintot.     A jelzálogbank 2009 első kilenc hónapjában közel 50,8 milliárd forintnyi forrást vont be, mintegy 42 milliárd forintnyi jelzáloglevél járt le, a visszavásárlások össznévértéke pedig 25,7 milliárd forintra rúgott. Az állami kölcsönből szeptember 30-án 108,8 milliárd forint forrás állt a bank rendelkezésére. Az állammal szemben fennálló kötelezettség teljes összege ugyanakkor 140,1 milliárd forintot tett ki, mivel az IFRS előírások szerint a határozott időre kapott állami tőkeemelés összegét nem a saját tőke részeként, hanem kötelezettségként kell kimutatni - derül ki a gyorsjelentésből. A portfolió minőségét továbbra is jónak értékeli a menedzsment, bár a nem teljesítő hitelek aránya a tavaly szeptember végi 1,4 százalékról 3,55 százalékra emelkedett.   Az FHB részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában kereskednek, záróára pénteken 1332 forint volt. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama 1380 forint, a legalacsonyabb 470 forint volt. Az OTP az év bankja, Gyuris Dániel az év bankára Lakásárindexet dolgozott ki az FHB Növelte részesedését Spéder az FHB-banMTI
Cikkek Nem lesz elég hagyományos vakcina 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:03
Elfogyhat a szezonális influenza elleni védőoltás, ugyanis a H1N1 elleni oltószer mellé egyre többen kérik a hagyományos vakcinát is
Makro / Külgazdaság A jobbikosok nem kérik az oltást 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 07:00
A Szonda Ipsos felmérése szerint továbbra sem akarja beoltatni magát az új influenzavírus ellen a megkérdezettek többsége
Cikkek MSZP: brutális megszorításra készül a Fidesz 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 06:52
A Fidesz 1300 milliárd forintos megszorítással kezdheti a kormányzást, ha hatalomra kerül jövőre; a megszorítások már az ellenzék által vezetett önkormányzatoknál is látszanak - jelentette ki Szabó Zoltán szocialista országgyűlési képviselő vasárnap a fővárosban tartott sajtótájékoztatóján. A képviselő elmondta, bár a Fidesz a válsággal kapcsolatban általában azt nyilatkozza, hogy járulék- és adócsökkentésre van szükség, de az országban az általa vezetett, 10 ezer lakos feletti települések többségénél növelte a terheket, ami jól jelzi, hogy mire számíthatnak az emberek, ha hatalomra kerül a párt. Mint kifejtette: ma 89 olyan 10 ezer lakos feletti település van Magyarországon, amelyet a Fidesz kormányoz, ebből 63-nál volt valamilyen "drasztikus" adónövelés.  Szabó Zoltán példaként említette Tatát - ahol az építményadót a fideszes vezetés 20 és 400 százalék között emelte - Balmazújvárost, Esztergomot, Fótot és Gödöt. Gödön az építményadó bizonyos esetekben 300 százalékkal növekedett - hangsúlyozta. A fővárosi kerületek közül a XVII-ben a telekadó akár 1000 százalékkal is emelkedhetett, a XII. kerületben pedig megtízszerezték a lakások építményadóját. Mint hozzátette: a Fidesz által vezetett 89 település közül 66-ban létezik telekadó, és van, ahol ezt az adónemet az ellenzék vezette be. Mesterházyt jelöli az MSZP miniszterelnöknek? Bajnai: nehéz, de elviselhető év lesz 2010 Orbán hatalmas adócsökkentésre készül MTI
Cikkek Százak álltak be Szili mögé 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 06:35
Hivatalosan a napokban bont zászlót Szili Katalin volt házelnök mozgalma - értesült a Népszabadság.  A lap hétfőn megjelent száma  szerint a szervezőket is meglepte, hogy a "Szövetség a Jövőért" mozgalomhoz már több százan jelezték csatlakozási szándékukat. A Népszabadság idézte Szili szavait  a 168 Óra hetilap egy korábbi számából: "olyan közösséget akarok létrehozni, ahol a modern baloldali gondolat szervező- és mozgósító erővé válhat". A lap keretes írásban számol be arról a fiatalokból álló csoportról, amelyik az MSZP új színeként hirdeti magát, és amely Új reformkörök néven tett közzé programvázlatot. Programjuk alapja az igazság és szolidaritás. SZDSZ: mondjunk nemet a büdzsére! "Irreális Orbán ígérete" Mesterházyt jelöli az MSZP miniszterelnöknek?Népszabadság
Cikkek Nehezebben fognak ki rajtunk a bankok 
Privátbankár.hu | 2009. november 16. 06:30
November 1-jétől tovább korszerűsödött a magyar pénzforgalmi rendszer. Az európai uniós irányelvek hazai átvételével erős ügyfélvédelmi rendelkezések léptek életbe Magyarországon is
Cikkek Veszedelem a gyerekszobában: amire a szülők nem gondolnak 
Privátbankár.hu | 2009. november 15. 16:17
Az internet legalább annyi veszélyt rejt a gyermekek számára, mintha az utcára zavarnánk őket őrizetlenül
Cikkek Karácsonykor úgy teszünk, mintha jól élnénk 
Privátbankár.hu | 2009. november 15. 08:32
Karácsonyra az európaiak várhatóan csökkenteni fogják kiadásaikat a válság közepette, és előnyben részesítik az olcsóbb termékeket
Cikkek Folyamatosan törleszt a General Motors 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 18:15
Folytatja az Opelnek nyújtott német áthidaló kölcsön visszafizetését a General Motors: pénteken 200 millió eurót fizetett vissza, és arra tett ígéretet, hogy a még fennálló 400 millió eurónyi hitelt november 30-ig kifizeti. Ezt a GM európai üzletének pénzügyi vezetője közölte a cég európai központjából, Zürichből kiadott közleményében. A német állam 1,5 milliárd euró áthidaló kölcsönt hagyott jóvá az Opel számára, de ezt az összeget nem használták fel teljes egészében. Amikor az amerikai konszern igazgatótanácsa november elején úgy döntött, hogy nem járul hozzá a németországi, illetve európai leányvállalatának eladásához az osztrák-kanadai Magna cég számára, német hírforrások szerint az anyavállalat egyik szóvivője közölte, hogy a General Motors kész visszafizetni azt az 1,5 milliárd eurós áthidaló hitelt, amelyet a német kormány, illetve a németországi Opel-üzemeket működtető tartományok közösen biztosítottak az Opel talpon maradásához. A hitel felét a német kormány adta, másik felét a négy németországi Opel autógyárnak otthont adó négy tartomány. Merkel megint a GM-re mutogat  Jó hír: Németország éledezik Tízezer dühös tüntető az Opelnél MTI
Cikkek A fasorban sincsenek a magyar földárak 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 18:14
A hét statisztikai régió közül a legmagasabb szántóárakat a Dél-Dunántúlon lehet tapasztalni, de még így is messze elmaradnak az uniós árakhoz képest
Adó Oszkó: más fogja learatni a babérokat 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 17:32
Oszkó Péter a Népszavának adott interjúban kifejtette: az elmúlt időszakban annak tudatában határoztak ügyekről, hogy azok gyümölcseit mások fogják leszedni
Cikkek Víz a Holdon, és nem is kevés! 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 17:25
Jelentős mennyiségű fagyott vizet fedeztek föl a Holdon - jelentette be pénteken az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA. A bizonyítékot a szándékosan a Holdra zuhanó rakéta által felvert törmelék elemzéséből nyerték. A 2,3 tonnás Centaur egy puskagolyó sebességének a kétszeresével csapódott be a Hold déli pólusa közelében lévő Cabeus-kráterbe, hogy minél több port kavarjon fel, amelyről egy másik szonda gyűjtötte össze az adatokat. Az október elejei becsapódás 1,6 kilométer magasra verte föl a törmeléket, amelynek az első elemzése most készült el. "Vizet találtunk, és nem is keveset, hanem jelentős mennyiséget" - mondta el egy washingtoni sajtóértekezleten Anthony Colaprete, a LCROSS (Lunar Crater Observation and Sensing Satellite) program vezetője. A NASA egy másik illetékese ezt egy "nagyobbfajta" felfedezésnek minősítette. Colaprete szerint a becsapódáskor közel száz liternyi, mínusz 250 fokos víz (jég) repült szét. Vizet már szeptemberben is kimutattak a Hold talajában, de csak igen kis mennyiséget, a felszín alatt. A Cabeus-krátert azért választották a kutatás helyszínéül, mert ott egy előző szonda hidrogénszivárgást észlelt, ami jég előfordulását tette valószínűvé az örökké árnyékban lévő területen. Ez a víz több milliárd éves, és információkat tartalmazhat a naprendszer múltjáról is. És ha nagyobb mennyiségben van, akkor felhasználható az űrutazásokhoz. "Annak is jelei vannak, hogy a Cabeus-kráterben más, érdekes anyagok is előfordulnak a jégen kívül. A Hold örökké árnyékban lévő, hideg területei igazi csapdák, amelyek milliárd éveken át gyűjtik és megőrzik az anyagokat" - mondta Colaprete. Michael Wargo, a NASA Holddal foglalkozó tudományos vezetője szerint bolygónk kísérője még számos titkot őriz. "Legközelebbi szomszédunk titkait felfedve a Naprendszer titkait is megfejtjük" - mondta. Pénteken egyébként két szonda csapódott bele a Holdba. Az első felröpítette a törmeléket, a második színképelemzővel vizsgálta, majd maga is lezuhant pár perccel később, de előbb még továbbította az adatokat. Mégsem lesz világvége 2036-ban Megtalálták a Szaturnusz láthatatlan gyűrűjét A Holdon van a legdermesztőbb hidegMTI
Cikkek Nem jön össze a várt eva-bevétel 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 17:12
Egyszerűsített vállalkozói adóból (eva) októberben 33,4 milliárd, az év első tíz hónapjában 117,2 milliárd forint folyt be az államkasszába az októberi költségvetési adatok szerint. Noha mind az idei októberi, illetve az első tíz havi eva bevételek alig maradtak el a múlt év  megfelelő összegeitől (2008 október: 34,3 milliárd, 2008 első tíz hónap 117,8 milliárd forint), mégis van némi különbség a két év között, hiszen 2009 júliusától az áfa-kulcs 20 százalékról 25 százalékra nőtt, így az eva alapját képező bruttó árbevétel is megemelkedett júliustól. A Pénzügyminisztérium 2009 egészére 172,9 milliárd forint bevétellel számolt a tavalyi 166,5 milliárd forint összegű eva után. Az első tíz hónap adatai, illetve a tavalyi utolsó negyedévi 48,7 milliárdos befizetés után az várható, hogy a decemberi adófeltöltés során a tavalyi 49 milliárd forinthoz  közelítő összeget fizetnek be az evások december 20-ig, azaz az év egészében a költségvetés eva bevétele a tavalyihoz hasonlóan, 165-167 milliárd forint között alakulhat. Megint eva-hétfő Bruttóban nem mindenkinek jut plusz? APEH-legek: 3 milliárd bérből és fizetésből  MTI
Makro / Külgazdaság Politikát a magyar egyetemekre 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 17:02
Társadalmi párbeszédet szorgalmaztak az elemzők a felsőoktatási intézményekben folytatható közéleti tevékenységről
Cikkek Az utcán is adnak majd oltást? 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 16:12
Egyszerűsítenék az új influenzavírus elleni oltásokhoz való hozzájutást: a legvalószínűbb, hogy oltóközpontokat állítanak fel a közterületeken
Cikkek "A segély csak túlélésre jó" 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 16:06
Stefano Zamagni, a Bolognai Egyetem professzora szerint a piacgazdaságnak nincs alternatívája, de azt meg kell reformálni. Az olasz professzor szombaton Budapesten, a gazdasági válságról rendezett nemzetközi egyházi konferenciát bevezető sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy két út van: a "darwini", illetve az úgynevezett civil piacgazdaság. Stefano Zamagni - aki XVI. Benedek pápa legutóbb kiadott, Caritas in veritate (Szeretet az igazságban) kezdetű enciklikájának kidolgozásában is részt vett - nézete szerint a "darwini" piacgazdaság azt mondja ki, hogy "akik nem hatékonyak, nem bírják a versenyt, azok hulljanak", míg az úgynevezett civil piacgazdaságnak "az a dolga, hogy mindenkit bevonjon a rendszerbe". Érvelése szerint a mostani válságot az okozta, hogy az utóbbi elvet nem alkalmazzák teljes körűen a rászorulókra, mert a közjó helyett minden gazdasági tényező az egyéni javakra helyezi a hangsúlyt. A gazdaság legbefolyásosabb résztvevői manapság egymással összefognak, a kisebb vetélytársakat kizárják a versenyből, a rászorulóknak pedig "csak alamizsnát adnak". Ezt kellene megváltoztatni, mert addig nem lép előre a gazdaság - vélekedett a professzor. Mint mondta, "az alamizsna túlélésre alkalmas, de nem jó a termeléshez". Ezt egyébként már a XIV. századi ferencesek is tudták - jegyezte meg. Nem alamizsnát, segélyeket kell osztani, hanem el kell érni, hogy a legszegényebbek is érdekelté váljanak a termelésben - tette hozzá. Stefano Zamagni felidézte, hogy a gazdasági, környezeti, erkölcsi válság okait elemző, arra egyfajta megoldást kereső pápai enciklika öt éven át formálódott, "sokkal demokratikusabb módon, mint azt az emberek gondolják". Az első fogalmazvány elkészítésében ötszáz szakember vett részt, majd azt egy tizenegy tagú bizottság tárgyalta meg a pápa vezetésével. A professzor, aki ez utóbbi testület egyetlen világi képviselője volt, rámutatott, hogy a dokumentum a globalizáció által okozott új jelenségekkel foglalkozik, amelyek minden embert érintenek, ilyen például a környezetvédelem kérdése. Az enciklika nem ítélkezik, nem tör lándzsát senki felett, a "kapitalista" kifejezés például egyszer sem szerepel benne, és "hívőt, nem hívőt egyaránt megszólít" - hangsúlyozta. A pápa kihallgatta Bajnait A szegényekhez kerülnek a miniszteri fizetésekMTI
Cikkek A Népszabadság zuhant a legnagyobbat a napilapok közül 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 16:04
Jelentősen zsugorodott az elmúlt egy évben az országos politikai napilapok piaca. A Magyar Nemzetnek kellett a legkisebb visszaesést elkönyvelnie
Cikkek Trükközik a vagyonkezelő a pályázatokkal? 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 15:57
Büntetőfeljelentést tesz ismeretlen tettes ellen Budai Gyula, álláspontja szerint ugyanis trükköznek a pályázatok érkeztetésével, elbírálásával a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-n (MNV) belül. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója szombati budapesti sajtótájékoztatóján mindezt az állami földek haszonbérletére kiírt pályázatok ügyével összefüggésben közölte. A konkrét esettel kapcsolatban azt mondta: egy 2500 hektáros Pesti megyei terület haszonbérletére érkezett pályázatokat idő előtt felbontották, s a felbontás tényét visszamenőleges dátummal próbálták legalizálni. Budai Gyula kifejtette: november 9-én a beérkezett pályázatokat a Pest megyei területi irodán arra nem jogosult emberek felbontották, felbontva juttatták el az MNV-hez. A felbontás után, november 10-én egy visszamenőleges dátumú ügyirattal próbálták legalizálni a jogtalan lépést úgy, hogy visszamenőlegesen nevezték ki annak a kétfős értékelő bizottságnak a tagjait, amely minden pályázat felbontásánál jelen van. Ezt az utólag készített ügyiratot aláírta Benedek Fülöp vezérigazgató-helyettes és a vagyonkezelő jelenlegi igazgatója, Kamarás Miklós is - hívta fel a figyelmet. Összességében tehát egy fiktív jegyzőkönyvvel próbálták legalizálni a pályázat felbontását és értékelését - közölte a Fidesz-szövetséges Magosz szövetségi igazgatója, aki az általa elmondottakat az MNV belső iktatási rendszerének dokumentációjára hivatkozva fejtette ki. Fejszével mennek a gazdák az almásba A Vagyonkezelő gazdálkodása maga a káosz Lőttek a hagyományos disznóvágásnak?MTI
Makro / Külgazdaság SZDSZ: mondjunk nemet a büdzsére! 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 15:46
Az SZDSZ országos tanácsa (ot) nem támogatja a jövő évi költségvetést, annak elutasítását javasolja a párt parlamenti frakciójának is
Cikkek Fiatalos lendülettel versenyezne Európa 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 09:05
Az egyre öregedő Európa részt akar venni a globális versenyben, miközben Magyarországon nemcsak az infrastruktúra hiányzik...
Karrier Csodaorvost akarunk: Doktor House lett az ideálunk 
Privátbankár.hu | 2009. november 14. 08:23
A valós világ és a képzelet közötti határ az utóbbi években mindinkább elmosódott számos területen, így az egészségügyben is
KKV Közösségi portálok: így lopják el a jelszavunkat 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 19:46
A közösségi portálok tagjainak adatiért indítottak támadást a levélszemetelők, akik már augusztus óta készülnek a karácsonyra is. Ne dőljön be a gyors diplomának se!
Pénzügyi szektor Elő a tárcákkal: szabaduljon a papír kétszázastól! 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 19:30
Vasárnap éjfélig még hivatalos fizetőeszköz a régi kétszázas, de akinél ezután is marad, az se essen kétségbe
KKV Katasztrófák hizlalják Oroszország Anyácskát 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 18:55
Oroszország - eddig is a világ legterjedelmesebb országa - a Távol-Keleten további 4,5 négyzetkilométerrel lett nagyobb az utóbbi három év alatt
Cikkek 203 milliós mentőövet kap a herendi Porcelánmanufaktúra 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 18:26
Munkahelymegtartó támogatásként 203 millió forint pályázati pénzhez jut hozzá a herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. - jelentette be a munkaügyi tárca nemrég hozott döntését Simon Gábor, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium államtitkára pénteken Herenden. "A válság ellenére is újra biztosított a következő hónapokban a cég működése, a 919 dolgozó állása és a hungarikumnak számító tereméknek, valamint a hozzá kapcsolódó kultúrának a megtartása" - fogalmazott az államtitkár. A pénzt a cég az Állami Foglalkoztatási Szolgálat munkahelyek megőrzésére kiírt pályázatán nyerte - tette hozzá az államtitkár, emlékeztetve ugyanakkor arra is, hogy a nagy múltú herendi manufaktúra az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány pályázatán - munkahelyek megőrzése címén - 217 millió forintot már nyert az év első felében. Simon Attila, a Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a munkaidőalapot csökkenteniük kellett, ám mivel speciális tudású munkavállalói kollektívával rendelkeznek, esetükben a létszámcsökkentés "nem lehetett alternatíva". Szavai szerint ezt a "tudásvagyont" - adódóan a cég tulajdonosi struktúrájából is; 75 százaléknyi tulajdoni rész a munkavállalóké, 25 százalék az államé -, a kapukon belül kellett tartani. A vezérigazgató elmondta, hogy az év elejei támogatás elnyerésével sikeres három hónapos tovább foglalkoztatási perióduson vannak túl, s a mostani 203 millió forintos támogatás biztosításával pedig 2010 április 30-ig vállalták 919 dolgozóra a továbbfoglalkoztatás kötelezettségét. MFB: van hitelük a kisvállalkozásoknak Vállalkozók: oda az adóelőny a szociális döntések miatt Elbaltázott elbocsátások: mire kell figyelni?  Valahol 71 és 80 ezer közt lesz a minimálbér 246 dolgozót elküldenek Pécsett Mindent megkap a GE, csak ne zárjon be MTI
Cikkek Svájc bepereli a Google-t 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 18:12
A svájci adatvédelmi biztos jogi lépések megtételére készül a Google ellen, mert a kaliforniai vállalat térképszolgáltatásában nem változtatott a svájci államszövetség személyiségi jogi törvényeit sértő részeken. Hanspeter Thür szerint a Google Street View elnevezésű, utcai képeket tartalmazó szolgáltatása azért sérti a szigorú svájci törvényeket, mert az interneten látható utcanézeteken számtalan esetben kitakaratlan rendszámtáblák és arcok láthatók. Az adatvédelmi biztos elmondta, hogy a Google a személyes adatok védelmében tett indítványainak jórészét visszautasította, ezért kifogásait a szövetségi közigazgatási bíróság elé tárja. A Google csalódott az ombudsman lépése miatt - mondta Peter Fleischer, a Google adatvédelmi tanácsadója, hozzátéve, hogy véleményük szerint az utcanézetek megfelelnek a jogi követelményeknek, ezért készek kiállni az igazuk mellett. A Google 2007-ben kezdte a turisztikai szempontból érdekes települések panorámaképekkel való kiegészítését. Eddig világszerte több mint 100 város fényképmelléklete készült el, az internetre felkerült fotókkal kapcsolatban azonban számtalan adatvédelmi kifogás érkezett. A görög adatvédelmi hatóságok például nem engedélyezték, hogy a Google kamerákkal felszerelt járművei bejárják a görög utcákat. A Pentagon az amerikai katonai létesítmények fotózását tiltotta meg. Idén áprilisban egy angol községben élőláncot alkotva akadályozták meg a kamerákkal szerelt kisbuszok munkáját. Japánban az utcák újrafotózását kérték, mert a póznára szerelt kamerák túlságosan beláttak a kerítéssel védett kertekbe. Minek lapostévé, ha itt a YouTube? A Google és az IBM is meglepett mindenkit Influenza: a Google megmondja, hol vannak a gócok MTI
Cikkek Gyengén muzsikált a BUX 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 18:04
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 419,16 pontos, 1,95 százalékos csökkenéssel, 21.120,50 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 21,9 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. Kovács Attila, az OTP Bank Nyrt. üzletkötője elmondta: negatív hangulatban kezdtek a piacok pénteken, elsősorban amiatt, hogy bár csütörtökön zárás után az amerikai indexek új csúcsra értek, csaknem egy százalékos mínuszban zártak. Rámutatott: péntek reggel jelent meg az OTP harmadik negyedéves üzleti eredménye, amely jobb volt a vártnál, azonban egyszeri tételek nélkül megegyezett az elemzői konszenzussal, ami miatt csökkent a papír árfolyama. Kovács Attila kiemelte: nem volt hatással a piacra a pénteken publikált magyar GDP adat, amely a vártnál jelentősen rosszabb lett. A délután folyamán több amerikai adat is megjelent, amelyek bár rosszabbak a vártnál, mégis a vevők megjelenését okozták az európai piacokon.   Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője hangsúlyozta: alacsony forgalom mellett jelentősen alulteljesítő volt a BUX a régióban, elsősorban amiatt, hogy az elmúlt napokban régiós társainál jobban teljesített. Hozzátette: a reggeli rossz magyar GDP adat úgy tűnik semmiben nem befolyásolta a befektetők hangulatát, a forint erősödni tudott, míg a tőzsdén továbbra sem jelentek meg az eladók. Nézze meg, hogyan zártak részvényei! Az OTP megcsinálja az éves tervet  Magyar GDP: London szerint csak jobb jöhet MTI
Cikkek 108 százalékon pörög a paksi erőmű 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 17:10
Elérte a 108 százalékosos teljesítményt a paksi atomerőmű 3-as blokkja. Ezzel már mind a négy paksi blokk 500 Mw-os teljesítményen üzemel
Cikkek Csendes erősödés: senkit sem érdekelt a forint 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 17:00
Kissé erősödött a forint pénteken, az eurót délután négy órakor 269,34 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, szemben a csütörtök délutáni 270,24 forinttal. Az MTI által megkérdezett devizapiaci kereskedők elmondták: rendkívül alacsony forgalmú, nagyon eseménytelen nap volt a pénteki a devizapiacokon. Az euró egész nap a 268,80 és a 269,80 forintos szint között ingadozott, míg a régiós devizákban sem volt nagy mozgás, egyedül a lengyel zloty erősödött erőteljesebben a pénteki kereskedésben. A szakértők szerint a meglehetősen alacsony forgalom hátterében az állhat, hogy a nagyobb alapok novemberben zárják pénzügyi évüket, így már nem vállalnak pozíciókat. Az elemzők úgy vélték, a jövő héten is megmaradhat az alacsony érdeklődés a fejlődő piaci devizák iránt, így a forint várhatóan a 270 forintos euróárfolyam körül, a 268 és 273 forintos sávban mozoghat majd. A devizapiaci kereskedők rámutattak: a vártnál rosszabb magyar GDP adat nem befolyásolta érdemben a forint árfolyamát, mivel a piac vélhetően számított a rossz eredményre, annak csupán mértéke volt kérdéses. A dollárt péntek délután 181,33 forint körül jegyezték a csütörtök délutáni 180,82 forint után. Az euró/dollár árfolyam egészen az 1,4843-as szintig csökkent péntek négy órára, a csütörtök délutáni 1,4933-as szintről. A svájci frank jegyzése 178,35 forintra változott a csütörtöki 178,55 forintról. Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron Magyar GDP: London szerint csak jobb jöhet A deficiten csattanhat a gyenge magyar GDP MTI
Cikkek Péntek 13 - az elátkozott évtizedet éljük? 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 16:30
Idén háromszor is péntekre esett 13-a, a mostani, novemberi az utolsó - ilyen "szerencsétlenség" csak 11 évenként fordul elő
Cikkek Bajnai egyszerűbb oltást szeretne 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 16:18
Bajnai Gordon azt kérte az egészségügyi minisztertől, hogy tegye a jelenleginél is egyszerűbbé a H1N1 vakcinához való hozzájutást
Cikkek 10 éve nem volt ekkora mínusz Amerikában 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 16:10
Szeptemberben tíz éve a legnagyobb mértékben, 18,2 százalékkal növekedett a hiány az Egyesült Államok külkereskedelmi mérlegében. A deficit 36,5 milliárd dollárra nőtt az augusztusi, felülvizsgált 30,8 milliárd dollárról a washingtoni kormányzat pénteken közölt adatai szerint. Az elemzők 31,65 milliárd dolláros külkereskedelmi mérleghiányt vártak szeptemberre. A kivitel és az import egyaránt erőteljes ütemben bővült, amit szakértők a gazdasági felfutás megindulásának tulajdonítanak. Az export 2,9 százalékkal növekedett az egy hónappal korábbihoz képest, a behozatal azonban ennek a duplájával, 5,8 százalékkal, 1993 márciusa óta a legnagyobb mértékben bővült. Veszélyben a dollár? Obama szeret utazgatni Sportkocsi-lázban ég Amerika MTI
Cikkek Vége a 4,5 milliárdos OTP-kötvényjegyzésnek 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 16:05
Befejeződött OTP 2010/XVIII 001 sorozatának kötvény jegyzése, amelyet a befektetők összesen 4.562.880.000 forint névértéken jegyeztek - közölte az OTP Bank Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken. A 6,5 százalékos fix kamatozású részvényt 2009. november 9. és 2009. november 13. között jegyezhették a befektetők az OTP magyarországi hálózatában. Az OTP megcsinálja az éves tervet Az OTP az év bankja, Gyuris Dániel az év bankára Nyugodtan megtapsolhatjuk az OTP-t  MTI
Cikkek Magyar GDP: London szerint csak jobb jöhet 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 15:40
Londoni felzárkózó piaci elemzők szerint a vártnál gyengébb harmadik negyedévi előzetes magyar GDP-adat ellenére a magyar gazdaság már megindult a kilábalás felé
Cikkek 1 milliárdot költöttek a torok kéményseprőjére 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 15:04
Átadták a Győri Keksz Kft. új, a Győri Ipari Parkban mintegy 1 milliárd forintos beruházással felépült cukorkagyártó üzemét pénteken. Tízezer négyzetméter területet vásárolt meg a zöldmezős beruházásban létesített cukorkagyártó üzemének felépítéséhez a Győri Ipari Parkban a Kraft Foods csoporthoz tartozó Győri Keksz Kft. A társaság az új, 3 ezer négyzetméteres gyártócsarnokban készíti ezentúl a Negro cukorkát. Novák Zoltán, a kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy az üzemben évente mintegy 2200 tonna Negrót gyártanak. Ezt a mennyiséget a gyártókapacitás lényegesen meghaladja, mivel a gyártási mennyiség bővülésére, s a további innovációkra is felkészültek. Thomas Gaengler, a Kraft Foods közép-európai, közel-keleti és afrikai gyártásért felelős alelnöke kiemelte, hogy a győri a cégcsoport második cukorkagyártó üzeme - ezen kívül Dél-Afrikában készítenek még ilyen terméket -, ugyanakkor az első zöldmezős beruházása Magyarországon.   Napkollektorokkal fedték be Ferihegyet Vége a recessziónak, csak még nem érezzük? Lassabban csúszik lefelé az iparunkMTI
Cikkek Abnormális időjárás: a meleg az úr 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 14:26
A globális felmelegedés tüneteként értékelhető, hogy az utóbbi évtizedben az Egyesült Államokban kétszer annyi melegrekordot regisztráltak, mint szokatlanul hideg napot
Cikkek A deficiten csattanhat a gyenge magyar GDP 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 13:30
A kiskereskedelmi forgalom visszaesése és a készletek további leépítése állhat a harmadik negyedéves GDP 7,2 százalékos csökkenése mögött - vélik az MTI által megkérdezett elemzők, akik 2009 egészére 6,5-6,7 százalékos GDP visszaesést várnak.
Cikkek H1N1: újabb magyar áldozatok - nem kell bezárni az összes iskolát 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 13:12
Újabb két haláleset történt az új influenzavírus miatt Magyarországon - jelentette be Molnár Kornélia tisztifőorvos-helyettes pénteken Budapesten. Az ÁNTSZ tájékoztatása szerint egy 55 éves Szolnok megyei férfi és egy 73 éves román nő az áldozat, mindkettejüket kórházban ápolták. Nem valószínű, hogy az új influenzajárvány miatt olyan döntés születne, hogy az ország összes iskoláját be kell zárni - közölte Molnár Kornélia. A helyettes tisztifőorvos ezt a járvány jellegével magyarázta. Arató Gergely, az oktatási tárca államtitkára a sajtótájékoztatón elmondta: ahol eddig a vírus miatt tanítási szünetet rendeltek el, ott várhatóan hétvégén vagy a kötelező tanítási órákon túli tanítással pótolják a kieső napokat. Kifejtette: egy esetleges országos járvány esetén az oktatási tárca vezetője mérlegeli, hogy a kieső tanítási napokat azok átrendezésével, a szünetek átalakításával vagy a tanév meghosszabbításával pótolják-e. Újinfluenza: sorra zárják be az iskolákat Hosszabb lehet a tanév az influenza miatt Egy fővárosi iskolát is bezártak Járvány: februárra biztonságban érezhetjük magunkat H1N1: még többen kapnak ingyenes védőoltást A fiatalokat fertőzi leginkább az újinfluenza Vakcinahiány: ezúttal a régi influenza a ludas MTI
Makro / Külgazdaság Orbán köszönetet mondott Németországnak 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 13:06
Köszönetet mondott Németországnak Orbán Viktor azért, hogy segítette Közép-Európát a kommunizmustól való megszabadulásban és abban, hogy integrálódjon Európa nyugati feléhez. A Fidesz elnöke az Európai Néppárt európai parlamenti frakciója által Berlinben rendezett, A vasfüggöny lebontásától az európai újraegyesítésig című pénteki rendezvényén mondott beszédet. Orbán - aki az Európai Néppárt alelnöke is - emlékeztetett arra, hogy a berlini fal leomlásának 20. évfordulója kapcsán sok szó esett a közép-európai országok  érdemeiről, illetve szolidaritásáról, a német újraegyesítéshez való hozzájárulásáról. Berlini évforduló: Obama megsértődött? Brezsnyev csókja ismét forró Az ´56 utáni reformok ihlették a peresztrojkát MTI
Befektetés Megerősítés és cáfolat: így tervez a Mol 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 13:04
A Mol Nyrt. pakisztáni tevékenysége 2010-ben lesz először nyereséges. Az INA-t nem adják át az oroszoknak, a makói kudarc miatt pedig nincsenek elkeseredve
Cikkek Nem, nem és nem: az MTV elfelejtheti a 2,4 milliárdot? 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 12:42
Ismét elutasította a Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége, hogy engedélyezze a közmédium menedzsmentjének egy 2,4 milliárd forintos beruházási hitel felvételét - értesült a testület pénteki ülése után több tagtól is az MTI. Korábbi - sem Medveczky Balázs, sem a közmédium által nem kommentált - sajtóértesülések szerint az eddig kétszer visszadobott hitelfelvétel megszavazását támasztotta távozása feltételeként csütörtöki levelében Medveczky Balázs, az MTV ügyvezetője. "Feláldozná" magát az MTV ügyvezetője MTV: újabb nem a hitelre Beperelték az MTV-t a napkeltések A fél világ az MTV pénzéért harcol MTI
Cikkek Mobilpiac: sokat akarunk kevesebbért 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 12:22
A magyar mobilpiac az idén értékben 6-8 százalékkal csökken 2008-hoz képest, s várhatóan hasonlóan alakul a helyzet jövőre is - mondta Beck György, a Vodafone vezérigazgatója, aki szerint a piac csak 2010 végén stabilizálódik, növekedésre pedig ezt követően lehet számítani. Hozzátette: az új szolgáltatások és a technológia iránti kereslet folyamatosan nő, miközben a felhasználók - most jórészt a válság hatásra, de egyébként is - folyamatosan kevesebbet akarnak költeni a szolgáltatásokra. A vezérigazgató kifejtette: céljuk az, hogy a társaság bevételcsökkenése minden negyedévben a piaci átlag alatt maradjon, s növekedjen a részesedése az előfizetők számát tekintve is. A Vodafone a harmadik negyedévben a mobilpiaci bevételek 23,3 százalékát tudhatta magáénak, amit minden negyedévben tovább szeretne növelni néhány tized százalékkal. Beck György szerint a reális cél az, hogy a következő negyedévben az arány megközelíti, eléri a 24 százalékot. Öt technológia, ami megváltoztatja az életünket Az iPhone térdre kényszerítette az egész piacot Kapcsolják be készülékeiket! A rezsit is fizethetjük mobillalMTI
Cikkek Újinfluenza: sorra zárják be az iskolákat 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 12:02
Bezárták a zalaszentbalázsi iskolát, miután három diáknál kimutatták a H1N1 vírust - tájékoztatta Széles Klára, az ÁNTSZ Nyugat-dunántúli Regionális Intézetének járványügyi osztályvezetője az MTI-t. A zalaszentbalázsi már a hatodik iskola, ahol kényszerszünetet rendeltek el, illetve csütörtökön egy óvodát is bezártak a Zala megyei Bakon. Kajné Szabó Hedvig iskolaigazgató elmondta, hogy péntek délben hazaküldték a gyermekeket iskolából, hétfőn és kedden pedig tanítási szünetet tartanak. Az iskolába 144 diák jár, a tanulók fele megbetegedett. Három diáknál vettek mintát, és mindhármuknál kimutatták a H1N1 vírust. Közösségi járvány miatt a megyében csütörtökön egy hétre bezárták a baki óvodát is, mert a hét eleje óta folyamatosan nőtt az influenzaszerű megbetegedések száma; 48 gyermek közül 32 hiányozott. Széles Klára tájékoztatása szerint az óvodások vizsgálati eredményei még nem készültek el. Hosszabb lehet a tanév az influenza miatt Egy fővárosi iskolát is bezártak Járvány idején is folytonosságra van szükség A fiatalokat fertőzi leginkább az újinfluenza Újabb iskolát zártak be az influenza miatt Újinfluenza: bezártak egy baranyai iskolátMTI
Cikkek Európa borzong a Jobbiktól 
Privátbankár.hu | 2009. november 13. 12:01
"Borzongás futott végig a kontinensen", amikor a Jobbik 15 százalékot szerzett a júniusi európai parlamenti választásokon - írja a The Economist
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG